Коли часу до весни лишається зовсім мало, у багатьох жінок виникає думка: «А чи не схуднути мені на пару кілограмів?». У такій ситуації приходять на допомогу експрес-дієти. Звичайно, скинути 10 кг за кілька днів нереально, тим не менш, навіть якщо ви зумієте позбутися пари-трійки найбільш зайвих, то будете краще себе почувати й виглядати.
Цікаво по темі: Все геніальне просто: як вода з лимоном допомагає нашому організму
Особливість такого режиму харчування — низька калорійність, зазвичай за рахунок зменшення вуглеводів. Якщо наш здоровий раціон налічує близько 2000 ккал, то на експрес-дієті це може бути всього 1000–1300. «Сидіти» на такій дієті краще не більше 14 днів, а потім плавно повертатися до звичного харчування. Це не дасть втраченим кілограмам повернутися назад і вбереже організм від стресу.
Цікаво по темі: Як їсти все на кето і худнути
Серед можливих недоліків, з якими ви можете зіткнутися, — дратівливість через відчуття голоду, зниження концентрації уваги, пам’яті, настрою через брак вуглеводів. Тому худнути на експрес-дієті не рекомендується довше 14 днів, щоб не заробити порушення метаболізму та проблеми зі здоров’ям. Крім того, такий режим харчування протипоказаний при будь-яких гострих або хронічних захворюваннях, під час вагітності та лактації. Якщо маєте будь-які проблеми зі здоров’ям, перш ніж пробувати скинути вагу, поговоріть зі своїм лікарем.
Цікаво по темі: Чи можуть дієти бути ефективними для зниження ваги
Різні схеми харчування відрізняються між собою за тривалістю, кількістю обмежень і дозволених продуктів. Залежно від того, наскільки ви хочете скинути вагу і як швидко, вибирайте одну з цих дієт.
Розроблена французьким лікарем-дієтологом П’єром Дюканом, ця схема схуднення хороша тим, що має небагато обмежень. Щодня потрібно:
З напоїв — чиста вода, чай, кава, компот, морс, натуральний сік, розведений водою. Звичайно, все без цукру.
У 1 день їмо лише білки 4 рази. Можна приготувати омлет із яєчних білків зі знежиреним молоком, курячі котлети, нежирний кефір, йогурт, домашній сир, морепродукти.
На 2 день до білків додаємо овочі (крім картоплі). Вводимо овочеві рагу, свіжі салати, зелень.
На 3 день їмо білки, овочі і фрукти (крім солодких): грейпфрут, яблука, абрикоси, смородину. Можна брати свіжі або заморожені й додавати до сирників, сирної запіканки.
На 4 день до меню попередніх днів додається цільнозерновий хліб (не більше 45 г). Можна приготувати бутерброди зі слабосоленою сьомгою та зеленню.
На 5 день меню стає ще різноманітнішим. До білків, овочів, фруктів і хлібу з висівками додаємо 40 г нежирного твердого сиру. Його можна з’їсти на сніданок або полуденок з тостом і / або чаєм.
На 6 день в раціон попередніх днів вводимо продукти, що містять крохмаль. Це рисова локшина, дієтичний плов, бобові тощо.
7 день — особливий. У цей день доктор Дюкан дозволяє подякувати собі за старання всього попереднього тижня та влаштувати свято. В один із чотирьох прийомів їжі можна з’їсти абсолютно будь-які страви, які вам подобаються. Інші три містять дозволені продукти з попередніх 6 днів.
Чому саме «японська», точно не відомо. У цій дієті немає улюблених ролів, зате є багато білків і мінімум жирів та вуглеводів. Її тривалість — 14 днів, і вона досить складна, тому краще заздалегідь підготуватися й за тиждень не їсти солодощів, жирного, смаженого.
Чіткого плану на 2 тижні немає, є тільки дозволені продукти й напої:
Все це вживаємо невеликими порціями за 3 прийоми їжі щодня. У японській дієті перекусів немає.
Сніданок: чай або кава з 1–2 шт. галетного печива.
Обід: овочі (свіжі, тушковані або на пару) і білки (відварне м’ясо, курятина, яйця, риба).
Вечеря: нежирний кефір, йогурт, домашній сир, риба, яйця, м’ясо або курятина. Можна додати пару скибочок несолодких фруктів.
Ще одна безвуглеводна система харчування, яку також називають «дієтою без голоду». Інша назва — голлівудська, тому що до неї зверталися багато зірок Голлівуду.
Дієта Аткінса передбачає вживання великої кількості білків при мінімумі вуглеводів, а багато жирів на цій системі харчування у вас все одно не вийде з’їсти. Тривалість першого етапу — 14 днів. Після цього йде закріплення та підтримання результату, щоб зайві кілограми не повернулися вже до літньої відпустки 🙂
Заборонені продукти — цукор у будь-якому вигляді, солодкі ягоди та фрукти, бобові, каші й усі зернові.
Дозволено вживати:
Меню на день складається з 5 прийомів їжі: сніданок, ланч, обід, полуденок і вечеря. Добова норма вуглеводів — 20 г, все інше — білки, жири і клітковина. Вуглеводи залишаємо на сніданок, все інше можна їсти протягом усього дня.
Через два тижні харчування по системі Аткінса переходимо до режиму закріплення: вводимо ще трохи вуглеводів (від 20 до 150 г в день). Підвищуємо їх кількість на 10 г кожного наступного тижня за рахунок введення круп, фруктів, бобових.
Ця білкова дієта передбачає відсутність голодування за рахунок високого вмісту в раціоні білків, які й дають відчуття насичення.
Головні правила:
З 1 по 3 день щодня вживається 500 г сиру (творогу) і 2 склянки кефіру.
З 4 по 7 день раціон розширюється 2 вареними яйцями, 200 г риби та 2 зеленими яблуками.
З напоїв кожного дня необхідно пити воду, за бажанням можна додати чай з шипшини або зелений.
Тут нестача поживних речовин компенсується молоком, яке містить білки, корисні жири, безліч вітамінів і мікроелементів. А ще воно приносить відчуття насичення й допомагає наростити м’язову масу. Щодо хліба, то вибирати, звісно, треба не пишний білий батон, а цільнозерновий, висівковий або з борошна грубого помелу. Припустимо вживати дієтичні хлібці. Вівсяну кашу потрібно брати не швидкого приготування й варити на вогні, без підсолоджувачів і масла. Її можна вживати один раз на день у будь-який прийом їжі, краще на сніданок.
Денний раціон: 500 мл молока, вівсянка (зварена на воді, без добавок), чай без цукру, 200 г хліба.
При цьому пити молоко необхідно в той прийом їжі, коли ви не їсте вівсяну кашу. В іншому компонувати продукти можна як завгодно. Наприклад, вранці з’їдаєте вівсяну кашу і шматочок хліба. В обід — хліб з чаєм. На вечерю — молоко з хлібом.
Цікаво по темі: Весняний авітаміноз: як отримати заряд бадьорості після зими
Обираючи свій варіант експрес-дієти, варто орієнтуватися на особисті смакові переваги. Спробуйте кілька найсмачніших, і відберіть ті, які даються легше.
Обрана дієта вам підходить, якщо:
З неї можна почати процес схуднення, а потім перейти на іншу, довгострокову, яка допоможе зберегти отриманий результат. Адже «дієта» в перекладі з грецької — це «спосіб життя», і тільки так можна домогтися стабільного зниження ваги.
Експрес-дієта — швидкий та ефективний метод схуднення. Скільки саме скинете ви, залежить від особливостей вашого метаболізму та кількості зайвої ваги. Чим вона більша, тим простіше даються перші кілограми.
У будь-якому випадку, якщо на дієті у вас виникне погіршення самопочуття або інші незвичні симптоми, потрібно звернутися до лікаря та виключити можливі ризики для здоров’я.
Читайте також:
"Що за запитання? Звичайно ж, відповідальні обидва!”. Якщо дивитися на ситуацію глобально, то – так.… Докладніше
Хто б що не говорив, а для мене осінь — це найатмосферніша пора року, коли… Докладніше
Скільки існуватиме зима, стільки ми носитимемо пуховики (пуффери) 🙃 Вони просто поза часом і поза… Докладніше
Сьогодні важко заперечувати той факт, що соцмережі впливають на прийняття нами деяких рішень. Нехай і… Докладніше
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше