До 24 лютого у більшості маленьких українців був досить зрозумілий та чіткий розпорядок тижня. Садочок або школа, ігри з друзями, гуртки та спортивні секції. Війна забрала звичний розклад життя та позбавила дому мільйони українських дітей.
За кордоном, у більш спокійних українських містах та селах або вдома, під звуки сирен, – всюди для дитини головне залишатися у контактi з мамою. Тому EVA Blog та Клуб Щаслива мама продовжують ділитися з ідеями та лайфхаками, як по цеглинці відбудовувати моменти звичного життя.
Тренування разом з дитиною – доступна альтернатива спортивним гурткам. Такий собі сімейний тімбілдінг. Тож додавай цю статтю у збережені посилання, аби завжди мати змогу швиденько її знайти, та запам’ятовуй план дій.
Цікаво по темі: Як зайняти дитину під час сирени, щоб відволікти та заспокоїти?
Головна запорука успіху спільного тренування з дитиною – зацікавити її. Чим краще впораєтеся з цим завданням, тим більше шансів, що заняття стануть постійною сімейною звичкою. Зробити це доможуть три наступні кроки.
Діти пізнають світ у форматі гри. Вона поєднує фантазію, жагу до нового та азарт від досягнення перемоги. Чудове комбо, щоб викликати стійку цікавість.
Відчувати себе переможцем приємно. І не важливо, ця перемога у супер-складному випробуванні чи у більшій кількості присідань. Додайте елемент конкуренції, і будь-яке завдання стає для дитини більш цікавим . Працює прийом навіть з миттям посуду.)
Музика завдає потрібний ритм і додає веселощів. Складіть плейлист, що не дасть всидіти на місці та підштовхуватиме до тренування. До речі, ідеї для плейлисту можна взяти з нашої підбірки ТОП пісень українських виконавців.
Коли цікавість тренуватися увійшла до чату, час переходити безпосередньо до плану занятть.
Будь-яку фізичну активність варто починати з “розігріву” суглобів. Для цього існує проста, але дієва суглобова розминка. Від маківки до стоп поступово пропрацьовуємо усі місця, де наше тіло згинається та розгинається:
Використовуємо нахили, рух по колу за та проти годинникової стрілки, вигини вперед та назад. Прості вправи, знайомі з уроків фізкультури, веселіше робити від ритм улюбленої пісні, буде трохи схоже на танець.
Цікаво по темі: Звичайні діти: чому не потрібно вимагати від дітей видатних талантів
Хвилю бадьорого настрою піймали, час її пришвидчити та розігнати. Наступна частина тренування з дитиною вдома – активні кардіо вправи. Кожну з них виконуєте по 30 секунд з короткими перервами на відпочинок. Ще один варіант – виконувати певну кількість повторень, поступово збільшуючи їх.
Вправи для кардіо тренування:
Одразу попередимо, що для багатьох на початку тренувань берпі будуть викликати відчуття, що є додаткова пара рук і ніг, якими хтозна як керувати. Там чим більше практики, тим краще виходитиме!
Перейдемо до найвеселішої частини – парних вправ. Вони найкраще підходять для сімейного тімбілдінгу, бо чудово вписуються у ігровий формат.
Найкраще доповнення цих прав – щирі посмішки та сміх.
Наостанок поговоримо про розтяжку. Вона допоможе трохи заспокоїти дитину та налаштувати її з активного ігрового ритму тренування на більш спокійний лад. Бо ж діти часом як вічний двигун, а вам ще борщик варити та посуд мити.
Простий комплекс для розтяжки пропонуємо взяти з нашої статті про стретчинг. Головне правило – робити вправи повільно, з концентрацією на відчуттях.
Відсутність можливості ходити на секції та гуртки, безумовно засмучує. Але спільні домашні тренування можуть стати чудовим варіантом спільного дозвілля. Ви разом – і це головне!
До речі, якщо маєте власні лайфхаки, як замінити дітям відсутність спортивних гуртків, поділіться з нами у коментарях!
Читайте також:
Сорочки та блузки – це базова річ гардероба, яка ідеально підходить для створення як офіційних… Докладніше
Іноді батьки навіть не помічають, як руйнують упевненість дитини простими фразами та нешкідливими, на перший… Докладніше
Соціальні мережі не перестають дивувати нас цікавими ідеями, які полегшують вирішення ряду побутових задач. У… Докладніше
Будь-яка дієта — це обмеження і чіткий контроль КБЖУ. Неможливо їсти все підряд, і при… Докладніше
Продовжуємо знайомство з топовими парфумерами сучасності. І тут, звісно ж, не можна обділити увагою одного… Докладніше
Іноді, під впливом певних вражень від пережитих ситуацій, ми можемо відчувати себе недостатньо впевненими, цікавими… Докладніше