Як вибрати ідеальну пилку для нігтів

Якщо ти читаєш цю статтю, значить, ти в пошуках тієї самої ідеальної пилочки для нігтів, яка допоможе не тільки привести руки до ладу, а й також збереже красу та здоров’я нігтьової пластини. Здавалося б, що може бути простіше: йдеш у магазин і вибираєш інструмент, який подобається. Але на практиці все зовсім інакше. Величезний вибір пилок з різних матеріалів, форм, з різною абразивністю може ввести в оману. І щоб ти не прогадала з покупкою, спробуймо разом підібрати найкращий для тебе варіант. Готова? Тоді нумо знайомитися з пилочками для нігтів ближче!

Час читання: 3 хвилини та чашка кави ☕

статья доступна на русском языке

Якими бувають пилочки для нігтів

Почнемо з розбору матеріалів, тому що їх більш ніж достатньо й вже на цьому етапі можна трохи заплутатися.

Металеві

Металеві пилочки довговічні, міцні, але… на жаль, не найбезпечніші. Метал може травмувати нігтьову пластину та провокувати розшарування нігтів. Її можна використовувати власникам товстих нігтів з подальшим додатковим шліфуванням краю нігтьової пластини.

Цікаво на тему: Техніка та особливості японського манікюру

Скляні

Справжній must-have для тих, хто любить м’який, але ефективний догляд. Скляні пилочки не травмують нігті, відмінно запечатують край, запобігаючи розшаруванню. До того ж вони легко миються і служать роками. Єдиний мінус – крихкість. Але якщо не упускати пилочку з рук, вона прослужить досить довго!

На паперовій основі

Ці пилки вважаються одноразовими, тому активно використовуються майстрами манікюру в салонах. Але будемо відверті, їх не менш часто використовують і в домашніх умовах. Такі пилочки зручні, практичні та коштують недорого.

Цікаво на тему: Добірка ідей дизайну педикюру для твого натхнення

Бафи

Така пилочка зовні має вигляд, як чотиристоронній брусочок, де кожна грань відповідає за певний етап обробки: шліфування, вирівнювання, полірування. Незамінна штука для створення гарного, акуратного манікюру.

Керамічні

Легкі, міцні та максимально щадні – ідеальний варіант для дбайливого догляду. Керамічні пилочки найбільше підходять для власників натуральних нігтів, що шаруються.

Цікаво на тему: Як вибрати форму нігтів для манікюру

Лазерні

Лазерні пилочки можна сміливо назвати справжнім бестселером. Цей інструмент має металеву основу, на поверхню якої лазером наноситься спеціальне абразивне напилення. Лазерна пилка вважається супердовговічною, вона підходить для обробки нігтів, грубої шкіри та бічних валиків.

Що означають цифри на пилочках для нігтів?

Цифри на пилці – це її абразивність (гріт). Чим вище число, тим м’якший вплив. Зараз розберемося більш детально:

  • 80-100 гріт – грубі, для штучних нігтів;
  • 150-180 гріт – це оптимальна жорсткість пилочки для натуральних нігтів;
  • 240+ гріт – суперм’які, призначені для полірування і делікатного підпилювання.

Цікаво на тему: Шкода гель-лаку для нігтів: міф чи правда?

Форми пилочок

Тепер, коли ти знаєш, яку вибрати жорсткість пилочки для нігтів, можемо перейти до вибору форми. Так-так, це теж не менш важливий параметр, що відповідає за зручність використання. Пройдемося найпопулярнішими формами:

  1. Пряма – класика для будь-якої довжини.
  2. Банан (бумеранг) – ідеальна для роботи з нарощеними нігтями, а також дуже зручна для моделювання округлої форми та для роботи з кутикулою.
  3. Овальна – для корекції форми натурального або штучного нігтя.
  4. Ромбоподібна – одна з найзручніших пилок для створення форми нарощених нігтів.

Як підібрати пилочку за типом нігтів

Для того, щоб правильно вибрати пилочку, потрібно визначити свій тип нігтів. Для цього, докладаючи невеликих зусиль, натисни на край нігтя, ніби згинаючи його. Якщо ніготь легко згинається, це означає, що у тебе тонкі нігті. А якщо під час згинання відчувається певний дискомфорт – ти щаслива володарка товстих нігтів. Слід зазначити, що такий поділ є досить суб’єктивним і умовним, але з його допомогою можна максимально наблизитися до правильного вибору пилочки.

Цікаво на тему: Зміцнюємо нігті в домашніх умовах

Отже, якщо в тебе товсті або середньої товщини нігті, тобі чудово підійде класична пилочка з металу або металева, вкрита так званим алмазним чи алюмінієвим шаром. До речі, вона також добре підходить для педикюру. Нагадуємо, через те, що металева пилочка дещо жорстка, рекомендується після запилювання нігтів використовувати ще одну пилочку – шліфувальну.

Для тонких нігтів металева пилочка протипоказана – вона надто абразивна та жорстка. Для таких нігтиків рекомендується використовувати скляну або керамічну пилочку. Вони більш делікатно обробляють край нігтя, не порушуючи його структуру. Іноді магазини пропонують під виглядом скляної пилочки полімерну. Однак краще брати все ж скляну. Відрізнити їх можна за вагою: скляна важча.

Цікаво на тему: Бразильський, японський, SPA: яка різниця між техніками манікюру

Якщо в тебе нарощені нігті, іноді доводиться трохи підправляти манікюр. Для цього використовуй абразивну пилочку з наждачною крихтою. Тут варто звернути увагу на її абразивність. Про те, яка жорсткість пилочки краще для штучних нігтів, ми писали вище.

Для того, щоб отримати гладкий і блискучий манікюр, як у салоні, використовуй пилочку баф. Бафи виготовляються з полімерної піни та використовуються для шліфування нігтів. Така пилочка має кілька сторін, різних за призначенням – пиляння і шліфування нігтя.

Якщо твої нігті ламкі та шаруються, зверни увагу на лазерну пилочку. Вона делікатно підпилює нігтики й ніби “склеює” їх, запобігаючи розшаруванню.

Цікаво на тему: Стильний металік і ефект перлів: ідеї манікюру з втирками

І наостанок – кілька порад щодо процесу спилювання нігтів

  1. Пиляй тільки сухі нігті. Якщо використовувати пилочку на мокрих нігтях, вони можуть ламатися.
  2. Починай обробку із зовнішніх куточків. Пиляй ніготь тільки в одному напрямку – ззовні всередину.
  3. Після цього переходь до середньої частини нігтя. Не забувай, що пиляємо тільки в одному напрямку.
  4. Візьми шліфувальну пилочку й оброби край нігтя, де після підпилювання з’явився невеликий “бортик”.

Сподіваюся, в цій статті ти знайшла відповіді на всі запитання, які тебе цікавлять, і зможеш підібрати пилку, яка максимально підходить для своїх нігтів. Тепер залишилася справа за малим – вирушити в магазин і вибрати свого помічника у створенні бездоганного манікюру!

 

Читай також:

Останні

Користь олії виноградних кісточок. Добірка засобів із чарівним компонентом

Олія виноградних кісточок – джерело вітамінів, мінералів, корисних мікроелементів. Косметологія не могла пройти повз такий… Докладніше

7 Квітня, 2025

Великодній декор: створюємо святковий настрій

Великдень — це не лише привід зібратися за святковим столом із близькими, а й час… Докладніше

7 Квітня, 2025

EVA Blog дарує запас засобів для чистоти в домі від бренду L’Arbre Vert

Плануєш організувати грандіозне весняне прибирання вдома? В такому разі без перевірених та якісних засобів не… Докладніше

7 Квітня, 2025

10 способів застосування зубної пасти в побуті

Зубна паста – те, з чого ми починаємо день і чим його закінчуємо. Цей засіб… Докладніше

4 Квітня, 2025

Ветивер у парфумерії: який він + ТОП-10 ароматів

Якщо говорити про фужерні, пряні та деревно-зелені аромати, одним із найяскравіших і найпопулярніших компонентів, які… Докладніше

4 Квітня, 2025

Що таке ліполітики та чи допомагають вони схуднути

Ти, безумовно, можеш сподіватися, що зайвий жир в один момент піде сам – наприклад, злякається… Докладніше

3 Квітня, 2025