Краса

Чи потрібно «відстоювати» парфуми після покупки

Купівля нового парфуму — це завжди дуже приємно. Ти вже уявляєш, як будеш кайфувати від нового аромату, куди його «одягнеш» і скільки компліментів у ньому отримаєш. Але іноді буває так, що, зробивши перші заповітні пшики, ти розумієш, що запах композиції якийсь не такий… І в голову починають приходити найнеприємніші думки — а що, якщо це підробка? А потім десь на просторах інтернету тобі трапляється ідея, що парфуму потрібно «відпочити» і «відстоятися» після всіх мінливостей доставляння з її тряскою і перепадами температури.

У сенсі «відстоятися»? Навіщо? А чому інші кажуть, що цього робити не потрібно? Загалом, тема цікава, але до кінця не зрозуміла. Спробуймо розібратися разом, чи потрібен «тайм-аут» твоєму новенькому парфуму після купівлі, чи все-таки ні.

Цікаво на тему: Дифузність, фланкер і «компот»: все про парфумерний сленг

Версія №1 – парфум необхідно «відстоювати»

Існує думка, що після доставляння флакон твого новенького парфуму пережив чимало стресів: тряску, перепади температури, вібрацію і все в цьому дусі. Технічно такий екстрим для композиції може вплинути на запах, розкриття нот і навіть на відчуття стійкості. Тому деякі поціновувачі парфумерії вважають, що аромату потрібно дати час «відстоятися» перед тим, як вводити його в активну «експлуатацію». Це має допомогти парфумам «прийти до тями», щоб ти змогла оцінити його парфумерну композицію у всій красі.

Зазвичай рекомендують залишити флакон у темному і прохолодному місці. Ні в якому разі не в холодильнику! А в закритій від сонячного світла шафці — просто ідеально. Якщо говорити про рекомендовані терміни «відпустки», то найчастіше зустрічається порада від кількох днів до кількох тижнів. Заведено вважати, що чим складніша парфумерна композиція і чим багатша її піраміда, тим довше її варто відстоювати. Особливо це стосується густих східних, удових, альдегідних і квіткових ароматів.

Цікаво на тему: Аромати для затишної осені: ТОП-10

Також трапляється рекомендація, що аромат потрібно відкрити, зробити кілька розпилень з флакона, а потім поставити назад у коробку і в темне місце. За ідеєю це допоможе усунути наслідки доставляння і дати аромату розкритися саме так, як задумував парфумер.

Версія №2 – «відпочинок» аромату не потрібен

Альтернативна думка свідчить, що не варто поспішати ставити флакон на полицю і чекати чудес. Багато хто вважає, що весь цей «відпочинок» – не більше ніж міф. Якщо парфум якісний, він проходить всі необхідні етапи відстоювання і тестування ще на стадії виробництва. Він уже ідеально збалансований, і ніяка тряска не вплине на його запах. Зрештою, парфумерія — це не вино, на якість якого дорога може впливати не найкращим чином.

Більшість парфумерних брендів використовують стійкі формули, які розраховані на те, щоб залишатися стабільними навіть в умовах перевезення. Прихильники цієї думки вважають, що не варто переживати, що аромат через подорожі поштою зміниться — просто відкривай флакон і насолоджуйся. А якщо композиція не відповідає очікуванням, то, ймовірно, було просто змінено його піраміду або замінили натуральний компонент штучним аналогом (на жаль, це доволі поширено у виробництві парфумів навіть найтоповіших брендів).

Цікаво на тему: Не тільки Lost Cherry: 10 незаяложених парфумів із нотами ягід

Що говорить про це наука

Ось тут починається найцікавіше. Перевірених наукових досліджень, які б підтверджували правоту одних і помилковість судження інших, просто не існує. Сумно, але логічно. Такі масштабні дослідження обійдуться в дуже пристойну копієчку, а зиску від цього тим, хто в них інвестуватиме, жодного. Отже, зацікавлених сторін у цих вивченнях поки що немає.

А ось у чому багато парфумерів і хіміків сходяться на думці, так це в тому, що основний фактор, що впливає на якість і довговічність аромату — його правильне зберігання. Вплив світла, температури та вологості може призвести до того, що аромат зміниться, але відбувається це за тривалого впливу цих чинників. А ось звичайне трясіння під час доставляння або короткочасні зміни температури — навряд чи.

Цікаво на тему: Молекулярні аромати: у чому їхня особливість + добірка парфумів

Основні компоненти парфумів перебувають у розчиненому вигляді, і його подорож жодним чином не вплине на їхній хімічний склад. Так, можливо, ти відчуєш відмінність у розкритті нот, але вона буде не настільки значною.

Де ж істина?

А вона, як зазвичай, десь посередині. Якщо тобі здається, що аромат після доставляння трохи не такий і ти хочеш дати йому час «оговтатися» – звісно, залиш флакон на кілька днів або тижнів у темному місці. У всякому разі, ти знатимеш, що зробила все від себе залежне. Але не хвилюйся — якщо ти відразу скористаєшся парфумами, нічого страшного не станеться і небо не впаде на землю. Адже найголовніше — пам’ятати про правильне тривале зберігання аромату, щоб насолоджуватися ним якомога довше.

Трохи суб’єктивних роздумів

Замість висновків я хотіла б поділитися своїми особистими спостереженнями. Я великий шанувальник парфумерії, але при цьому завжди була прихильницею другої думки — вона мені здавалася логічнішою. У моєму розумінні аромати ідеальні за замовчуванням і не потребують «кава-брейку», тому найчастіше я починаю користуватися ними відразу. Проте на моїй практиці траплялися випадки, коли з плином незначного часу (приблизно кілька тижнів) парфум ставав (чи правильно сказати відчувався?) якісно кращим, ніж одразу після придбання. По-перше, сама композиція начебто стабілізується і стає більш насиченою, глибшою і багатограннішою, а, по-друге, підвищується її стійкість і дифузність.

Цікаво на тему: Perfume layering: як комбінувати парфуми й отримувати крутий результат

Таке траплялося не тільки з Bois Imperial, про який я писала в добірці улюблених ароматів авторів EVA Blog, а й з іншими парфумами абсолютно різної спрямованості. Але, за моїми спостереженнями, від «відпустки» так трансформуються не всі аромати. Деякі справді не змінюються скільки б не стояли. Це я спостерігала найчастіше у фруктово-квіткових парфумах на кожен день.

Резюмую. Будеш ти «відстоювати» парфуми після радості покупки чи ні — вибір за тобою. Просто знай, що деякі композиції дійсно виграють від того, що «відпочинуть» якийсь час. Але при цьому деяким на «паузу» може бути абсолютно все одно. 😅

А чи помічала ти, що аромат змінювався через якийсь час після першого розпилення? Чи ставала композиція цікавішою через це? Поділися в коментарях, за якими парфумами ти помічала подібні трансформації. 🙂


Читай також:

Останні

Хто відповідальний за контрацепцію в сексі: чоловік чи жінка

"Що за запитання? Звичайно ж, відповідальні обидва!”. Якщо дивитися на ситуацію глобально, то – так.… Докладніше

Листопад 22, 2024

Три базових рецепти смачного гарбузового лате

Хто б що не говорив, а для мене осінь — це найатмосферніша пора року, коли… Докладніше

Листопад 22, 2024

Наймодніші моделі пуховиків 2024-2025

Скільки існуватиме зима, стільки ми носитимемо пуховики (пуффери) 🙃 Вони просто поза часом і поза… Докладніше

Листопад 22, 2024

Beauty-покупки, на які авторів EVA Blog підштовхнули соцмережі

Сьогодні важко заперечувати той факт, що соцмережі впливають на прийняття нами деяких рішень. Нехай і… Докладніше

Листопад 22, 2024

Що подарувати своїй bestie на Новий рік

Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше

Листопад 21, 2024

Холоди та морози не страшні! Які активи мають бути присутніми у твоєму догляді

Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше

Листопад 21, 2024