Close-up of sleeping baby hand in the mother's hand on the bed. New family and baby sleep concept
Уміння дитини засинати самостійно — це не лише запорука спокійного й тривалого дитячого сну, який є складовою частиною міцного здоров’я дитини, а й економія маминого часу, сил і нервів. Розповідаємо, яких умов потрібно дотримуватися, щоб ритуал засинання став приємним та безтурботним і для малюка, і для всіх членів родини.
Читайте також: Сон малят до трьох років: Норми та рекомендації
Звісно, тут усе індивідуально, й кожен з батьків сам обирає час і знаходить способи, як привчити дитину до ліжечка. З психологічної точки зору найкращий вік для цього — 2,5–3 роки. Цей період проходить під девізом «Я сам»: малюк стає все більш самостійним, тому багато дітей навіть раді тому, що будуть спати окремо у своєму ліжечку, як дорослі.
Якщо вирішите привчити дитину засинати самостійно раніше, враховуйте такі моменти:
Якщо ви вирішили спробувати самостійне засинання, потрібно набратися терпіння. Переконайтеся в тому, що ви готові в разі необхідності підходити до дитини (якщо вона чогось злякається або захоче попити), а вона — готова спати окремо від дорослих. Якщо малюк буде відчувати ваш внутрішній спокій, йому буде простіше прийняти новий уклад життя.
Що допоможе поліпшити засинання:
Також важливо провести чіткий кордон між дорослою та дитячою спальнями (або спальними місцями, якщо кімната спільна). У дитини має бути, як мінімум, свій куточок, в якому їй буде затишно та безпечно.
На багатьох сайтах можна зустріти пораду, що немовлят треба привчати спати самостійно чи не від народження. Однак фахівці з дитячого сну рекомендують робити це тільки з 6 місяців. З перших же днів життя потрібно намагатися дотримуватися режиму «поїли — не спимо — поїли».
Привчати до самостійного сну слід у момент, коли дитина здорова та нічим не хворіє. Наберіться терпіння, адже у немовляти вже є характер, який воно обов’язково буде показувати, якщо щось не сподобається. Крім того, поточний настрій і самопочуття малюка теж будуть даватися взнаки. Тому — терпіння, спокій і ще раз терпіння та любов.
До 6 місяців немовля вже вміє не спати протягом 2 годин. Визначившись з графіком «неспання — сон», дотримуйтеся таких правил:
Методика іспанського лікаря Естівіля «захоче, сам засне — нехай кричить, я підходити не буду» не тільки негативно впливає на психіку дитини. У деяких випадках вона просто небезпечна для життя, наприклад, коли дитину раптово знудило, і вона може захлинутися блювотними масами.
Навчити дитину самостійно засинати можна абсолютно в будь-якому віці. Якщо малюк не опанував навичку до року, то до перерахованих вище правил додаються такі рекомендації:
До речі, починаючи з 12 місяців, дитина повинна звикати до того, що укладати її спати може не тільки мама, але й тато, інші члени сім’ї.
У цьому віці допоможе заснути казка, нічник, «м’який шум» і правильна підготовка до сну:
Легше пережити відселення у своє ліжечко або окрему кімнату допоможе яскрава постільна дитяча білизна та нова піжама. Добре працює прийом, коли малюк спочатку укладає спати улюблену іграшку. Тепер він сам дорослий, а іграшка стає ним, але маленьким. У цей час мамі чи татові краще вийти з кімнати, нехай малюк впорається з цим завданням самостійно.
Потрібно також передбачити можливість безперешкодного «нічного візиту» дитини в ліжко до мами з татом. Для цього слід вийняти 2 прутики з решітки, щоб дитина не перелазила через неї й не травмувалася.
Яких ще правил корисно дотримуватися для якісного самостійного засинання дітей, швидко і чітко розповість лікар Комаровський. Застосовуючи їх на додачу до перерахованих вище рекомендацій, вся ваша родина напевно буде спати потрібну кількість часу, міцно та із задоволенням.
Зубна паста – те, з чого ми починаємо день і чим його закінчуємо. Цей засіб… Докладніше
Якщо говорити про фужерні, пряні та деревно-зелені аромати, одним із найяскравіших і найпопулярніших компонентів, які… Докладніше
Ти, безумовно, можеш сподіватися, що зайвий жир в один момент піде сам – наприклад, злякається… Докладніше
Ось і початок фінішної прямої другого триместру. Вітаю, ти вже пройшла понад половину цього шляху,… Докладніше
Робиш макіяж чимось окрім туші, що змивається водою? Тоді двофазка — просто must-have у твоєму… Докладніше
Тонка вертикальна смужка, яка довгий час асоціювалася винятково з офісним стилем, у 2025 році здійснює… Докладніше
Переглянути коментарі
Ми переселили дитину в 2 роки. Купили їй нове ліжко і вона сказала, що тепер буде тут спати. З першого ж дня дитина спить сама в своїй кімнаті. Іноді кажемо, щоб лягала з нами коли дуже холодно, але вона відмовляється.
Доброго дня дайте пораду як навчити дитину засинати в 1.5 року без груді не даю пробую закачати на руках істерика хоче на ліжко і грудь що робити?
Міліна: мені були корисні рекомендації. але врахуєте , будь ласка , що переселення це важка процедура.