Спека, задуха і підвищена активність сонця — не найкращі супутники вагітності на будь-якому її терміні. Пропонуємо добірку універсальних порад від лікарів-гінекологів, дотримуючись яких, можна легше перенести період виношування малюка влітку.
Період до 13 тижня, коли запліднена яйцеклітина перетворюється на ембріон, належить до небезпечних. Саме в цей час формується база здоров’я майбутньої людини — закладаються органи та системи. Тому, дізнавшись про настання вагітності в літні місяці, варто змінити деякі моменти звичного способу життя й дотримуватися таких рекомендацій:
Для першого триместру характерні часті запаморочення, деякі вагітні втрачають свідомість. Якщо у вас схожа ситуація, одягайтеся так, щоб зона декольте була відкритою. Носіть із собою, крім пляшечки з водою, нашатирний спирт, ватку і носовичок. Якщо напад почався в транспорті, не терпіть до потрібної зупинки, а виходьте на найближчій. Понюхайте нашатир, випийте води, сполосніть обличчя, намочіть і прикладіть до потилиці носовичок.
Менше перебувайте в місцях великого скупчення людей. Це вбереже вас від інфекційних захворювань, наприклад ретровірусу, який особливо «бушує» влітку. Якщо ви планували подорож, то краще перенести її на найбезпечніший для цього період — 19-24 тиждень вагітності.
З ростом живота час побалувати себе обновками:
До речі, слід забути про такий аксесуар, як сумка для продуктів. Ну а носити речі краще в легкому невеликому рюкзаку.
У другому триместрі слід внести зміни й в раціон харчування:
Крім цього, починаючи з середини II триместру, слід скорочувати споживання кухонної солі до 4-5 г. Кавуни — це смачно і корисно, але жінкам у другій половині вагітності їсти їх можна лише маленькими порціями. За один раз — не більше однієї тонкої (2-3 см) часточки з 5-кілограмової ягоди. Також треба повністю відмовитися від солодкої газованої води, компотів і соків з підвищеним вмістом глюкози.
Зважилися на подорож? При тривалих переїздах (все одно на якому виді транспорту) через кожні 1-1,5 години сидіння корисно встати на 10 хвилин: розім’яти ноги, зробити кілька нахилів у боки й кругові рухи в плечах. Для перельоту слід купити якісні компресійні панчохи (I ст.). Вони стануть у пригоді в III триместрі, під час і після пологів, а також для наступних авіаперельотів. Спеціальний бандаж надягати в подорож не треба. У II триместрі його рекомендують носити з 20 тижня і лише тим, у кого посилився тонус матки.
Починаючи з 27 тижня, щоб уникнути закрепів і печії, продовжуйте харчуватися дрібними порціями, але не 5-6, а 7 разів на день. Це обумовлено тим, що калорійність раціону збільшується до 3500 ккал, однак при цьому знижується кількість білків (до 120 г) і вуглеводів (до 300 г). Тепер його основа — це овочі, каші та фрукти. М’ясні страви вагітним в III триместрі рекомендуються 1-3 рази на тиждень, а рибні — 1 раз. Склад вітамінно-мінерального комплексу повинен відповідати триместру.
За 3 тижні до пологів потрібно істотно обмежити споживання молочних продуктів. При сильних набряках сумарна кількість споживаної рідини знижують до 0,8 л. У цю цифру входять рідина першої страви, кисломолочних напоїв та фруктів. Втамовувати спрагу в літню спеку стає проблематично. Підкислена лимоном вода, морси, компоти, соки та квас лише посилять проблему. Допоможуть часті обливання в душі, полоскання рота чистою водою, ковтки прохолодного, але не холодного, слабо завареного зеленого чаю або відвару насіння льону (1 столова ложка на 1 л води).
Їхати далеко від дому, особливо з наближенням дати пологів, зі зрозумілих причин не рекомендується. Вітається носіння білизни, що підтримує живіт, або допологового бандажа, а також компресійних панчіх або гольфів.
З великим животом стає незручно, а разом з чоловіком, і небезпечно спати. Якщо ліжко вузьке, то влітку — це ще й просто дуже жарко. Не позбавляючи сексуальних утіх чоловіка, домовтеся з ним, що до пологів спати вам краще нарізно. Це дозволить повністю захистити живіт від несподіваних струсів і поштовхів, які можуть бути наслідком сонного «вертіння» чоловіка. Зробити нічний або денний відпочинок комфортним для спини й тазостегнових суглобів допоможуть спеціальні ортопедичні валики або подушки та скручена ковдра.
Бажаємо неспекотного літа, гарного самопочуття, легких пологів і щасливого материнства!
"Що за запитання? Звичайно ж, відповідальні обидва!”. Якщо дивитися на ситуацію глобально, то – так.… Докладніше
Хто б що не говорив, а для мене осінь — це найатмосферніша пора року, коли… Докладніше
Скільки існуватиме зима, стільки ми носитимемо пуховики (пуффери) 🙃 Вони просто поза часом і поза… Докладніше
Сьогодні важко заперечувати той факт, що соцмережі впливають на прийняття нами деяких рішень. Нехай і… Докладніше
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше