Під час вагітності в тілі жінки відбуваються зміни. Організм активно працює над створенням сприятливих для розвитку дитини умов. Об’єм крові збільшується в міру зростання плода, разом з цим росте животик, гормональні перебудови перетворюють настрій на справжні американські гірки. Зміни відбувають всюди й навіть шкіри.
Майбутні мами нерідко стикаються з появою пігментації (мелазми), яку в народі називають “маска вагітності”. Що це таке і чи потрібно турбуватися – розповідаємо в цій статті.
Мелазма (хлоазма, маска вагітності, меланодермія) – це порушення пігментації, яке, на думку вчених, спричинене підвищенням рівня естрогену і прогестерону. Ці гормони стимулюють тимчасове збільшення кількості меланіну (природного пігменту), внаслідок чого на поверхні шкіри з’являються пігментні плями. Під впливом сонця вони можуть ставати більш вираженими. Як правило, найчастіше вони розташовуються на обличчі: на лобі, щоках, підборідді, переніссі, над верхньою губою. Також ви можете спостерігати появу темної смужки на животі. Це теж прояв меланодермії. Рідше подібна пігментація з’являється на тілі (на руках і шиї).
За різними оцінками, мелазма проявляється у 50-70% жінок під час вагітності. Більшою мірою до неї схильні люди з темною (смаглявою) шкірою.
З’явитися мелазма може в будь-який момент, але найчастіше це відбувається під час другого або третього триместру, коли рівень жіночих гормонів перебуває на самому піку. Меланодермія не несе шкоди ані дитині, ані майбутній мамі. Після пологів пігментація почне потихеньку зникати. Тому цей стан у народі стали називати “маскою вагітності”.
Якщо вас турбують пігментні плями, перше, що потрібно зробити – відвідати лікаря. Пам’ятайте, що існує безліч ефективних методів боротьби з цією проблемою, але під час вагітності вони протипоказані. Тому ваше завдання – не нашкодити собі та дитині, а також не посилити проблему.
Найчастіше лікарі рекомендують не вживати жодних заходів для боротьби з мелазмою, оскільки вона проходить самостійно. Але якщо вам це завдає дискомфорту, можна скористатися допомогою домашніх засобів.
Цікаво по темі: Вправи для вагітних: як підготувати тіло до пологів
Куркума добре освітлює шкіру, покращує рельєф, а також має антибактеріальні властивості. Маску можна зробити в декількох варіаціях:
Після маски нанесіть на шкіру зволожувальний крем.
Лимонний сік теж відмінно зарекомендував себе як продукт, здатний освітлити шкіру. Але зверніть увагу, що він може злегка підсушувати епідерміс, тому потрібно використовувати зволожувальний компонент – мед.
Щоб приготувати маску, потрібно змішати дві чайні ложки меду й одну-дві чайні ложки лимонного соку. Нанесіть маску на обличчя і залиште на 20 хвилин. Потім змийте водою.
Не потрібно дивуватися, це теж перевірений засіб від пігментації та зморшок. Подрібніть зелень у блендері до стану кашки та нанесіть на обличчя приблизно на 10 хвилин. Змийте маску водою.
За бажанням рецепт домашнього засобу від пігментації можна доповнити ложечкою меду.
Не забувайте використовувати ексфоліанти (механічні та ензимні), оскільки вони також можуть допомогти в освітленні шкірного покриву.
Не хочете морочитися з масками? Вичавіть із лимона сік і ватною паличкою/диском нанесіть на пігментні плями. Зачекайте 10 хвилин і змийте водою.
У цьому продукті міститься оцтова кислота, що впливає на епідерміс, як пілінг, вирівнюючи тон шкіри.
Отже, щоб зробити домашній пілінг, змішайте яблучний оцет з водою в пропорції 1:3. За допомогою ватного диска нанесіть засіб на ділянку з пігментацією. Залиште на 2-3 хвилини та змийте водою. Зверніть увагу, оцет може підсушувати шкіру, тому не забувайте про використання зволожувального крему.
Ці продукти також є природними пілінгами, оскільки містять у собі молочну кислоту. Просто нанесіть на обличчя кефір або йогурт на 15 хвилин і змийте водою.
Для більш вираженого ефекту можна додати до кисломолочної маски подрібнену петрушку.
Рослина містить у собі натуральний депігментувальний компонент – алоезин. Він здатний ефективно лікувати мелазму під час вагітності.
Нанесіть гель алое на шкіру на 20 хвилин. Після чого змийте водою.
Якщо після пологів ви захочете якомога швидше позбутися пігментних плям, зверніться за консультацією до косметолога. Вам можуть призначити місцеві препарати для освітлення шкіри.
Не купуйте косметичні засоби від пігментації в період лактації без попередньої консультації з лікарем!
Найкращим засобом від меланодермії є профілактика. Дотримуючись деяких простих рекомендацій, ви зможете попередити появу цієї проблеми. Тож ловіть 5 способів, які допоможуть звести до мінімуму появу пігментації.
Намагайтеся не виходити на вулицю в пік сонячної активності (з 11 до 16).
Зіткнувшись із появою “маски вагітності”, не потрібно хвилюватися, оскільки цей стан не є небезпечним і має тимчасовий характер. Так, він може викликати естетичний дискомфорт у майбутньої мами, але, на щастя, через кілька місяців після пологів меланодермія зникає сама по собі. Пам’ятайте, найкращим рішенням будь-якої проблеми є її профілактика. Скористайтеся нашими рекомендаціями щодо попередження появи пігментних плям і насолоджуйтеся красою шкіри під час вагітності.
Читайте також:
Я просто обожнюю альтернативну медицину з однієї єдиної причини – вона іноді стає відмінним стимулом… Докладніше
Всі ми прекрасно усвідомлюємо, що не існує чарівного зілля, яке здатне зупинити старіння і позбавити… Докладніше
Що цікавенького з'явиться в прокаті в найближчі 3 місяці? Як завжди, вибрати є з чого.… Докладніше
Незабаром стартує сезон різдвяних свят — чарівний час подарунків, родинних зустрічей та довгоочікуваних відпусток. І… Докладніше
Збираєшся на вихідних на манікюр або вирішила зробити дизайн нігтів самостійно? Ми у Єва Блог… Докладніше
Напередодні свята EVA Blog спільно з брендом UTerra Native підготували для тебе три класних набори… Докладніше