«Посієш звичку — пожнеш долю». «За погану звичку і розумного дурнем обзивають». «Позбудешся і хвороби, і біди — а звички залишаються назавжди». Є ще безліч прислів’їв про те, яке значення в нашому житті мають дії, доведені до автоматизму. Адже ми виконуємо їх, навіть не замислюючись про те, наскільки великий вплив надають звички на наше життя.
Найнебезпечніші звички — ті, які контролюють вашу поведінку. Залежність від них з’являється поступово. І через деякий час ви починаєте розуміти, що ви — не ви, якщо не виконаєте певний ритуал.
Один з найяскравіших прикладів — кавозалежність. Рекламні слогани нам постійно твердять, що «ранок повинен бути бадьорим» (тобто починатися з кави). Подруги вірять, що після чашечки цього напою підвищується працездатність. Ви п’єте каву, і відчуваєте, що вам стає краще. Процес запущено — звичку сформовано!
Зауважимо, що кава — не найбільш шкідливий приклад звички. Просто він наочно демонструє формування залежності.
Якщо ви вирішили, що від вашої звички шкоди більше, ніж задоволення, значить, прийшов час взятися за її виправлення. Почніть з того, що кожен раз, коли готові будете виконати знайомий ритуал (взяти цукерку до чаю або купити морозиво по дорозі додому), запитайте себе: чи ваш ви справді потребуєте цього? Швидше за все, потреба виявиться чисто психологічною — втішити себе або похвалити за гарну роботу.
Зверніть увагу, що собі потрібно не забороняти, а переконувати. Це дуже важливо, адже заборонений плід, як відомо, солодкий. Отже, коли ви захочете смачненького, говоріть собі: тістечко (печиво, торт) я заміню фруктами — вони корисніші для мого організму, і харчуючись ними, я стану більш стрункою і красивою. Відчуваєте різницю?
Так ви не тільки легко відмовитеся від шкідливої звички, але і придбаєте натомість нову — корисну!
Ділимось переліком звичок, притаманних сучасній людині, і їхньою корисною альтернативою.
А щоб все вийшло, напишіть про свій намір позбутися шкідливої звички на аркуші паперу і прикріпіть його на видному місці. Розкажіть знайомим, що вирішили нарешті стати найкращою версією себе. І пам’ятайте: постійність — запорука успіху. Вважається, що перебудувати себе можна за місяць. Ще стільки ж часу вам буде потрібно для закріплення результату, щоб нова дія перетворилась на звичку. Таким чином, через 2 місяці ви можете стати іншою.
Працюйте над собою і все у вас вийде! Бажаю успіхів!
Ваша EVA.
"Що за запитання? Звичайно ж, відповідальні обидва!”. Якщо дивитися на ситуацію глобально, то – так.… Докладніше
Хто б що не говорив, а для мене осінь — це найатмосферніша пора року, коли… Докладніше
Скільки існуватиме зима, стільки ми носитимемо пуховики (пуффери) 🙃 Вони просто поза часом і поза… Докладніше
Сьогодні важко заперечувати той факт, що соцмережі впливають на прийняття нами деяких рішень. Нехай і… Докладніше
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше