Перед чищенням, пілінгом, нанесенням маски та іншими косметичними процедурами тобі слід розпарювати обличчя. Це корисно, тому що при розпарюванні відкриваються пори, шкіра очищається від ороговілих клітин і доглядові засоби глибше проникають у шари епідермісу. Найчастіше розпарювання обличчя роблять у салонах за допомогою спеціального обладнання — вапоризатора. Але ми розповімо, як розпарити шкіру в домашніх умовах. Ти легко навчишся робити цю процедуру самостійно, не вдаючись до послуг косметолога.
Розпарювання — це попередня процедура, необхідна для підготовки шкіри до очищення та кращого засвоєння косметичних засобів. Як це працює: під дією пари шкіра розігрівається, відкриваються пори, розслабляються м’язи та доглядові процедури проводяться легше та ефективніше. Рекомендують проводити розпарювання перед пілінгом та масками.
Своєю появою традиція розпарювання особи завдячує турецьким хамамам. Там тепла волога пара найкраще сприяє розкриттю пор, поліпшенню кровообігу та насиченню шкіри киснем. Крім того, вона легенько масажує як за гімнастики обличчя.
Чим корисне розпарювання:
Лайфхак: щоб позбутися прищів, розпарюй обличчя протягом 4 хвилин, промокни шкіру рушником і через 30 хвилин протирай прищики кубиком льоду протягом декількох хвилин. Ти побачиш, як почервоніння та запалення почне проходити.
Якщо регулярно розпарюватимеш шкіру, то помітиш, як вона набуде здорового сяйва, свіжості та краси без дорогих косметичних процедур.
Зверни увагу, що розпарювати шкіру можна не завжди. Якщо твоя шкіра схильна до куперозу — витончення стінок капілярів, то тобі слід уникати впливу гарячої пари. Також після процедури не можна видавлювати запалені комедони. Чому? По-перше, ти пошкодиш шкірний покрив і може залишитися мікрошрами. По-друге, ризикуєш занести інфекцію та отримати ще більше запалення.
Що ж тоді робити? Є косметика з розігріваючим ефектом, яка не шкодить чутливій шкірі. Її компоненти зволожують шкіру, розм’якшують епідерміс та дозволяють легше очистити її.
З чого почати, перш ніж приступати до розпарювання? Ось кілька простих кроків.
Крок 1. Підготуй глибоку ємність, бажано, скляну або емальовану, але не пластмасову, рушник та косметику, яка стане тобі у нагоді для наступних процедур.
Крок 2. Збери волосся так, щоб воно не заважало, наприклад, зав’яжи резинкою або хусткою.
Крок 3. Вмийся гелем або пінкою для вмивання, щоб очистити обличчя від забруднень та залишків макіяжу. Після протри шкіру тоніком або міцелярною водою.
Крок 4. Закип’яти воду та залиш її охолонути. Не можна робити розпарювання занадто гарячою парою, це шкідливо як для чутливої шкіри, так дихальної системи. Оптимальна температура пари — не більше 50 градусів.
Цікаво по темі: Що таке тонік для обличчя та навіщо він потрібний?
Можеш вибрати один із запропонованих способів або протестувати кілька варіантів, щоб зрозуміти, який з них найбільше тобі підходить.
Пам’ятаєш, як мама в дитинстві змушувала тебе дихати парою над картоплею, коли ти застуджувалась? Це схожий спосіб, тільки овочі тобі не знадобляться. Посилити вплив ванни можна, додавши у воду трави: ромашку, м’яту, календулу або лаванду.
Порада: якщо хочеться ванну з травами, то додай їх ще під час підігріву. А ось ефірні олії додаються безпосередньо перед процедурою, щоб їх ароматичні властивості не випарувалися.
Як зробити таку ванну:
Тривалість процедури – не більше 15 хвилин.
Якщо тобі не подобається вдихати гаряче повітря, спробуй розпарювання рушником.
Порада: для жирної шкіри краще підійде махровий або бамбуковий рушник, а для чутливої – муслінова серветка.
Можеш дбайливо розтерти рушником обличчя для легкого відлущування.
Цей спосіб схожий на попередній, тільки замість рушника тобі знадобиться бавовняна серветка.
Цікаво дізнатися: розпарювання аплікацією найбільше поширене в азіатських СПА-салонах, де додатково задіють шию та зону декольте.
З розігріваючими засобами тобі не потрібно робити ванни і прикладати рушник до обличчя. Вони добре розпарюють шкіру власними силами. До них відносяться грязьові маски, розігріваючі або помякшуючі гелі. У складі термоактивної косметики ти часто можеш зустріти англійську сіль, імбир та мед — ті ж інгредієнти, які входять до рецептів домашніх масок. При нанесенні на шкіру засоби розігріваються до потрібної температури, а саме, до 50 градусів. Такий варіант розпарювання особливо підходить для чутливої шкіри.
Рекомендовані продукти:
- Розігріваюча паста-ексфоліант Academie Exfoliating Heating Paste м’яко очищає, видаляє зайвий себум, підвищує проникнення та ефективність активних компонентів доглядових засобів. Вітамін Е та масло ши у складі відлущують, глибше зволожують та відновлюють шкіру.
- Маска для обличчя Garnier Skin Naturals Hautklar Anti-Pickel Thermo Maske розігріваючий ефект, що дозволяє делікатно очистити шкіру без пошкоджень і шкідливого впливу.
Якщо в тебе під рукою немає косметичної маски, то можеш зробити її сама. Спробуй наступні прості рецепти:
Пам’ятай про те, що домашні маски можуть спричинити алергічну реакцію. Якщо ти знаєш, що в тебе буває алергія на компоненти, які входять до цих рецептів, то не ризикуй і не роби таку маску!
Цікаво по темі: 5 ефективних способів звузити пори на обличчі
Завершальним етапом розпарювання стане догляд за шкірою. Закріпи ефект і зроби улюблену масочку, наприклад, глиняну чи тканинну. Якщо шкіра вимагає очищення, використовуй легкий пілінг. Вмийся прохолодною водою і відчуй приплив бадьорості та свіжості. Не забудь протирати обличчя тоніком, щоб запечатати пори та захистити шкіру від забруднень. Наприкінці нанеси зволожуючий крем, який підходить типу твоєї шкіри.
Порада: не варто зловживати впливами високої температури на шкіру, тому роби розпарювання не частіше ніж один раз на тиждень!
Поглянь у дзеркало і ти побачиш, що шкіра стала чистою, сяючою, а на щоках заграв здоровий рум’янець. Круто, коли такого ефекту можна досягти природними способами, правда? Напиши, що думаєш про це у коментарях.
Читай також:
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше
Жіноча сумочка – один з найбільш популярних аксесуарів, який підбирають дуже ретельно і з особливою… Докладніше
Що холодніше стає за вікном, то більше в нас прокидається бажання надати своєму будинку затишку… Докладніше
Упевнена, твоя стрічка в соцмережах теж забита вірусними відео, головним героєм яких є дубайський шоколад… Докладніше
Ласкаво просимо на сьомий тиждень! Час летить швидко, а твій організм щодня змінюється і працює,… Докладніше
Завтра важлива зустріч, а на лобі вискочило запалення, що робити й куди бігти? А якщо… Докладніше
Переглянути коментарі
Добрий день! У вас в рецепті медової маски написано 2ст. - це ж не два стакани? :)