Варто дитині перегрітися під час активних ігор на дитячому майданчику чи пляжі — і з’являється ризик сонячного удару. Не лише прямі сонячні промені можуть стати причиною удару — це може бути й перегрів тіла внаслідок спеки, відсутності вітру, надмірної вологості повітря, спраги, надто теплого одягу. Найчастіше тепловий та сонячний удари трапляються у дітей від народження до 3 років, але вони можуть виникнути й у дорослих. Тож як визначити тепловий удар, якими мають бути перша допомога та профілактичні заходи? Про це читайте в новій статті Клубу Щаслива мама.
Читайте також: Безпека дітей влітку
Усі причини виникнення теплових ударів пов’язані з двома факторами — перегрівом та недостатнім охолодженням організму. Спровокувати їх можуть наступні причини.
Тепловий удар у дитини може статися з різних причин. Перш за все, це перегрів на сонці, але є й інші фактори, що підвищують ризик цього стану:
Читайте також: Як захистити дитячу шкіру від сонця?
Всі теплові хвороби (саме так називається цей стан) розподіляються на три різновиди:
Читайте також: Граємо разом: користь ігор на свіжому повітрі
При тепловому ударі необхідно якомога швидше надати першу допомогу або звернутися до лікаря. Тому кожен з батьків має знати, як визначити цей стан, щоб перша допомога при сонячному ударі була надана максимально швидко.
Ймовірно, усім відомо, що перша ознака сонячного удару — у дитини температура без ознак застуди. Але це далеко не єдиний «дзвіночок», на який треба звертати увагу.
Перерахуємо:
Навіть якщо дитина перенесла цей стан у легкій формі та їй була надана перша допомога при тепловому ударі, після цього потрібно обов’язково звернутися до лікаря.
Читайте також: Нежить у немовлят
Якщо при легкому перегріванні дитина не отримує першу допомогу, симптоми теплового удару можуть посилитися та перейти в тяжкий стан:
Читайте також: Які спа-процедури можна робити дітям
Тепловий удар — вкрай небезпечний стан, тому при його виникненні необхідно якомога швидше звернутися до лікаря та правильно надати першу допомогу.
Отже, що робити при тепловому ударі:
Знаючи про те, як виникає тепловий удар, ви зможете заздалегідь його розпізнати та вжити необхідних заходів для запобігання розвитку теплової хвороби. Тож будьте уважними до своїх дітей, виконуйте прості правила профілактики — і цей стан омине вас!
Бажаємо веселого літа!
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше
Жіноча сумочка – один з найбільш популярних аксесуарів, який підбирають дуже ретельно і з особливою… Докладніше
Що холодніше стає за вікном, то більше в нас прокидається бажання надати своєму будинку затишку… Докладніше
Упевнена, твоя стрічка в соцмережах теж забита вірусними відео, головним героєм яких є дубайський шоколад… Докладніше
Ласкаво просимо на сьомий тиждень! Час летить швидко, а твій організм щодня змінюється і працює,… Докладніше