Продовжуємо розглядати активні інгредієнти у складі косметичних засобів. І сьогодні настала черга торкнутися теми про- та пребіотиків. Тобі, напевно, знайомі ці терміни щонайменше з реклами йогуртів, у яких говорять про їхню користь для мікрофлори кишківника. Однак потенціал пробіотиків розгледіли і в косметичній індустрії. Яку дію ці компоненти чинять на шкіру, кому підходять і як їх розпізнати у складі засобів? Розберімося разом.
Для тебе напевно не секрет, що в нашому організмі «живе» безліч бактерій, вірусів та інших мікроорганізмів. Так, асоціація, м’яко кажучи, не дуже. Адже перше, про що думається в цей момент — це про щось шкідливе і те, з чим обов’язково потрібно боротися. Однак варто розуміти, що далеко не всі мікроорганізми є патогенними та небезпечними — безліч із них стоїть на сторожі нашого здоров’я. Так звані «хороші поліціянти». А їхня сукупність і становить наш мікробіом.
Цікаво на тему: Як доглядати за шкірою: особливості в 20+, 30+, 40+, 50+
Всі ці бактерії та віруси мешкають не тільки всередині нашого тіла (у ШКТ, наприклад), а й зовні. І вони так само забезпечують імунітет шкіри, захищаючи її від патогенних мікроорганізмів. Щоб природний захисний бар’єр шкіри працював злагоджено, співвідношення «хороших» і «поганих поліціянтів» має бути в балансі. Однак екологія, спосіб життя, шкідливі звички, неправильний догляд за шкірою і навіть харчування порушують цю гармонію, знижуючи кількість перших. І, як наслідок, дозволяючи другим діяти на шкірі з мінімальним опором або практично без нього. А зниження захисної функції загрожує подразненнями, алергічними реакціями, акне, розацеа, екземою та іншими шкірними неприємностями.
Для того, щоб зберігати та підтримувати природний бар’єр шкіри в косметичних засобах і використовуються про- і пребіотики. Вони «латають дірки» в захисній системі дерми, допомагають відновити природний щит від впливу шкідливих мікроорганізмів і сприяють регенерації шкіри. Попри те, що обидва ці поняття технічно служать одній меті (та й відрізняються лише однією літерою), це все ж таки різні компоненти. Розберімося, що і для чого потрібно.
Отже, пробіотики — це якраз таки ті самі доброчинні мікроорганізми та бактерії, які населяють наш організм і за правильного співвідношення забезпечують ефективну захисну функцію. Хоч вони вже давно застосовуються для нормалізації мікрофлори кишківника (згадай, як ми відновлюємося після курсу антибіотиків або за дисбактеріозу), їхні корисні властивості і для шкіри вчені відкрили відносно недавно.
Цікаво на тему: Тест: Чим тобі варто доповнити свій щоденний догляд за обличчям?
Якщо мікробіом дерми порушений і кількість «поганих» і «хороших» бактерій не відповідає нормі, привести його до балансу можна за допомогою введення «миротворців» (тобто, корисних бактерій), що містяться в косметичних засобах. Саме тому сьогодні можна знайти безліч продуктів з пробіотиками — креми, пінки для вмивання, сироватки, маски тощо. У складі вони позначаються, як Lactobacillus, Lactoccocus, Microccocus або Bifida Ferment Lysate.
Як «працює» косметика з пробіотиками:
Рекомендовані продукти:
- Засіб 2-в-1 Babor Clean Formance Clay Multi-Cleanser — дбайливе очищення на кожен день і відновлювальна маска для обличчя.
- Корейська сироватка IsNtree TW-Real Bifida Ampoule з біфідобактеріями сприяє регенерації шкіри та забезпечує ліфтинг-ефект.
- Маска pHarmika Mask Nutrional містить пробіотики, олії, а також вітаміни А, Е, С і D для глибокого живлення і відновлення шкіри.
- Точковий засіб для обличчя Vichy Normaderm — ефективне рішення для проблемної шкіри.
Пребіотики — це не мікроорганізми, а радше «добриво» для них. Вони забезпечують оптимальні умови для життєдіяльності пробіотиків і, по суті, є їхнім живильним середовищем. Основним завданням пребіотиків є збільшення чисельності корисних бактерій і, як наслідок, відновлення мікробіома і захисних функцій шкіри. У складі косметичних засобів позначаються як Xylitol, Inulin, Rhamnose, Glucomannan, Sucrose, Glucose, Fructose, Maltodextrin, Oligosaccharide та Alpha-Glucan Oligosaccharide.
Рекомендовані продукти:
- Biono Anti-Acne Cream — крем для проблемної шкіри з екстрактом зеленого чаю і пребіотиками.
- Сироватка-коктейль Lumene Nordic Hydra Moisturizing Prebiotic Oil-Cocktail зміцнює шкіру, відновлює мікробіом і інтенсивно зволожує.
- Ліфтинг-крем Babe Laboratorios Healthy Aging+ УФ-фільтрами SPF 30 захищає від фотостаріння, живить, зменшує заломи та вирівнює колір обличчя.
- Завдяки заспокійливим і охолоджувальним властивостям, маска Bielenda Skin Restart Sensory Prebiotic Mask прийде на допомогу власницям чутливої шкіри.
Отже, ми з’ясували, що пробіотики — це «хороші» мікроорганізми, які підтримують імунітет нашої шкіри, а пребіотики — «паливо» для них. Кому стане в пригоді цей «коктейль» і які проблеми він може вирішити:
Цікаво на тему: Пантенол у косметиці для волосся, шкіри обличчя і тіла
Дивовижний послужний список, чи не так? Якщо ти ще не користувалася засобами з про- і пребіотиками в складі, рекомендуємо це зробити. А якщо ти вже з ними знайома, гайда в коментарі ділитися своїм досвідом з нами! Не забудь поставити лайк, якщо стаття була для тебе корисною. 🥰
Читай також:
Сорочки та блузки – це базова річ гардероба, яка ідеально підходить для створення як офіційних… Докладніше
Іноді батьки навіть не помічають, як руйнують упевненість дитини простими фразами та нешкідливими, на перший… Докладніше
Соціальні мережі не перестають дивувати нас цікавими ідеями, які полегшують вирішення ряду побутових задач. У… Докладніше
Будь-яка дієта — це обмеження і чіткий контроль КБЖУ. Неможливо їсти все підряд, і при… Докладніше
Продовжуємо знайомство з топовими парфумерами сучасності. І тут, звісно ж, не можна обділити увагою одного… Докладніше
Іноді, під впливом певних вражень від пережитих ситуацій, ми можемо відчувати себе недостатньо впевненими, цікавими… Докладніше