Літній час — найсприятливіший період для оздоровлення та початку загартовування. Правильно організоване літнє дозвілля допоможе зміцнити імунну систему дитини, що дозволить вже якщо зовсім не хворіти взимку, то перенести застуду або грип легко і без ускладнень. Що ж потрібно для цього зробити? Перераховуємо.
У першу чергу влітку слід ходити босоніж. Нехай дитина природним чином зміцнює стопу як у приміщенні, так і на свіжому повітрі. Помити ніжки кілька разів на день — не дуже складно та довго. А якщо плюскатися в прохолодній чи холодній воді, то це послужить процедурою, що додатково загартовує.
Улітку добре привчати дитину до обливання. Загартовуватися у такий спосіб можна й вдома, й у селі у бабусі, й під час виїзду на курорт. Якщо обливатися разом, то дитина буде охочіше долучатися до процедури, адже діти все повторюють за дорослими.
Правила обливання прості:
Відразу ж після обливання розітріть дитини махровим рушником до легкого почервоніння шкіри. Через кілька днів від цієї процедури можна відмовитися — нехай шкіра сама висохне. У цей час можна запропонувати дитині побігати, пострибати, поприсідати.
Загартовування буде ефективним лише в тому випадку, якщо проводити його щодня.
Можна перервати на час хвороби, але після одужання відновити, починаючи з комфортної температури води в +22-24 °C.
На морі дозволяйте дитині під час пауз між купаннями грати в смузі прибою. Відправляючи дітей до бабусі в село, де є річка або озеро, попросіть родичів, щоб вранці або після полудня з ними ходили на пів години до водойми. Ігри у воді влітку — дієвий спосіб дати бій «осінньо-зимовим» нежитю та бронхіту.
Свіже повітря — одна з умов збереження здоров’я легенів і всього організму в цілому. Тому так важливо вивезти міських дітей зі смогу, подихати цілющим морським або гірським повітрям. Плануючи таку поїздку, пам’ятайте, що мінімальна тривалість аеротерапії для дітей становить 18-24 дні.
Не варто панікувати, якщо в перші 3 дні у дитини, та й у вас, потечуть шмарклі, злегка підвищиться температура, виникне розлад кишківника, болітиме голова. Такі явища властиві періоду адаптації організму. Хоч вони й минуть самі, терпіти їх не треба: давайте дитині сорбент, болезаспокійливе і застосовуйте краплі від нежитю. А ось збивати субфебрильну температуру (до 37,4 °C) не треба, нехай організм переборе її самостійно.
Свіже сільське повітря також корисне дітям. Воно насичене ароматами лугових трав і/або ефірними оліями прилеглих лісів. До речі, сходіть на прогулянку для збору ягід і трав, з яких взимку можна буде готувати загальнозміцнювальні та лікувальні чаї. Для цієї мети підійдуть зібрані вранці, як тільки висохла роса, листя і ягоди суниці, чорниці, брусниці, ожини та малини, квітки й стебла мати-й-мачухи, листя та стебла молодої кропиви, хвоща, полину, люцерни, ехінацеї. Сушити зібрані «ліки» треба в тіні, в місці, що добре провітрюється.
Сонячні промені потрібні дитині не менше, ніж свіже повітря або водне загартовування. Ультрафіолет стимулює вироблення вітаміну D, який потрібний для росту, робить кістки міцними, адже допомагає засвоєнню кальцію.
Проте варто прислухатися до рекомендацій лікарів і обмежити перебування дітей під літніми сонячними променями з 9 до 11 (12) годин ранку і з 4-6 годин вечора. Бажано застосовувати дитячий крем від засмаги. Він особливо виручить у перші дні прийняття сонячних ванн, не дасть ніжній шкірі обгоріти, дозволить їй поступово виробити захисний пігмент.
Також стежте, щоб дитина не знімала світлий головний убір — він не дасть отримати сонячний удар. Якщо сонце занадто агресивне, то не завадить захистити від нього і рогівку очей. При купівлі сонцезахисних окулярів не економте. Вибирайте окуляри з захисними лінзами в спеціалізованих магазинах. На оправі та в паспорті (інструкції) повинно стояти маркування не нижче UV400. Дешевий коричневий або синій пластик з захистом не впорається.
Літо — пора свіжих овочів, ягід та фруктів, яку чекають і дорослі, і діти. Їсти каші вже якось не хочеться. І правильно. Замініть їх свіжими салатами, овочевими рагу.
У зелені міститься багато вітамінів, але не всі діти її люблять і їдять, адже смакове сприйняття їжі у дітей відрізняється від дорослого. Ця проблема вирішується. Дітям напевно сподобаються «голі зелені» бутерброди — хліб з підсоленим вершковим маслом, перемішаний з дрібно нарізаною зеленню, де велика частина зеленої маси — кріп.
Літнє меню для дітей:
Улітку можна нагодувати дітей натуральними вітамінами і нутрієнтами, не витрачаючись на хімічні аналоги. Подбайте, щоб на столі завжди стояв полумисок з молодою морквою та свіжими місцевими фруктами по сезону.
Ягоди можна їсти прямо з куща або дерева, нічого страшного, якщо немитими — нехай імунітет тренується. Але переїдати не варто. Для оздоровлення та насичення дитячого організму цілком достатньо щоденної ранкової або денної порції ягід:
Банани, апельсини, інші екзотичні ягоди та фрукти залиште на зимово-весняний сезон. Не лінуйтеся робити влітку для дітей натуральні лимонади, морси й фруктовий лід. Ці ласощі не тільки втамують спрагу. Дозволяйте пити прохолодні напої: наприклад, доктор Комаровський наполягає, що охолоджені напої та морозиво загартовують дитяче горло.
Нехай спекотні літні дні не стануть причиною нездужань і харчових отруєнь, а допоможуть підготувати імунітет до протистояння осінній сльоті, зимовим застудам і епідеміям ГРВІ.
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше
Жіноча сумочка – один з найбільш популярних аксесуарів, який підбирають дуже ретельно і з особливою… Докладніше
Що холодніше стає за вікном, то більше в нас прокидається бажання надати своєму будинку затишку… Докладніше
Упевнена, твоя стрічка в соцмережах теж забита вірусними відео, головним героєм яких є дубайський шоколад… Докладніше
Ласкаво просимо на сьомий тиждень! Час летить швидко, а твій організм щодня змінюється і працює,… Докладніше