Сон є невіднятною складовою життя людини. Уві сні ми відпочиваємо не тільки фізично, але й морально: людський організм розслабляється та набирається сил для нового дня й виконання життєвих функцій. Тема сну є особливо важливою, коли мова іде про дітей. Адже малята надзвичайно активні й за день витрачають шалену кількість енергії, для відновлення якої потрібен якісний та тривалий відпочинок. Багато молодих матусь ставлять собі питання: скільки повинна спати дитина до трьох років? Тож, сьогоднішню статтю присвятимо саме тихій годині Ваших малюків.
Цікаво на тему: Режим дня дитини — як поєднати зі звичним ритмом життя сім’ї?
Перш за все, зазначимо, що усі дітки перших трьох років життя потребують не тільки у нічному, а й у денному сні. Гарний відпочинок є надзвичайно важливим для організму, що підростає, а знання його норм дає батькам розуміння про здоров’я їх чада. Звичайно, не можна сказати, що дитина у тому чи іншому віці має спати суворо визначену кількість часу, і не хвилиною більше або менше. Однак, серйозні відхилення від загально прийнятого графіка сну можуть вказувати на певні відхилення або проблеми розвитку, тому усім батькам варто бути ознайомленими із рекомендаціями фахівців щодо відпочинку маленьких діточок.
Читайте також: Регрес сну у дітей: що це таке та як пережити?
Режим дитини в 1 рік істотно відрізняється від малюків у 3 місяці або 3 роки. Отже, скільки спати дитині залежно від віку:
Ці цифри показують, скільки потрібно спати дитині протягом доби з урахуванням нічного й денного сну.
Найбільш вільний режим відпочинку можуть дозволити собі новонароджені малюки. Багато батьків взагалі не рахують кількість їх засинань, дозволяючи немовлятам спати стільки, скільки хочеться. У перші три місяці дітки спочивають доволі довго – по 16-18 годин на добу. І ось тут постає цілком логічне питання: чому ж новоспечені матусі завжди такі стомлені та сонні, якщо дитя так багато відпочиває? Річ у тому, що потреби дорослої людини та новонародженого маляти у тривалості сну значно різняться, і немовлята майже ніколи не засинають більше ніж на 3-4 години, навіть вночі. На щастя, такий незручний для мами й тата режим триває зовсім не довго, і поступово, нічний сон дитини стає довшим, а кількість денних відпочинків зменшується. Вже до шести місяців загальний час сну малюка скорочується до 15 годин, 10 з яких відводяться на ніч, а 5 розподіляються на 2-3 рази вдень.
Цікаво на тему: Як вибрати дитяче харчування?
Саме таким чином можна відокремити наступний період «особливостей» дитячого сну. Вже на його початку найщасливіші матусі отримують можливість міцно спочивати практично цілу ніч разом зі своїм малюком. Але, на жаль, така вдача спіткає лише одиниці. У більшості немовлят зручний для батьків режим відпочинку встановлюється лише по досягненню 1-1,5 року. Можна сказати, що основна задача цього вікового періоду – це навчитись гарно спати вночі та поступово наблизитись до одного денного сну.
Якщо звернутись до встановлених норм, спеціалісти озвучують наступні цифри:
Хочеться зазначити, що кожна дитина має свої індивідуальні особливості організму: хтось вже у пів року спить спокійно та безперервно всю ніч, інші – навіть у півтора року прокидаються кожні 2-3 години.
Читайте також: Усе про дитячий масаж
Хто такі дітлахи у віці 1,5-2 роки? Це маленькі «енерджайзери», надзвичайно жваві, допитливі та веселі, за якими потрібне недремне око. Вони ведуть настільки активний спосіб життя, що інколи можуть звалитись без задніх ніг навіть посередині гри. Напевне, кожні батьки хоча б одного разу знаходили своїх непосид сплячими з іграшкою в руці, чи навіть на гральному килимі. Які ж вони милі та кумедні у такі миті!
Само собою зрозуміло, що таким швидким діткам, як нікому, потрібен якісний сон. Також, важливу роль відіграє тривалість спочинку. Тож, за думкою фахівців, малюки після півтора року мають спати 12-13 годин, з яких 10-11 годин відводиться на нічний сон, а решта часу – на один денний.
Читайте також: Кольки у немовлят: чим допомогти животику
Щоб спростити процес укладання для себе й поліпшити якість дитячого сну, дотримуйтесь таких простих правил:
Якщо ви дотримуєтеся всіх рекомендацій, а дитина все одно погано спить (довго засинає, часто прокидається, плаче, розмовляє або ходить уві сні), тоді вам варто записатися на консультацію до дитячого невролога.
Окрім індивідуальних можливостей кожного малюка, на якість та тривалість як денного, так і нічного відпочинку можуть вплинути:
Забезпечити гарні умови для хорошого відпочинку дитини – ось що входить до обов’язкових задач кожних турботливих батьків. Малята, які добре відсипаються, здатні краще навчатись та швидше розвиватись, вони ліпше себе почувають і завжди готові пізнавати більше і більше навколишній світ. А ще, існує думка, що саме уві сні дітки найкраще зростають.
Читайте також: Догляд за малюками: секрети вдалого купання
Недосипання може негативно відбитися на зростанні малюка та розвитку його мозку. Якщо дитина погано спить (мало, поверхнево, часто прокидається), то режими сну порушуються, глибокий сон стає менш тривалим.
Наслідки тривалого недосипання:
Тому так важливо знати, скільки потрібно спати дитині, та дотримуватися рекомендацій фахівців. Любі матусі й татусі, піклуючись про своїх милих кровинок, не забувайте про таку важливу деталь, як гарний, спокійний і вчасний сон.
Читайте також:
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше
Жіноча сумочка – один з найбільш популярних аксесуарів, який підбирають дуже ретельно і з особливою… Докладніше
Що холодніше стає за вікном, то більше в нас прокидається бажання надати своєму будинку затишку… Докладніше
Упевнена, твоя стрічка в соцмережах теж забита вірусними відео, головним героєм яких є дубайський шоколад… Докладніше
Ласкаво просимо на сьомий тиждень! Час летить швидко, а твій організм щодня змінюється і працює,… Докладніше
Переглянути коментарі
Дуже корисні поради.. Дякую Вам ❤️