EVA Blog продовжує знайомити ваc з порадами із інтерв’ю психолога і експерта премії “Мама року” Любові Лоріашвіли. У цій статті поговоримо про те, як залишатися в ресурсі.
Питання, що актуальне в різних ситуаціях для більшості наших читачок. Як допомогти собі відновитися, коли енергія на нулі? Хочеться швидко повертатися в ресурсний стан, а ще краще не виходити з нього. Чи є якісь психологічні вправи або ритуали і щоденні дії, які допоможуть не скочуватися в негативний стан, або швидко виходити з нього?
Складно назвати психологічні вправи, що однозначно працюють. Зараз дуже багато звучить про полюбити себе, прийняти себе. А як це? Ось як? Насправді дуже складно. Це дуже довга, складна, копітка робота.
Я не дуже люблю, коли кажуть, мовляв, у вас вся проблема в тому, що ви себе не любите. І що робити? Ось я себе не люблю. Все, лягти, накритися простирадлом і померти? Та ні, треба почати хоча б з малого.
Полюбити себе – це, в першу чергу, про свої потреби. Не за залишковим принципом, а дозволити собі в якийсь момент сказати ні тому, що не хочеться робити. Дозволити собі поставити себе на перше місце. Наприклад, з’їсти те нещасне яблуко, яке найкраще виглядає і відкладалося для дитини. Слухайте, ну вона правда без цього яблука не загине. А мама, яка задовольняє і свою потреба у вітамінах, це теж здорово. Треба якихось 20-30 хвилин тільки на себе, коли можна посидіти і подумати про себе, про своє.
Полюбити себе – це елементарне задоволення власних потреб. Час від часу виспатися. Час від часу махнути рукою на чистоту в будинку і полежати з книжкою на дивані. Це можливість купити щось собі. І справа не в ціні. Не важливо, це буде щось дороге або дешеве. Важливо купити без почуття провини і внутрішнього копання “Боже, я плаття придбала, на себе гроші витратила, а на чоловіка і дитину ні”. Якщо це плаття приносить задоволення, і ви себе в ньому побачили прекрасною, то хіба це не здорово? Здорово!
У нас все ще дітоцентрована країна. Це така післявоєнна ситуація, коли все було заради дітей, вони повинні були виживати. І до сих пір батьківська жертовність місцями триває. Дитина, насправді, не просить ідеальну маму. Вона просить маму, якій не байдуже. Маму, яка включиться в гру, навіть якщо вона не приготувала 33 страви. Навіть найпростіша їжа дитину задовольнить, якщо мама в цей час з нею. З нею готує, спілкується, розділяє трапезу.
У ресурсність і відновлення у кожного свій шлях. Комусь допомогає кіно, комусь музика, комусь прогулянки, комусь в душі побути, кави попити, обійнятися. Дрібниці, які приносять вам задоволення, після яких ви відчуваєте себе здатними перевернути світ або силу прагнення до нового – ось що приведе вас в ресурсний стан.
Вважаєте свою маму прикладом і хочете розповісти про це іншим? Тоді діліться її історією на сайті проекту “Мама року” прямо зараз!
Ось і початок фінішної прямої другого триместру. Вітаю, ти вже пройшла понад половину цього шляху,… Докладніше
Робиш макіяж чимось окрім туші, що змивається водою? Тоді двофазка — просто must-have у твоєму… Докладніше
Тонка вертикальна смужка, яка довгий час асоціювалася винятково з офісним стилем, у 2025 році здійснює… Докладніше
«- Чим займемося на вихідних? - Подивімося фільм!». Діалог, який звучить у 56% між закоханими… Докладніше
Сорочки та блузки – це базова річ гардероба, яка ідеально підходить для створення як офіційних… Докладніше
Іноді батьки навіть не помічають, як руйнують упевненість дитини простими фразами та нешкідливими, на перший… Докладніше
Переглянути коментарі
Впізнала себе в кожному реченні. Побачила себе зі сторони. Срочно іду за сирковим десертом