Активні батьки ніколи не відмовляють собі в задоволенні подорожувати світом, адже у сучасні мандри можна взяти з собою навіть немовля. Але ж в дорозі малюка потрібно розважити, щоб він не відчував стресу й просто не знудився. Перед вами кілька дієвих способів, які виручать під час перельоту чи довгого переїзду.
Наші поради більше стосуються дітей від 1 до 8 років. Саме у цьому віці вони найбільш активні, непосидючі, примхливі.
На борт літака взяти усі улюблені іграшки не вийде. По-перше, існують серйозні вимоги служб безпеки, за якими не дозволяється проносити з собою рідину, громіздкі, гострі предмети. По-друге, кількість речей обмежена ручним багажем.
Але вихід із халепи існує. Аби захопити увагу дитини на 2-4 години візьміть:
Зберігайте «сюрпризи» у таємниці, щоб не переграти в усі ігри за одну годину.
Так ви виграєте дорогоцінний час, бо екскурсія триватиме щонайменше півгодини. Дитина адаптується до нового середовища, заспокоїться, адже побачить, що мама з татом спокійні. Можливо, ви зустрінете інших дітей і заведете нові знайомства.
Памʼятайте, що салон літака — публічне місце. Намагайтеся не заважати іншим пасажирам відпочивати. А також дбайте про правила безпеки: пристебніть паски безпеки, виконуйте всі вказівки стюардес, стежте за дитиною, не заходьте в службові приміщення. Під час турбулентності зберігайте спокій. Негайно надягніть кисневу маску спочатку на себе, потім — на дітей. Саме в такому порядку, щоб залишатися притомними й врятувати інших.
Також досвідчені мандрівки радять подбати про зручний одяг: футболку, кофту з довгим рукавом, штани або джинси. Дітям візьміть щось тепле, бо на борту працюють кондиціонери. Взуття зручне за розміром, спортивне. Під час довгих перельотів знадобляться спеціальні шкарпетки (щоб не набрякали ноги), подушка. Пледи зазвичай видають на вимогу.
Автомобіль — досить швидкий спосіб мандрувати, але на довгих відстанях він програє потягу й літаку. Салон машини затісний, в ньому важко простягнути ноги, не можна встати та пройтися. Тому дітям досить некомфортно проводити довгий час сидячи.
Але поряд з тим, подорожуючи своєю автівкою, ви ні від кого не залежите і можете взяти з собою більше розваг, ніж в літак: фарби, ножиці, пакет з улюбленими іграшками малюка.
Виграшна стратегія — працювати з краєвидами за вікном:
У власному автомобілі можна вмикати улюблену музику, співати караоке. Невеликий простір дозволяє грати в слова, правду/неправду, асоціації, навіть у крокодила. Якщо ви потребуєте відпочинку, запропонуйте подивитися разом фільм чи мультик.
Перед дорогою поясність правила поведінки:
На випадок затримки в дорозі майте про запас снеки, подушки, щоб подрімати, зручний одяг і теплу ковдру.
Поїзди — зручний та романтичний спосіб подорожувати на великі відстані. Для родини з 4 людей доцільно купити квитки в купе. В потязі вдосталь місця, можна зручно спати й взяти досить багато речей. Також є стіл, на якому не лише обідають, а й організовують розваги:
Малюки часто товаришують із ровесниками, тому під час довгої дороги майже не потрібно вигадувати розваги. Але всі ігри мають бути негаласливими, не заважити пасажирам (якщо ви їдете в плацкарті).
Основні правила поведінки в потязі:
Малеча ставить це питання кожні 5 хвилин (або ще й менше). Незаплановані обставини, дитяча вередливість, незручний потяг, довге очікування або затори на дорогах ще більше дратують батьків. Правильної відповіді на запитання «Коли?» немає. Навіть якщо ви прорахували подорож похвилинно, ви все одно не вкладетесь у графік.
Тому розкажіть дітям приблизний маршрут поїздки: «Зараз їдемо на автобусі в аеропорт, там проходимо контроль і очікуємо одну годину. Потім летимо 2 години, ще 30 хвилин їдемо до готелю» й т.ін.
Таке запитання — ознака того, що малюк занудьгував. Тоді час діставати запасені розваги, вигадувати ігри або насамкінець дати до рук телефон. Можливо, останній варіант не найкращий, але розважати втомленого малюка — марна справа. Не соромтеся поділитися своїми відчуттями з дитиною: скажіть, що втомилися не менше і також очікуєте прибуття. Але слід трохи потерпіти. То, може, поки пограємось?
"Що за запитання? Звичайно ж, відповідальні обидва!”. Якщо дивитися на ситуацію глобально, то – так.… Докладніше
Хто б що не говорив, а для мене осінь — це найатмосферніша пора року, коли… Докладніше
Скільки існуватиме зима, стільки ми носитимемо пуховики (пуффери) 🙃 Вони просто поза часом і поза… Докладніше
Сьогодні важко заперечувати той факт, що соцмережі впливають на прийняття нами деяких рішень. Нехай і… Докладніше
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше