Натхнення

Карта бажань: Всесвіт усе зробить чи все-таки треба йти на роботу?

Кажуть, що якщо на стіні розвісити картинки, що відображають твої бажання, то через якийсь проміжок часу всі вони стануть реальністю. Ти можеш вивісити будинок на Мальдівах, розсип діамантів, красиву фігуру а-ля пісочний годинник, і чоловіка своєї мрії. А потім просто сідаєш навпроти та починаєш уважно дивитися… можна навіть щось їсти під час перегляду. І тут, через рік, або трохи більше, бабах! Тобі на голову звалився будинок із мужиком, який відчиняє двері з відром діамантів у руках. Чи так насправді все просто і легко? 

Цікаво на тему: Правило 30 днів: час змінюватися на краще

Нейробіологія та дослідження візуалізації

Почнімо, як казали в школі, з азів) Усі ми, безумовно, бажаємо собі всього найпрекраснішого. Знайти хорошу роботу, вирушити в подорож, знайти своє щастя і прожити краще життя. Але починати з візуалізації, не розуміючи принципу дії та вимог до техніки буде все ж таки трохи неправильно й недостатньо для того, щоб ініціювати зміни в житті й підтримувати свої сили протягом усього шляху до них. Адже нічого не дається просто так. І кожна мета незмінно пов’язана з проблемами, перешкодами й складнощами.

Важливо розуміти різницю між образом і візуалізацією. Образ це фініш. Це те, до чого ти вже прийшла, але невідомо як. А візуалізація це шлях, опрацювання всіх можливих варіантів і сценаріїв розвитку подій, які можуть трапитися поки ти досягаєш мети. Це складний мультисенсорний досвід, який залучає всі п’ять органів чуття. Ти створюєш у своїй голові неврологічну симфонію, яка виходить за рамки прісного й обмеженого уявлення картинок, прибитих до стіни.

Образність і процес формування чуттєвих переживань далеко за межами того, що заведено вважати картою бажань. Що таке неврологічна симфонія? Це активізація не просто зорової кори, а й ділянок, які відповідають за дотики, смак, запах, звук і навіть емоції. Подібна динамічна взаємодія змушує працювати:

  • тім’яну частину для активізації просторового мислення;
  • гіпокамп для пам’яті;
  • префронтальну кору для виконавчих функцій.

Детальне уявлення того, що відбувається під час певної діяльності, тісно пов’язане з тим, що відбувається в реальності. Приміром, активність мозку музиканта, який лише уявляє, як він грає на скрипці, точно така сама, як і під час фактичного виконання гри. А найцікавішим стане той факт (а це справді факт), що ретельне опрацювання візуальних образів, з використанням усіх органів чуття одразу, провокує швидший і чіткіший пошук рішення в разі виникнення проблем. Тому, коли доріжка перестає бути прямою і починаються вибоїни, мозок до них готовий, а отже, стресові ситуації не здатні похитнути контроль. Візуалізація, ретельна і грамотна, посилює емоційну стійкість, виробляє послідовність дій.

Цікаво на тему: Вічне сяйво спокійного розуму: 5 найкращих книг про усвідомленість

Спортсмени та їхні практики

Є приклади? Є. Розповідаю.

  1. Тайгер Вудс один із найбільших гольфістів в історії. Наймолодший чемпіон в історії (на момент виграшу турніру Мастерс у 1997 році). Вудс точно знає, що психологічна підготовка не менш важлива, ніж фізичні тренування. Він широко використовує техніки візуалізації перед ударами й перед чемпіонатами. Він чітко бачить, як б’є по м’ячику, відчуває, наскільки він важкий, як починає свій політ, якою траєкторією летить і як влучає в ціль.
  2. Мохаммед Алі пурхає, як метелик, і жалить, як бджола. Чітко знав, що «Бій виграється до виходу на ринг». У голові чітка картинка всіх можливих ударів і відповідей, реакцій і комбінацій як своїх, так і противника. Це уявна репетиція бою, яка надавала впевненості та готувала до будь-якого сценарію.
  3. Арнольд Шварценеггер залізний Арні, який виграв титул Містер Олімпія сім разів. Спортсмен чітко уявляв собі, як стоїть на сцені, як йому вручають трофей, наскільки він важкий, коли його підіймати над головою, як лунають оплески й чи гучні вони. Усе це давало сили, мотивувало тренуватися і досягати мети.

У прикладах чітко видно, що одними думками ситий не будеш, правда? Ти не можеш просто сидячи в кріслі уявляти у всіх фарбах, як сходиш на Еверест і як досягаєш вершини, долаючи всі перешкоди на своєму шляху, а потім в один прекрасний день встати з цього самого крісла, і піти на гору. Кожна думка, кожна деталь у картині шляху до результату і досягнення поставленої мети підкріплюється дією. Візуалізація чинить потужний вплив на когнітивні процеси в мозку, змушуючи мозок тренуватися, готуючись до фактичного звершення задуманого. Розумові практики підвищують мотивацію, впевненість у собі, самоефективність, працюють над внутрішнім станом, який веде до успіху.

Цікаво на тему: Майндфулнесс – як почати жити усвідомлено

Як створити карту бажань?

Ще раз зробимо висновок: візуалізація це створення зв’язку між тілом і розумом, тілом і поведінкою, що готує основу для досягнення успіху. Завжди має бути дія.

Звісно, ти можеш створити дошку чи карту бажань, щоб чітко розуміти, чого ти хочеш. Це допоможе сформувати шлях до перемоги, відчути результат, потренувати свідомість. Переглядаючи картинки, ти щоразу налаштовуватимеш свій мозок побачити й схопити можливості, які могли б бути згаяні, могли залишитися непоміченими, якби в голові вже не був створений як просто образ, так і шлях до мети. Ну і картинки завжди в полі зору, а це означає, що прописаний сценарій прокручуватиметься в голові щоразу, коли ти дивитимешся на дошку.

Шість кроків, як скласти карту бажань своїми руками:

  1. Пошук часу і можливості немає і пари хвилин, щоб спокійно застигнути з чашкою кави в руці. Це проблема сучасного світу. Постійно потрібно бігти й робити. Щоб зосередиться на своїх бажаннях і виділити пріоритетні з них, необхідно хоча б годинку вільного часу. Знайди цю годину, застигни, подумай, визначся.
  2. Підготовка матеріалів будь-яке полотно, яке можна використовувати як основу. Аркуш А4, ватман, просто фанерна дошка, в яку легко заходять шпильки. Фото або картинки, на яких видно, до чого ти прагнеш. Зображення не проблема, і знайти відповідні можна на будь-якому фотостоці. Спробуй створити свою власну картину, використовуючи ШІ. Ти зможеш задати алгоритму стільки параметрів, скільки зможеш уявити та відчути.
  3. Створення атмосфери музика, пахощі, свічка. Усе, що допоможе налаштуватися на позитивний лад і з правильними думками розмістити картинки на дошці.
  4. Ретельно обміркуй усе, що хочеш перенести на дошку сім’я, друзі, хобі, робота, відпочинок, відпустка, активне життя, романтичні події, домашній побут, улюбленці, виходи у світ. Усе, що становить твоє життя. Малюй у голові картину того, який вигляд усе має мати, відчувай запахи, дотики, текстури, кольори, звуки навколо.
  5. Техніка складання розташування бажань на дошці має бути таким, який, на твою думку, вони матимуть гарний і осмислений вигляд. Це твоя карта. Усе, що на ній має подобатися і відображати тільки тебе. Дехто вважає правильним створювати дві дошки: одна для особистого життя, а друга для професійної діяльності. Вирішуй сама.
  6. Розміщення дошки на видному місці ліпше, якщо карта встане там, де можна дивитися на неї щонайменше двічі на день. За фен-шуй це буде чи проти нього без різниці. Зручне розташування дасть змогу підживлюватися позитивними вібраціями й постійно нагадувати собі про те, яким ти бачиш своє життя.

Кожна з нас уявляє своє майбутнє в ідеальному світі. Своєму особистому, зі своїми еталонами й вимогами. Не занижуй планку. Пропрацюй свою свідомість, щоб зрозуміти, що ти гідна кращого. І з цими установками починай візуалізувати, створювати свою власну неврологічну симфонію.

Так Всесвіт зробить усе чи плентаємося на роботу?

Мені здається, що відповідь очевидна. На роботу ми абсолютно точно плентаємося, але робимо це набагато впевненіше і рішучіше, ніж зазвичай, чітко утримуючи в голові картинку того, до чого прагнемо. Немає суворих правил, скільки має бути цілей, якими мають бути сектори карти бажань і оформлення. Але в усьому є логіка і має бути міра. Не перевантажуй ні себе, ні карту тоннами інформації. Фокусуйся на тому, що найважливіше. Проживи шлях до мети, підключай якомога більше почуттів, емоцій і відчуттів. Наповнися атмосферою свого бажання настільки, наскільки це дозволить твоя уява і твій внутрішній світ.

Всесвіт усе чує. Але він не стане здійснювати дії за тебе. А тільки відкриє можливості. А твоя постійна робота з візуалізаціями дасть змогу їх побачити та спритно скористатися. Не варто жити ілюзіями, використовуй усі ресурси, які маєш у своєму розпорядженні на цей момент, щоб завтра вони примножилися і знову запустилися в роботу.

Створити карту бажань не буде зайвим. Головне, чітко розуміти для чого вона потрібна і як працює. Терміну дії не існує. Зазвичай, карта працює доти, доки всі бажання не матеріалізуються. Мрії мають збуватися. Будь амбітною, сміливою, рішучою, дихай глибше і дій. А ще, ділися в коментарях своїм досвідом складання і роботи карти бажань. Це захопливий досвід, про який нам буде цікаво дізнатися.

Останні

Листівки та привітання своїми словами з Масляною

Якось нечесно, що таке смачне свято як Масляна, припадає на початок весни, коли самий час… Докладніше

Лютий 22, 2025

Фімоз у дитини: коли варто бити на сполох?

Якщо ти дізналася, що у твоєї дитини фімоз, не переживай. Це поширений стан у дітей,… Докладніше

Лютий 21, 2025

Hippie Hippie Shake: з чим носити трендові джинси кльош

Хоча в багатьох джинси кльош досі асоціюються з образами «дітей квітів», насправді ця модель постійно… Докладніше

Лютий 21, 2025

Blonzing-макіяж: суть тренду і як його повторити

Епоха агресивного контурингу, здається, назавжди залишилася в минулому. Але не використовувати взагалі жодних засобів для… Докладніше

Лютий 21, 2025

Найкращі makeup-канали на YouTube англійською для вивчення мови

Одна з ключових навичок англійської мови – розуміння на слух. Її важливість у тому, що… Докладніше

Лютий 20, 2025

ТОП проблем котячого туалету: як їх вирішити

Для багатьох господарів стає абсолютно не важливо, наскільки їхній пухнастик милий, якщо він систематично ігнорує… Докладніше

Лютий 20, 2025