Сушіння волосся феном — однозначно не та процедура, за яку ваше волосся скаже спасибі. Але і не робити укладку зовсім — не варіант. Оптимальний варіант — постаратися звести до мінімуму пошкодження, які завдають волоссю гаряче повітря і гребінець.
У сьогоднішній статті ми зібрали 7 найчастіших помилок при сушінні волоссі. Виключте їх, і ваші локони стануть більш здоровими та доглянутими.
Починати сушити волосся відразу після миття
Перш ніж включити фен, потрібно дати волоссю просохнути при кімнатній температурі на 70–75%. Тоді воно буде ще досить вологим для того, щоб прийняти ту форму, яку ви хочете, але при цьому вже сухим настільки, щоб сушка пройшла швидко. Якщо довго використовувати фен, то з волосся зникне не тільки зайва волога, але і та, що забезпечує нормальний стан волоска.
Найбільше страждають кінчики. Тож перша порада — не поспішайте брати фен. Походіть 10 хвилин (не більше!) в рушнику, потім без нього. Розправляйте пасма пальцями, забезпечуючи доступ повітря до коріння.
Тримати фен не в тій руці
Фахівці рекомендують правшам брати фен в ліву руку, а гребінець — в праву. Навіть якщо спочатку буде незручно, вже за пару разів ви звикнете і вам буде так зручніше.
Цікаво по темі: Чому не можна спати з мокрим волоссям
Розтирати волосся рушником, намагаючись повторити сцени з кінофільмів
Дійсно, на екрані героїня фільму, яка ретельно витирає волосся після душу пухнастим рушником, виглядає дуже привабливо. Але це тільки з точки зору звичайних глядачів. Якщо таку сцену побачить перукар, він застигне від жаху 🙂
Інтенсивний механічний вплив на волосся може призвести до ламкості. Мокрі пасма набагато чутливіші сухих — не забувайте про це!
Цікаво по темі: Особливості методів миття волосся: пре-пу, кучерявий, ковошинг
Краще обернути голову рушником і опустити його краї назад, не скручуючи в джгут. А щоб рушник увібрав більше вологи, попередньо пропрасуйте його або покладіть на батарею, що він був теплим.
Опускати голову вниз під час сушіння
Найпростіший спосіб підсушити коріння волосся — опустити голову і включити фен на максимальний режим. Підніміть руки, хто жодного разу не пробував домогтися прикореневого об’єму таким нехитрим способом! Напевно, таких дівчат знайдеться не дуже багато.
Ті ж, хто випробував на собі цей спосіб, певно, звертали увагу, що отриманий таким чином об’єм тримається недовго. Виходить, що ви виграли у швидкості, але втратили в якості. Щоб укладання протрималося пару днів, волосся потрібно розділити на пасма. Сушіть кожне пасмо окремо, а решту мокрого волосся заколіть вгорі за допомогою шпильки.
Цікаво по темі: Прикореневий об’єм: лайфхаки та хитрощі
Неправильно вибирати гребінець для укладання
Скільки б не було написано і сказано про те, що металеві щітки та гребінці шкідливі для волосся, багато жінок, як і раніше, продовжують користуватися саме ними. Дійсно, метал швидко нагрівається, якщо на нього потрапляє гаряче повітря, і накручене на щітку пасмо швидше приймає заповітну форму. Але при цьому сам волосок стає крихким і уразливим настільки, що може зламатися.
Цікаво по темі: Види гребінців для волосся і який коли краще використовувати
Оптимальний варіант — придбати круглу щітку з натуральною щетиною. Вона не пошкоджує структуру волоска, при цьому забезпечуючи додатковий блиск.
Перетворювати фен з утконоса в турбіну
Стандартна насадка, яка зазвичай продається в комплекті з феном, називається сопло. Цей носик потрібен для того, щоб надати потоку повітря напрямок. Тоді гаряче повітря впливає не на все волосся, а тільки на окреме пасмо. Фени-утконоси спеціально придумали для того, щоб було зручніше робити укладку. Тож не нехтуйте цією насадкою.
Цікаво по темі: Незмивний догляд для волосся: ТОП-17 продуктів
Не закінчувати сушку закріпленням результату
Коли гаряче повітря потрапляє на волосся, його кутикули відкриваються. Не забувайте про те, що їх потрібно закрити після укладання, закріпивши результат холодним обдувом.
Ці поради дуже легкі, але здатні значно покращити стан вашого волосся, тож не нехтуйте ними. І будьте чарівними!
Читайте також:
"Що за запитання? Звичайно ж, відповідальні обидва!”. Якщо дивитися на ситуацію глобально, то – так.… Докладніше
Хто б що не говорив, а для мене осінь — це найатмосферніша пора року, коли… Докладніше
Скільки існуватиме зима, стільки ми носитимемо пуховики (пуффери) 🙃 Вони просто поза часом і поза… Докладніше
Сьогодні важко заперечувати той факт, що соцмережі впливають на прийняття нами деяких рішень. Нехай і… Докладніше
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше