Доведено, що навіть невелика фізична активність допомагає покращити настрій, знизити рівень стресу та загалом покращити загальне самопочуття. Стретчінг стане відмінним варіантом для тих, хто шукає для себе варіанти тренувань з невисокою інтенсивністю в домашніх умовах.
Вправи зі стретчингу не тренують м’язи й не спалюють калорії, тим не менш, їх рекомендується додати до свого тренувального плану. Що дає нам розтяжка:
Чи варто взагалі розвивати гнучкість? Так, тому що під час тренувань залучені ті чи інші групи м’язів, тоді як деякі можуть просто «відпочивають». Через це окремі м’язи можуть втрачати свою еластичність, з’являється скутість рухів, зростає ризик отримати травму.
А ще хороша гнучкість — це плавність рухів, красива хода, постава й багато інших переваг. У тому числі зниження стресу, що так важливо для всіх нас останнім часом. Під час розтяжки вас нічого не відволікає від уваги до свого тіла: ви стежите за диханням і прислухаєтеся до внутрішніх відчуттів.
Базовий — прості домашні вправи для початківців, які допомагають підтримувати гнучкість м’язів і зв’язок, гарні в якості самостійного тренування або розминки/заминки. У разі необхідності готують тіло до інших, більш складних видів розтяжки.
Аеростретчинг — тренування в повітрі з використанням прикріплених до стелі ременів або полотен. Такі заняття надають істотне навантаження на м’язи та проводяться під контролем тренера.
Цікаво по темі: Тренування вдома як спосіб знизити рівень стресу
Самі вправи зі стретчингу можуть бути:
За способом виконання вправи стретчинга бувають:
Перші два види — статичні та динамічні вправи, цілком підходять для новачків і самостійного виконання (якщо немає протипоказань). А ось ізометричні й балістичні тренування краще виконувати в залі під контролем тренера.
Як у будь-якому спорті, перед стретчингом потрібно розігріти м’язи. Це може бути біг на місці, присідання, велотренажер тощо. Ще кілька правил:
Як і інші спортивні напрями, стретчинг має деякі протипоказання. Не підійдуть такі заняття тим, у кого є:
Цікаво по темі: Сур’я Намаскара: ранкова розминка, що зарядить енергією
Вирішили спробувати стретчинг? Почніть з таких простих вправ (кількість повторів регулюйте самостійно в залежності від рівня фізпідготовки):
Розслабити м’язи та простіше розтягуватися, з кожним разом збільшуючи навантаження, допоможе правильне дихання. Під час виконання вправ продовжуйте дихати, не затримуйте дихання.
А як ви ставитеся до розтяжки? Виконуєте подібні вправи або тільки подумуєте над тим, щоб розпочати? Пишіть у коментарях.
Читайте також:
Соціальні мережі не перестають дивувати нас цікавими ідеями, які полегшують вирішення ряду побутових задач. У… Докладніше
Будь-яка дієта — це обмеження і чіткий контроль КБЖУ. Неможливо їсти все підряд, і при… Докладніше
Продовжуємо знайомство з топовими парфумерами сучасності. І тут, звісно ж, не можна обділити увагою одного… Докладніше
Іноді, під впливом певних вражень від пережитих ситуацій, ми можемо відчувати себе недостатньо впевненими, цікавими… Докладніше
Кусається ціна, улюбленої масочки немає в наявності, хочеться спробувати щось новеньке, але з не гіршим… Докладніше
Ой, дівчатка (і хлопчики теж 😏), навіть не знаю з чого почати. Напевно, з того,… Докладніше