Уміння дитини засинати самостійно — це не лише запорука спокійного й тривалого дитячого сну, який є складовою частиною міцного здоров’я дитини, а й економія маминого часу, сил і нервів. Розповідаємо, яких умов потрібно дотримуватися, щоб ритуал засинання став приємним та безтурботним і для малюка, і для всіх членів родини.
Читайте також: Сон малят до трьох років: Норми та рекомендації
Звісно, тут усе індивідуально, й кожен з батьків сам обирає час і знаходить способи, як привчити дитину до ліжечка. З психологічної точки зору найкращий вік для цього — 2,5–3 роки. Цей період проходить під девізом «Я сам»: малюк стає все більш самостійним, тому багато дітей навіть раді тому, що будуть спати окремо у своєму ліжечку, як дорослі.
Якщо вирішите привчити дитину засинати самостійно раніше, враховуйте такі моменти:
Якщо ви вирішили спробувати самостійне засинання, потрібно набратися терпіння. Переконайтеся в тому, що ви готові в разі необхідності підходити до дитини (якщо вона чогось злякається або захоче попити), а вона — готова спати окремо від дорослих. Якщо малюк буде відчувати ваш внутрішній спокій, йому буде простіше прийняти новий уклад життя.
Що допоможе поліпшити засинання:
Також важливо провести чіткий кордон між дорослою та дитячою спальнями (або спальними місцями, якщо кімната спільна). У дитини має бути, як мінімум, свій куточок, в якому їй буде затишно та безпечно.
На багатьох сайтах можна зустріти пораду, що немовлят треба привчати спати самостійно чи не від народження. Однак фахівці з дитячого сну рекомендують робити це тільки з 6 місяців. З перших же днів життя потрібно намагатися дотримуватися режиму «поїли — не спимо — поїли».
Привчати до самостійного сну слід у момент, коли дитина здорова та нічим не хворіє. Наберіться терпіння, адже у немовляти вже є характер, який воно обов’язково буде показувати, якщо щось не сподобається. Крім того, поточний настрій і самопочуття малюка теж будуть даватися взнаки. Тому — терпіння, спокій і ще раз терпіння та любов.
До 6 місяців немовля вже вміє не спати протягом 2 годин. Визначившись з графіком «неспання — сон», дотримуйтеся таких правил:
Методика іспанського лікаря Естівіля «захоче, сам засне — нехай кричить, я підходити не буду» не тільки негативно впливає на психіку дитини. У деяких випадках вона просто небезпечна для життя, наприклад, коли дитину раптово знудило, і вона може захлинутися блювотними масами.
Навчити дитину самостійно засинати можна абсолютно в будь-якому віці. Якщо малюк не опанував навичку до року, то до перерахованих вище правил додаються такі рекомендації:
До речі, починаючи з 12 місяців, дитина повинна звикати до того, що укладати її спати може не тільки мама, але й тато, інші члени сім’ї.
У цьому віці допоможе заснути казка, нічник, «м’який шум» і правильна підготовка до сну:
Легше пережити відселення у своє ліжечко або окрему кімнату допоможе яскрава постільна дитяча білизна та нова піжама. Добре працює прийом, коли малюк спочатку укладає спати улюблену іграшку. Тепер він сам дорослий, а іграшка стає ним, але маленьким. У цей час мамі чи татові краще вийти з кімнати, нехай малюк впорається з цим завданням самостійно.
Потрібно також передбачити можливість безперешкодного «нічного візиту» дитини в ліжко до мами з татом. Для цього слід вийняти 2 прутики з решітки, щоб дитина не перелазила через неї й не травмувалася.
Яких ще правил корисно дотримуватися для якісного самостійного засинання дітей, швидко і чітко розповість лікар Комаровський. Застосовуючи їх на додачу до перерахованих вище рекомендацій, вся ваша родина напевно буде спати потрібну кількість часу, міцно та із задоволенням.
"Що за запитання? Звичайно ж, відповідальні обидва!”. Якщо дивитися на ситуацію глобально, то – так.… Докладніше
Хто б що не говорив, а для мене осінь — це найатмосферніша пора року, коли… Докладніше
Скільки існуватиме зима, стільки ми носитимемо пуховики (пуффери) 🙃 Вони просто поза часом і поза… Докладніше
Сьогодні важко заперечувати той факт, що соцмережі впливають на прийняття нами деяких рішень. Нехай і… Докладніше
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше
Переглянути коментарі
Ми переселили дитину в 2 роки. Купили їй нове ліжко і вона сказала, що тепер буде тут спати. З першого ж дня дитина спить сама в своїй кімнаті. Іноді кажемо, щоб лягала з нами коли дуже холодно, але вона відмовляється.
Доброго дня дайте пораду як навчити дитину засинати в 1.5 року без груді не даю пробую закачати на руках істерика хоче на ліжко і грудь що робити?
Міліна: мені були корисні рекомендації. але врахуєте , будь ласка , що переселення це важка процедура.