Так повелося, що основна роль у вихованні дітей відведена мамам, але ж, погодьтеся, татусі відіграють у цьому процесі не менш важливу роль. Адже батько — це авторитет, однаково важливий і для сина, і для дочки, опора, приклад для наслідування та провідник у світ дорослих.
Мамам ми висловлюємо свою вдячність за виховання та любов у травні, в День матері, але чи чули ви про аналогічне свято батьків? А воно існує! За усталеною традицією в більшості країн світу День батька припадає на третю неділю першого місяця літа. У 2022 році привітати татусів можна 19 червня.
Ідея вшановувати батьків вперше зʼявилася в американки Сонори Смарт. У 1909 році жінка звернулася до влади Вашингтона з ініціативою запровадити День батька. Так вона хотіла подякувати своєму татові й всім татам світу за подвиг виховання.
Річ у тому, що батько Сонори, Вільям Смарт, після смерті своєї дружини мусив сам виховувати шістьох дітей, серед яких було одне немовля. На час впровадження свята він продовжував піклуватися про родину.
Тож з 1910 року щорічно в третю неділю червня відзначають День батька. Раніше вшановували тільки вдівців, які виховували дітей самотужки. З 1966 року в США свято набуло статусу національного, а тепер воно для всіх тат. Традиційно в цей день американці носять на одязі гвоздики: червону, якщо батько живий; білу — якщо помер.
Головне завдання свята — привернути увагу до ролі батьків у родині, підвищити їхній соціальний статус, підтримати батьків-одинаків.
Пропонуємо й вам не ігнорувати цей день і хоча б символічно привітати тата, просто зробити якусь приємність.
Щось подарувати батькові чи привітати його можна не тільки у червні. У різних країнах світу день припадає на різні дати:
Деякі країни, наприклад Південна Корея, не підтримують загальноприйнятих світових дат. Вони відзначають День батька 8 травня.
По-різному 🙂 Але головне у цей день — звернути увагу на соціальні проблеми батьківства й подякувати татові за виховання, підтримку й любов.
У багатьох країнах проводять тематичні свята в навчальних закладах. Як-от у Сполучених Штатах Америки, де День батька має виняткове значення і святкується майже з таким же розмахом, що й День матері. Школярі запрошують своїх тат на концерти чи виставки, готують для них виступи. У дитячих садках малеча власноруч робить символічні листівки та подарунки.
У Фінляндії мами й бабусі готують родинну вечерю, зокрема святковий пиріг. Також цього дня відвідують кладовища, вшановуючи померлих тат і дідусів. В Австралії святкують усією родиною, ходять на пікніки або в походи. Вважається, що таке дозвілля зміцнює стосунки між членами сімʼї, а час, проведений разом, — кращий подарунок.
Українці тільки починають знайомитися з традицією. Однак свято вже полюбилося, і у 2019 році Кабінет Міністрів схвалив указ Президента «Про День батька». Це важливий крок, бо свято має на меті привернути увагу до підвищення статусу чоловіка як батька в процесі виховання дітей, розвитку свідомого материнства і батьківства, популяризації сімейних цінностей.
Цікаво, що в День батька торговельні мережі майже не проводять акційні розпродажі. Але це не привід відмовлятися від приємного подарунка. Звичайно, мама може підготувати вартісну річ, про яку мріяв тато: новий спінінг, ігрову приставку тощо. Але презентувати ці речі доречніше на день народження. А у свято всіх тат краще підготувати подарунок (хай і символічний), який буде наче промовляти: «Ти — хороший тато».
До виготовлення найкращого презенту для голови родини залучіть усіх членів сім’ї, навіть наймолодших. Аплікації, листівки, композиції з квітів будуть від дітей, а від мами — смачна вечеря чи організація дозвілля. Варіантів безліч: від вечора ігор чи футболу до боулінгу чи картингу.
Не обовʼязково витрачати багато грошей на подарунок. Листівка від щирого серця, підписана вами чи дітьми цінніша, ніж дорога пляшка віскі.
А ще ви можете разом із дітьми влаштувати справжнісіньке шоу, а саме: змайструвати ляльковий театр та подарувати татові свою першу виставу!
З найбюджетніших варіантів — пікнік на природі, прогулянка в парку чи просто вечеря. Прикрасьте квартиру повітряними кульками, прапорцями, гірляндами — і святкова атмосфера гарантована.
Цікаво по темі: День батька: чому нас навчили тата
Такі легко знайти в сувенірних чи крафтових крамничках, інколи у гіпермаркетах. Мова йде про:
Не обов’язково складати книгу. Підготуйте невеликі листівки або плакати з приємними написами, зробіть цікаві фото, сформуйте колаж та роздрукуйте. Такий простий, але приємний презент неодмінно сподобається й надовго залишиться в памʼяті.
Для натхнення не заборонено підгледіти ідею в інтернеті.
Ваш тато давно мріяв стрибнути з парашутом або відвідати курси екстремального водіння? Це чудова ідея для подарунка. Не обовʼязково проводити цей день родиною. Подаруйте татові «час для себе», коли він може поїхати на риболовлю, релаксувати з друзями або просто відпочити від буденних справ.
Якщо можливості придбати сертифікат немає, зробіть власний. Подаруйте чоловікові купони на приємні речі. Наприклад:
Аби купони точно вразили тата, будьте щирими й напишіть на них щось справді вартісне, позбавте батька від того, що він не любить робити хоча б тимчасово. О, це має сподобатися не менше ніж набір новеньких інструментів.
Насправді, бути чоловіком нелегко. Ти мусиш бути й чоловіком, і батьком одночасно — опорою для дружини та дітей, захисником, добувачем. Тому не забувайте про внесок тат у виховання молодого покоління. І дітям розкажіть. А у День батька відзначте це, щиро подякуйте татам, чоловікам, дідусям за те, що вони роблять для родини. Тож починайте готувати сюрпризи для тат, вони обовʼязково оцінять старання.
Читайте також:
"Що за запитання? Звичайно ж, відповідальні обидва!”. Якщо дивитися на ситуацію глобально, то – так.… Докладніше
Хто б що не говорив, а для мене осінь — це найатмосферніша пора року, коли… Докладніше
Скільки існуватиме зима, стільки ми носитимемо пуховики (пуффери) 🙃 Вони просто поза часом і поза… Докладніше
Сьогодні важко заперечувати той факт, що соцмережі впливають на прийняття нами деяких рішень. Нехай і… Докладніше
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше
Переглянути коментарі
Дуже корисна стаття, якось раніше про це і не задумувались, дякую))))
Отец такой же важный член семьи как и мама которая родила ребенка, не которые женщины обесценивают роль отца и это огромная ошибка
Очень понравилась статья ❤️
Супер! Море вражень від прочитаного! Дякую
Отличная статья, несмотря на ошибки!
Мне очень понравилась статья