Про користь і важливість вживання достатньої кількості води для краси, здоров’я та молодості годі й говорити. Утім, не всі знають про те, яка вода та в якій кількості необхідна для нашого організму. На дворі спекотний серпень, тож для того, щоб ви змогли пережити останній місяць цього літа з найменшими втратами, Лєна Філатова, експерт EVA Blog зі здорового способу життя, розповість про те, скільки води правильно пити та як це краще робити.
Якщо ви усвідомлюєте важливість правильного режиму пиття, але спантеличені з приводу того, скільки і яку воду пити, тоді ця стаття для вас! Інформація, яку можна знайти в інтернеті, дійсно може заплутати. Одні джерела стверджують: потрібно пити два літри води. Інші не згодні: потрібно розрахувати свою норму. Треті джерела пишуть, що рахується вся вода, в тому числі, і з їжі. А четверті — що вода з їжі не рахується. Кому ж вірити? Давайте розбиратися разом, а ще — придумувати способи, як цю воду ненав’язливо ввести у свій режим.
ВООЗ говорить, що пити треба тоді, коли ви відчуваєте спрагу. І це правильно, але що робити, коли ви її не відчуваєте? Робота за комп’ютером, наприклад, пригнічує сигнали тіла: користувач може не пити й не ходити в туалет годинами (зате постійно жує). Деякі люди плутають сигнал «пити» з сигналом «їсти» та їдять соковиті фрукти замість того, щоб випити води. Також, звичка вийти на каву є більш популярною, ніж зустрітися за чашкою води, хоча кава є діуретиком й тому активно виводить її. Нарешті, нирки адаптуються до об’єму води й виводять її стільки, скільки ви споживаєте — ви не відчуєте спраги, навіть якщо звикли пити небагато.
Спостерігайте за собою. Підрахуйте кількість рідини, що ви випили протягом доби, й зіставте її з нормою — кількістю мілілітрів рідини, яку треба вживати щодоби. Її легко підрахувати за формулою:
ваша поточна вага × 30 мл
Зловживання солодощами, вуглеводами й кавою збільшує потреби в рідині. Може бути так, що вам недостатньо того, що ви п’єте. В цьому випадку може погіршитися зір, ви відчуватимете сонливість, головний біль, з’являться запори. У довгостроковому періоді це загрожує сечокам’яною хворобою та іншими проблемами. Поживним речовинам недостатньо вологи, щоб розчинитися й бути доставленими по всьому організму. А токсини виводяться неефективно. Ось чому вода дуже важлива для здоров’я!
А буває й так, що хтось п’є більше своєї норми. Звикнувши до певного об’єму води, людина відчуватиме спрагу, поки не відновить його. Так можна випивати по 3–5 літрів щодня, перевищуючи свою норму в кілька разів. Це загрожує надмірним навантаженням на нирки, серцево-судинну систему й вимиванням водорозчинних вітамінів і мінералів.
Підрахуйте свою норму і плавно доведіть споживання до неї.
Вважається вся випита рідина, окрім деяких напоїв: кави, алкоголю. Також в денний гідробаланс враховується волога, отримана з їжі: овочів, фруктів, ягід, молочних продуктів, супів. Але ця волога знаходиться у зв’язаному стані й перш ніж використовувати, тілу потрібно її відокремити. Корисніше пити чисту воду, ніж їсти з цією метою суп. До того ж досить складно підрахувати, скільки такої вологи ви вжили, а скільки знадобилося для засвоєння продуктів.
Тому якщо вам захотілося пити або їсти, спочатку попийте води.
Ви можете використовувати будь-який спосіб, який працює для вас. Наприклад, повісити яскравий стікер на екран комп’ютера з запискою «Попий води». Багатьом допомагають додатки-лічильники — вони нагадують про необхідність попити й рахують денний об’єм. Згодом, коли це стане звичкою, додаток не буде потрібним.
Найпростіший та ефективний спосіб — купити собі нову стильну пляшку для води. Краще, якщо вона буде яскрава та матиме відділення для фруктів — такі дозволяють робити фруктову воду. Поставте пляшку на помітне місце, тільки стежте, щоб вона була герметична й не залила вам клавіатуру. А щоб зробити воду більш цікавою, додайте до неї гілочки м’яти, шматочки імбиру, лимона та будь-які яскраві ягоди — полуницю, чорницю, ожину.
Значення води важко переоцінити. Іноді ви можете не відчувати спраги, наприклад, якщо звикли пити дуже мало або працюєте за комп’ютером, тому важливо якийсь час постежити за собою й налагодити водний баланс. Навчитися пити досить нескладно — це лише ще одна навичка, яку ви можете освоїти. Підготуйте гарну пляшку для води, урізноманітніть напій травами і ягодами. І не забувайте: спочатку щось або хтось повинні нагадувати вам, що пора попити, а коли звичка сформується, нагадування вже не знадобляться.
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше
Жіноча сумочка – один з найбільш популярних аксесуарів, який підбирають дуже ретельно і з особливою… Докладніше
Що холодніше стає за вікном, то більше в нас прокидається бажання надати своєму будинку затишку… Докладніше
Упевнена, твоя стрічка в соцмережах теж забита вірусними відео, головним героєм яких є дубайський шоколад… Докладніше
Ласкаво просимо на сьомий тиждень! Час летить швидко, а твій організм щодня змінюється і працює,… Докладніше