Сон малят до трьох років: Норми та рекомендації

Сон є невід’ємною складовою життя людини. Уві сні ми відпочиваємо не тільки фізично, але й морально: людський організм розслабляється та набирається сил для нового дня й виконання життєвих функцій. Тема сну є особливо важливою, коли мова іде про дітей. Адже малята надзвичайно активні і за день витрачають шалену кількість енергії, для відновлення якої потрібен якісний та тривалий відпочинок. Багато молодих матусь задаються питанням: скільки повинна спати дитина до трьох років? Тож, сьогоднішню статтю присвятимо саме тихій годині Ваших малюків.

Перш за все, зазначимо, що усі дітки перших трьох років життя потребують не тільки у нічному, а й у денному сні. Гарний відпочинок є надзвичайно важливим для підростаючого організму, а знання його норм дає батькам розуміння про здоров’я їх чада. Звичайно, не можна сказати, що дитина у тому чи іншому віці має спати суворо визначену кількість часу, і не хвилиною більше або менше. Однак, серйозні відхилення від загально прийнятого режиму можуть вказувати на певні відхилення або проблеми розвитку, тому усім батькам варто бути ознайомленими із рекомендаціями фахівців щодо сну маленьких діточок.

Малята 0-6 місяців

Найбільш вільний режим відпочинку можуть дозволити собі новонароджені малюки. Багато батьків взагалі не рахують кількість їх засинань, дозволяючи немовлятам спати стільки, скільки хочеться. У перші три місяці дітки спочивають доволі довго – по 16-18 годин на добу. І ось тут постає цілком логічне питання: чому ж новоспечені матусі завжди такі стомлені та сонні, якщо дитя так багато відпочиває? Річ у тому, що потреби дорослої людини та новонародженого маляти у тривалості сну значно різняться, і немовлята майже ніколи не засинають більше ніж на 3-4 години, навіть вночі. На щастя, такий незручний для мами й тата режим триває зовсім не довго, і поступово, нічний сон дитини стає довшим, а кількість денних відпочинків зменшується. Вже до шести місяців загальний час сну малюка скорочується до 15 годин, 10 з яких відводяться на ніч, а 5 розподіляються на 2-3 рази вдень.

Дітки від 6 місяців до 1-1,5 років

Саме таким чином можна відокремити наступний період «особливостей» дитячого сну. Вже на його початку найщасливіші матусі отримують можливість міцно спочивати практично цілу ніч разом із своїм малюком. Але, нажаль, така вдача спіткає лише одиниці. У більшості немовлят зручний для батьків режим відпочинку встановлюється лише по досягненню 1-1,5 років. Можна сказати, що основна задача цього вікового періоду – це навчитись гарно спати вночі та поступово наблизитись до одного денного сну.

Якщо звернутись до встановлених норм, спеціалісти озвучують наступні цифри:

  • 6-9 місяців – 14-15 годин загального сну (2-3 денних перепочинки, 9-10 годин нічного сну);
  • 9-12 місяців – 13,5-14 годин загального сну (2 рази вдень, 9-10 годин вночі);
  • 12-15 місяців – 13-13,5 годин загального сну (1-2 рази вдень, 9-10 годин вночі).

Хочеться відмітити, що кожна дитина має свої індивідуальні особливості організму: хтось вже у півроку спить спокійно та безперервно всю ніч, інші – навіть у півтора роки прокидаються кожні 2-3 години.

Малята 1,5-2 роки

Хто такі дітлахи у віці 1,5-2 роки? Це маленькі «енерджайзери», надзвичайно жваві, допитливі та веселі, за якими потрібне недремне око. Вони ведуть настільки активний спосіб життя, що інколи можуть звалитись без задніх ніг навіть посередині гри. Напевне, кожні батьки хоча б одного разу знаходили своїх непосид сплячими із іграшкою в руці, чи навить на гральному килимі. Які ж вони милі та кумедні у такі миті!

Само собою зрозуміло, що таким швидким діткам, як нікому, потрібен якісний сон. Також, важливу роль відіграє тривалість спочинку. Тож, за думкою фахівців, малюки після півтора років мають спати 12-13 годин, з яких 10-11 годин відводиться на нічний сон, а решта часу – на один денний.

Що може вплинути на сон дитини

Окрім індивідуальних можливостей кожного малюка, на якість та тривалість як денного, так і нічного відпочинку можуть вплинути:

  • Стан здоров’я дитинки. Погане самопочуття може призвести як до поганого, неякісного, переривчастого спочинку, так і до того, що маля стане в’ялим, та буде спати більше, ніж звичайно.
  • Психо-емоційний стан малечі. Насичений враженнями, бурхливий день також може призвести до непередбачених наслідків. Сподіваючись на швидке та солодке засинання після активного проведення часу, організм дитини може відреагувати кардинально навпаки: внаслідок надлишку почуттів малюк може спати тривожно, йому навіть можуть наснитись кошмари або страшні сни.
  • Темперамент. Як це не дивно, але навіть такий банальний фактор здатен впливати на сон людини. Дослідження фахівців вказують на те, що холерики сплять значно менше, аніж, наприклад, флегматики.

Забезпечити гарні умови для хорошого відпочинку дитини – ось що входить до обов’язкових задач кожних турботливих батьків. Малята, які добре відсипаються, здатні краще навчатись та швидше розвиватись, вони ліпше себе почувають і завжди готові пізнавати більше і більше навколишній світ. А ще, існує думка, що саме уві сні дітки найкраще зростають.

Тому, любі матусі і татусі, піклуючись про своїх милих кровинок, не забувайте про таку важливу деталь, як гарний, спокійний і вчасний сон.

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендовані статті