Материнство

Анти-ТОП порад для батьків: чого не можна робити, якщо хочете виховати щасливу дитину

Знаєте, як буває: читаєш пораду, а у житті все робиш навпаки. Наче магія якась, з негативним забарвленням. Тому ми разом із нашим партнером, видавництвом 4Mamas, вирішили зламати систему та одразу поділитися з вами анти-порадами, щоб у житті все складалося якнайкращим чином.

І ми присвятили наш анти-ТОП порад батькам. Адже виховувати щасливу й гармонійно розвинену дитину — щоденне завдання. Взнаки даються ще й застарілі установи, які ми героїчно тягнемо із власного дитинства, інколи не усвідомлюючи, наскільки шкодимо розвитку малечі. Не будемо більше тягнути! Переходимо до порад…

№1. Забороняйте дитині плакати

«Що ти рознюнявся, як маленький?!», «Припини істерику негайно!», «Ти ж хлопчик! А хлопці не плачуть!» — чули такі фрази від дорослих у бік дитини? Так-так, використовуйте їх побільше, якщо хочете, щоб ваша дитина змалечку вчилася пригнічувати свої емоції. А ще не брати до уваги почуття, та й узагалі жити із думкою, що нікого не турбує, що вона відчуває.

Сльози — це нормально. Вони допомагають нам звільнитися від емоцій, добрих та поганих, коли вони нас переповнюють. Тож не забороняйте дитині плакати. Ніколи. Будьте поруч та станьте підтримкою у хвилини, коли почуття беруть над малечею гору.

№2. Примушуйте їсти

Поки тарілка не спорожніє. Багато з нас пам’ятають ці катування у дитинстві, коли з-за столу ти вийти не міг, допоки не доїси усе, що тобі поклали на тарілку. Ми розмазували кашу по всій посудині, виліплювали кораблі й Тауерській міст, розділяли їжу по категоріях й молекулах. Усе марно. Допоки зміст тарілки не опинявся цілком і повністю у наших шлунках, ми були заручниками режиму харчування.

Не робіть такого зі своїми дітьми. Від самого народження наш організм уміє чудово відчувати голод, насиченість, спрагу. Дитина знає, коли вона голодна, а коли — наїлася. Не змушуйте доїдати через силу. Це харчове насилля, яке згодом може перерости у розлади харчування, порушення культури споживання їжі, надмірної ваги, ожиріння. Якщо дитина каже, що вона вже наїлася, дозвольте їй устати з-за столу.

№3. Порівнюйте з іншими

«А трирічний син сусідки маминої подруги вже знає китайську». Хоч ми і знаємо про шкоду порівняння, однаково продовжуємо це робити із собою та своїми дітьми. Серед батьків інколи взагалі відбуваються змагання: чия дитина раніше почала говорити; чия в 1,5 роки вже читає напам’ять «Заповіт» Шевченка; чий малюк у шість місяців уже на горщик попросився. І закінчується це змагання аж поки… Та кого ми обманюємо? Ніколи не закінчується.

Не порівнюйте свою дитину, її характер, здібності, поведінку. Ми всі унікальні. Кожен розвивається й живе у своєму ритмі, своєму темпі. Ми всі маємо сильні сторони й особливості, які вирізняють нас з-поміж інших. Не змагайтеся у конкурсі «Чия дитина най-най…». Любіть дитину й нагадуйте їй про її сильні сторони.

№4. Обирайте за дитину спортивні секції та хобі

Бо мама з татом краще знають, що буде корисно, а що — ні. Потім так само мама з татом оберуть університет та професію. Бо що дитина чи підліток може розуміти?

Наскільки доцільний такий підхід? Як він відобразиться на житті дитини?

Читайте другу частину анти-ТОП порад у безкоштовному блозі Видавництва 4Mamas!

Останні

Як книги допомагають у лікуванні психічних розладів

У тому, що книжки мають потужний терапевтичний ефект, я переконалась на власному досвіді. В умовах… Докладніше

Травень 17, 2024

Фіксатори макіяжу: навіщо потрібні, якими бувають і добірка найкращих

Спреї для фіксації макіяжу, мабуть, одні з найбільш недооцінених beauty-продуктів. Утім, вони активно використовуються професійними… Докладніше

Травень 17, 2024

Красиві листівки та вітання до Дня подруг

Жіноча дружба — це найдивовижніша річ у світі. Вона пробуджує у нас найкращі почуття: довіру,… Докладніше

Травень 17, 2024

Як відповідати на недоречні запитання, щоб їх більше не задавали

Людська цікавість — досить підступна штука. Часом вона підштовхує ставити запитання, які є недоречними, незручними… Докладніше

Травень 16, 2024

Як вибрати дитячі ножиці для нігтів

Підстригти нігтики на крихітних пальчиках новонародженого – не найпростіше завдання, особливо якщо під рукою немає… Докладніше

Травень 16, 2024

Струменевий оргазм (сквірт): 5 фактів, про які ти не знала

Я довго думала як би максимально лайтово розповісти тобі, що таке струменевий оргазм і просто… Докладніше

Травень 15, 2024