Поява перших зубів — це ще одна важлива й довгоочікувана подія в житті малюка та його батьків. Ймовірно, саме тому з прорізуванням і доглядом пов’язано так багато міфів. У скільки мають з’явитися перші зубки, як правильно доглядати за ними та чи дійсно тривале грудне вигодовування може викликати карієс? Ці та інші питання сьогодні розбираємо в Клубі «Щаслива мама».
У дітей всього виростає 20 зубів: по 10 на нижній і верхній щелепах. Основна їхня функція — формування простору, де будуть рости постійні зубки після того, як випадають перші.
Час і порядок прорізування зубів дуже індивідуальні. Деякі діти можуть народитися з одним або кількома зубками, але частіше за все вони ріжуться вже після народження. Якщо вашій дитині 9 місяців, а молочних зубів ще немає — це не привід для паніки. Рано чи пізно вони з’являться, і немає жодних способів вплинути на терміни прорізування. І навпаки: якщо у немовляти в 3 місяці перші зубки вже з’явилися — це теж нормально.
Цікаво по темі: Солодке дітям можна! А якщо можна, то скільки?
У більшості дітей зуби прорізуються в такому порядку:
Під час прорізування у дітей може спостерігатися температура на зуби й інші неприємні симптоми: біль, свербіж, капризи. У такому випадку добре допомагають прорізувачі, які можна охолодити в холодильнику. Поговоріть також з педіатром з приводу прийому знеболюючих препаратів (парацетамолу або ібупрофену).
Цікаво по темі: Усе про дитячий масаж
Найперша відмінність — у кількості: молочних зубів може бути не більше 20, постійних — 32. Чим ще відрізняються молочні та постійні зубки:
Ще одне питання, яке турбує багатьох мам: коли молочні зуби змінюються на постійні? Зазвичай це відбувається до 7 років, але у всіх дітей цей процес, звісно, індивідуальний.
Цікаво по темі: Скільки прихованого цукру споживають наші діти?
Ви, напевно, і самі знаєте, що чим частіше та краще чистити дитині зуби, тим менше на них буде нальоту й тим здоровішими вони будуть. Особливо важливо чистити зубки перед сном, оскільки саме вночі з’являється карієс. Це пов’язано з тим, що в нічні години практично не виділяється слина, яка природним шляхом захищає зубки від бактерій і нальоту.
Рухайте щіткою знизу вгору. Поверхня зубів не гладка: вона має мікроборозди, які розташовані в такому напрямку. Тому і верхні, і нижні зубки потрібно чистити від основи до краю, щоб дрібний наліт не потрапляв під ясна.
Розділіть зубний ряд на три квадрати: центральні зуби, ліву та праву сторони. У кожному квадраті робіть не менше 10 вимітаючих рухів. У результаті тривалість чищення складе близько 3 хвилин.
Чистьте послідовно. Почніть із зовнішнього боку зубів, потім переходьте на жувальну поверхню (рухайте щіткою вправо-вліво), після цього — на внутрішню частину (розташовуйте щітку вертикально). Простежте за тим, щоб усі далекі й важкодоступні місця були добре прочищені.
Показуйте власний приклад. Дітки завжди копіюють дорослих, тому краще з самого початку прививати корисну звичку: вранці та ввечері чистити зуби разом. Спочатку почистіть зуби собі й запропонуйте малюкові повторювати за вами. А потім візьміть його щітку в свої руки та самі добре все дочистіть.
Використовуйте індикатори нальоту, щоб перевірити, чи лишилися неочищені ділянки. Це дуже зручно: засіб забарвлює невидимий наліт у яскравий колір і допомагає повністю видалити його.
Цікаво по темі: Поради по догляду за зубами малюка
Навколо прорізування й догляду за дитячими зубами є безліч міфів. Про деякі з них, ви, можливо, і самі знаєте. А ми зібрали найпоширеніші:
Більше статей на тему дитячого здоров’я — в розділі Материнство. Сподіваємося, ця інформація стане корисною для вас. І нехай зубки ваших дітей будуть міцними і здоровими!
Читайте також:
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше
Жіноча сумочка – один з найбільш популярних аксесуарів, який підбирають дуже ретельно і з особливою… Докладніше
Що холодніше стає за вікном, то більше в нас прокидається бажання надати своєму будинку затишку… Докладніше
Упевнена, твоя стрічка в соцмережах теж забита вірусними відео, головним героєм яких є дубайський шоколад… Докладніше
Ласкаво просимо на сьомий тиждень! Час летить швидко, а твій організм щодня змінюється і працює,… Докладніше