Краса

Справляємося з жирною шкірою голови. ТОП-5 засобів для розв’язання проблеми

Дратує і злить, коли ти тільки вранці вимила волосся, а вже ближче до вечора на голові утворилися жирні бурульки. Дуже багато часу і сил необхідно витратити на те, щоб завжди мати блискуче, чисте волосся, ідеально рівне і гладке. Але вихід є. І я зараз тобі про нього розповім.

Цікаво на тему: Що таке себорейний дерматит і як його лікувати

Причини жирної шкіри голови

Одразу попереджаю, що причин більше, ніж одна. Розповім про всі, які знаю:

  1. Гіперактивність сальних залоз саме вони відповідають за виділення себуму, що захищає шкіру голову від пересушування. Якщо залоза увійшла в раш, і почала працювати, наче божевільна, шкіра буде постійно жирною, а значить, і волосся не зможе залишатися свіжим довше, ніж до вечора.
  2. Гормональні зміни будь-які сплески гормонів призводять до системного збою всього організму. Шкіра голови не може ухилитися від удару натовпу гормонів у період вагітності, менопаузи, підліткового віку. Проблеми з ендокринною системою теж можуть спровокувати надмірно активну роботу сальних залоз.
  3. Неправильно організований догляд тут варто згадати про занадто часте або, навпаки, занадто рідкісне миття голови. Далі, використання агресивних шампунів, які порушують нормальну роботу себума, пересушують шкіру, знищують мікрофлору. Уже давно відомо, що гарячою водою мити волосся не можна. Але я все одно включу цей пункт. Крім цього, на надмірну жирність впливає нанесення маски або бальзаму прямо на шкіру голови, а також занадто сувора дієта.
  4. Незбалансований раціон нестача води, надлишок солодкої, гострої, жирної, копченої їжі. Неправильне харчування впливає на весь організм загалом. І волосся теж отримує свою порцію негативу.
  5. Стреси без них нікуди. Кортизол справжній лиходій. Він здатний на багато що, зокрема стимулювати роботу сальних залоз. А якщо залози переходять у підвищений режим, то шкіра голови дуже швидко стає жирною, як і волосся.
  6. Хвороби грибкові та бактеріальні інфекції. Патогенні вогнища провокують надмірне виділення шкірного сала, з’являється лупа, шкіра свербить, почервоніє.
  7. Синтетичні головні убори синтетика вважається першим ворогом для здорового волосся. Вона створює парниковий ефект, провокує утворення статичної електрики. Усе це чинить негативний вплив на шкіру і локони. Не справляючись із навантаженнями від синтетики, себум починає активно працювати, забруднюючи шевелюру.

Ну й останньою причиною в цьому досить довгому списку стане генетика. Якщо у батьків проблеми з регуляцією сальних залоз, то з високою часткою ймовірності вона спіткає і дітей.

Цікаво на тему: Кульбаба з волосся. Прибираємо пухнастість!

Проговоримо симптоми

Жирність шкіри голови доставляє масу неприємностей і дискомфорту. Збираючись вранці на роботу, ти прекрасно знаєш, що вже ближче до кінця трудового дня або навіть в обід, локони втратять свіжість, стануть важкими й липкими.

Але це ще квіточки. Надмірна активність себума може спровокувати появу жирної, жовтої лупи. Липкуваті пластівці усіють усю голову, провокуючи свербіж. А ще, жирність має свій запах. Це неприємно, незручно, болісно і потребує термінового вирішення.

Як боротися з жирною шкірою голови?

Розповідаю про кілька способів боротьби з жирною шкірою голови й волоссям. Тут все досить просто, адже необхідно проявити трохи терпіння й уваги:

  1. Вибір правильного шампуню він має бути безсульфатним, без агресивних компонентів у складі. Ідеальними інгредієнтами вважаються цинк, саліцилова кислота, екстракти кропиви, ромашки, шавлії. Протипоказані такі універсальні засоби, як 2 в 1. Вони занадто важкі, і не працюватимуть на розв’язання проблеми. Можна пробувати чергувати доглядові засоби, по черзі доглядаючи за шкірою голови спочатку м’яким очищувальним, а потім глибоко очищувальним шампунем.
  2. Оптимізація частоти миття голови щоденне миття потрібно поступово вилучати зі своєї б’юті-рутини. Прагнути потрібно до 2-3 разів на тиждень. Щоб адаптація відбувалася простіше і легше, між миттям можна використовувати твердий шампунь.
  3. Правильне, грамотне використання доглядових засобів згідно з правилами, які встановлює виробник. Шампунь наноситься виключно на корені. Всю довжину не варто розмилювати. А ось бальзам або маска призначені для довжини, а не для коренів. Шкіру голови не можна промащувати цими засобами.
  4. Увага до температури води тепла в процесі миття, щоб не провокувати себум до надмірної роботи. Наприкінці процедури рекомендується промити волосся прохолодною водичкою, щоб закрити пори.
  5. Правильне, збалансоване харчування прибрати з раціону все жирне, солодке, копчене, надмірно солоне, гостре. У меню має бути побільше білка, вітамінів А, Е, В, цинк, Омега-3. Плюс до харчування обов’язково додає щонайменше 1,5-2 літри води.
  6. Зниження механічного впливу не варто захоплюватися частими розчісуваннями, щоб не переносити себум на всю довжину волосся. Дерев’яний гребінець кращий, оскільки дерево вбирає надлишки жиру. Зрозуміло, що за дерев’яними виробами необхідно доглядати, щоб не перетворити їх на розсадник мікробів. Протягом дня не варто торкатися до волосся без зайвої потреби. Нехай жир на пальцях там і залишається, а не переноситься на локони.
  7. Регулярний пілінг як і обличчя потребує скрабу, шкіра голови теж хоче дихати. Очистити її від мертвих клітин і дасть змогу зітхнути шкірі голови пілінг або скраб. Найкращими стануть засоби, до складу яких входить глина та/або кислоти.
  8. Не варто зловживати стайлінгом лак, гель, пінка та інші засоби прискорюють забруднення локонів. Волосся швидко стає важким, вимагаючи термінового порятунку.

Цікаво на тему: Як доглядати за сухим волоссям із посіченими кінчиками

Ну і звісно, важливо стежити за своїм ментальним здоров’ям, періодично перевіряти гормональний фон. У тому разі, якщо до жирності голови додаються свербіж, почервоніння, висип, втрата волосся, то це вже не косметична, а медична проблема, яка потребує не догляду, а лікування. Не варто займатися самолікуванням, а терміново звернутися по допомогу до трихологів. Аналізи, зішкрібки, огляд дадуть змогу визначити проблему і підібрати правильну терапію.

ТОП-5 засобів для вирішення проблеми

Щоб тобі було легше підібрати засоби для правильного догляду за жирною шкірою голови, тримай добірку засобів.

Комплекс для волосся ABOUT Hair для жирної шкіри голови концентрований комплекс, який не використовується як самостійний доглядовий засіб. Концентрат необхідно додавати в шампунь, бальзам або маску. Завдяки багатому і натуральному складу, засіб легко справляється з себорегуляцією, забезпечуючи тривале збереження чистоти та об’єму волосся.

Пілінг для жирної шкіри голови Top Beauty Scalp Peel AHA і BHA Acids з АНА і ВНА кислотами комплекс кислот, які спрямовані на видалення надлишків себума, відлущування мертвих клітин зі шкіри голови, проникнення глибоко в пори шкіри голови для ретельного очищення. Використання комплексу дасть змогу швидко поліпшити стан шкіри, простимулювати ріст здорового, блискучого волосся.

Маска Loton Cosmetics Algae Hair Mask для жирного волосся, з екстрактом водоростей догляд за шкірою голови та волоссям. Основа з натуральних морських водоростей дає змогу насичувати шкіру корисними елементами, робити волосся блискучим і еластичним. Маска зволожує, дисциплінує волосся, полегшуючи розчісування локонів. Натуральний склад піклується про шкіру голови, допомагає відновити волосся, подовжити його свіжість і чистоту.

Ампули Aluxi Normal для нормального і жирного волосся незмивний засіб. Однієї ампули залежно від довжини волосся вистачає на один-два рази. Засіб призначений для живлення локонів. Паралельно з цим, догляд захищає волосся від негативного впливу навколишнього середовища. Працює, як стайлінг, допомагаючи фіксувати зачіски. 

Шампунь Delamark для жирного волосся, 98% компонентів природного походження розв’язання проблеми жирності голови. Натуральний склад дає змогу м’яко і дбайливо очищати волосся і шкіру голови від забруднень. Шампунь не пересушує, не створює дискомфортних відчуттів. Підходить для регулярного використання, але з часом дасть змогу піти від щоденного миття голови.

З проблемою жирності шкіри голови можна впоратися. Це питання терпіння і грамотного підходу. Не соромся просити допомоги. Фахівці допоможуть скласти правильний доглядовий процес, підберуть ефективні засоби. Результатом стануть красиві локони, блискучі, рівні та гладкі протягом декількох днів.

Останні

Макіяж для ідеального побачення на 14 лютого

Підготовка до побачення з коханим – це взагалі окремий вид мистецтва. Тут важливо враховувати кожну… Докладніше

Лютий 11, 2025

Календар вагітності: 18 тиждень

Майже чотири місяці тому всередині тебе утворився космос з однією маленькою зірочкою, яка продовжує активно… Докладніше

Лютий 11, 2025

Mocha Mousse: 6 помад у стилі наймоднішого відтінку 2025 року

Ох, вже цей розкішний шоколадно-вершковий Mocha Mousse! 😍 Такий гарний кавово-коричневий відтінок, урочисто оголошений Pantone… Докладніше

Лютий 11, 2025

Як поговорити з донькою про менструацію

Коли і як почати розмову про менструацію з донькою? Це питання хвилює багатьох мам, адже… Докладніше

Лютий 11, 2025

Красиві листівки і вітання з Днем святого Валентина

Закохані завжди можуть порадувати один одного приємними словами та подарунками. Але День святого Валентина —… Докладніше

Лютий 11, 2025

10 продуктів-афродизіаків для жінок і чоловіків

Я впевнена, що ти не раз чула про продукти, які здатні розпалити пристрасть і додати… Докладніше

Лютий 10, 2025