Краса

Муцин равлика для краси та вічної молодості: у чому секрет компонента?

 Один раз на кілька років на ринку косметичних інгредієнтів з’являється фаворит, який б’є всі рекорди популярності та постійно перебуває на слуху. Сьогодні топовим компонентом, що входить практично в усі види доглядових засобів, безсумнівно, є муцин равлика. Креми для рук, лосьйони для тіла, догляд за обличчям, сироватки та бальзами – куди не глянь, скрізь можна побачити милого равлика, який надав дорогоцінний муцин для виготовлення чудо-засобу. Якщо ти ще не розібралася, що таке муцин, звідки він береться і чому такий популярний, то я пропоную тобі зробити це разом.

Цікаво на тему: Каолін у косметиці: властивості та використання

Що таке муцин?

Заведено вважати, що муцин – це слиз равлика, який він використовує для легшого ковзання по поверхні. Але насправді все трохи складніше. Природний компонент, який використовується у виробництві косметичних засобів, є лише однією зі складових слизу, який необхідний істотам для створення панцира.

До складу муцина входить глікопротеїн – двокомпонентний білок, який просто життєво необхідний равлику для швидкого відновлення раковини. Крім цього, він бере активну участь у відновленні клітин у процесі їхнього росту, а також сприяє швидкому загоєнню травм. Антибактеріальні, антисептичні та протизапальні властивості підсилюють колаген, еластин, кислоти гліколева і гіалуронова, алантоїн, цілий арсенал вітамінів (А, В6, В12, С, Е), а також компоненти, які за своїми якостями можна сміливо називати природними антибіотиками. Як бачиш, склад муцина досить значний, і саме з цієї причини цей компонент увірвався в косметологію, впевнено змітаючи всіх конкурентів зі свого шляху.

Цікаво на тему: Твоя чутлива шкіра потребує відновлення. Чому і від чого?

Як отримують муцин?

Садовий равлик, який виповзає після дощу в тебе під під’їздом або в приватному будинку на городі – це не той, хто нам потрібен для отримання екстракту. На спеціальних фермах вирощують коричневих садових, чорних равликів, а також ахатинів, які та здатні генерувати необхідний за складом компонент.

Для мене равлики – найбезневинніші істоти у світі, від одного вигляду яких розчулюється все всередині. Тому вкрай важливою інформацією стане той факт, що в процесі збору секрету жодна з цих істот не страждає. Є ферми, де, як кажуть, вмикають спеціальну музику, яка провокує равликів виділяти фільтрат. Але, якщо врахувати момент, що кількість його збільшується виключно в стані стресу, можна припустити, що грає там не Моцарт. У більшості випадків, щоб змусити равлика нервувати, використовують центрифугу або помірний перепад температур. Тварини не страждають, не відчувають болю. Це гуманний спосіб, який дає змогу і муцин добути, і наймиліших відпустити назад у свій кущик на фермі.

У момент, коли равлик відчуває стрес, склад слизу змінюється. Зі спокійного гелеподібного, він перетворюється на пінистий, з сильнішими регенерувальними властивостями. Це саме той секрет, який необхідний косметичним компаніям для створення чудодійних б’юті-засобів, які потрапляють у твою ванну кімнату і допомагають виглядати чудово.

Цікаво на тему: 15 сироваток преміум-сегмента, які варто спробувати

Властивості муцину

Багатий склад фільтрату забезпечує необмежені можливості косметики, головною дієвою речовиною якої він є. Використовуючи доглядові засоби з муцином равлика, ти отримуєш такі переваги:

  • ефективна боротьба з акне;
  • омолодження шкіри, усунення перших ознак старіння;
  • освітлення пігментних плям, зменшення гіперпігментації на шкірі;
  • потужний протизапальний і антибактеріальний вплив;
  • зволоження та живлення;
  • прискорення загоєння невеликих ранок і тріщин;
  • вирівнювання кольору і поліпшення структури шкіри;
  • допомога в разі набряків, вугрових висипань, запалень.

Про можливості муцина світ дізнався не вчора і не десять років тому. Усе, про що сьогодні ми чуємо від косметологічних компаній, було відомо ще в Стародавній Греції та Стародавньому Китаї. Корейські виробники змогли запропонувати ринку якісні та доступні продукти, які, по суті, були створені ще кілька століть тому.

Сучасні клінічні дослідження довели ефективність секрету равлика в боротьбі зі старінням шкіри. Контрольна група, що складалася з 25 пацієнтів, показала істотне скорочення грубих навколо очних і мімічних зморщок при щоденному нанесенні муцина протягом 8 і 12 тижнів. В іншому дослідженні, фермент з’єднували з різними антиоксидантними компонентами (оливковою або кавовою олією, ектоїном), у різних пропорціях. Суміш наносили на шкіру 125 жінкам у віці від 40 до 65 років. Через 45 днів використання було зафіксовано поліпшення пружності та еластичності шкіри на дермальному рівні.

Цікаво на тему: 22 найкращі креми для жирної та проблемної шкіри

Кому підійде косметика з муцином?

Завдяки тому, що виробники розширюють і поглиблюють асортимент засобів з муцином равлика, підібрати склад, який стане ідеальним саме під твої потреби та побажання, не складе труднощів. Універсальний компонент підходить навіть для чутливої шкіри, а особливо для тих із нас, кому потрібна допомога із сухою, виснаженою, схильною до пігментації, запалень та акне, набряклості шкірою.

Щоб не помилитися з косметичним засобом, необхідно обов’язково вивчити склад і призначення. Процентне співвідношення компонента різне, і що вищий показник, то більш виражений ефект демонструє засіб.

Використовуючи сироватки або екстракт муцина в ампулах, рекомендується нанесення поверх зволожувального крему або емульсії. Це допомагає уникнути відчуття стягнутості шкіри. У тому разі, якщо ти придбала крем з високою концентрацією активного компонента (від 92%), жодних допоміжних засобів тобі не знадобиться.

Цікаво на тему: Дорого-багато: все про срібло, золото і платину в косметиці

Протипоказання до застосування

Попри свою універсальність, муцин равлика все-таки вимагає обережного застосування в декількох ситуаціях:

  1. Алергічні реакції, індивідуальна непереносність компонента – рідкісний випадок, але все ж має право на існування. Важливо розуміти, що в косметичні засоби, крім муцину, додають також і інші компоненти, які в тандемі можуть давати небажані реакції.
  2. Дерматологічні захворювання у важкій формі – дерматит або розацеа – можуть відреагувати подразненням на муцин, тому якщо є бажання використовувати косметику саме з таким активним компонентом, для початку необхідно отримати консультацію лікаря.
  3. Лазерні, хімічні пілінги – та інші косметологічні процедури, які травмують шкіру, також потрапляють до списку факторів ризику. Подразнення і почервоніння, свербіж і дискомфорт від активної речовини – не рідкість, тому краще дочекатися повноцінного загоєння шкіри, і тільки після цього відновлювати використання засобу з муцином.

Не варто комбінувати секрет з ретинолом. Такий союз замість зволоження призведе до сухості та подразнень. Також небажаним компаньйоном стануть кислоти АНА, ВНА, оскільки разом ці компоненти спровокують подразнення, так само як і поєднання муцину з вітаміном С.

Рекомендовані товари:

Природа створила все необхідне для того, щоб можна було без особливих зусиль підтримувати свою красу і здоров’я. Муцин равлика – це ні маркетинг, ні вигадка косметологічних компаній і не хитрий хід корпоративних гігантів. Це реальний компонент, ефективність якого доведена часом, досвідом і численними клінічними дослідженнями. Тому я рекомендую тобі звернути увагу на косметику з муцином равлика. Підбирай засоби, виходячи з індивідуальних особливостей і типу шкіри, уважно вивчаючи склад, щоб досягти бажаного результату якомога швидше.

Читай також:

Переглянути коментарі

Останні

Холоди та морози не страшні! Які активи мають бути присутніми у твоєму догляді

Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше

Листопад 21, 2024

Сумки, на які всі полюватимуть у 2025: головні тренди

Жіноча сумочка – один з найбільш популярних аксесуарів, який підбирають дуже ретельно і з особливою… Докладніше

Листопад 21, 2024

Сервірування в стилі Aesthetic home: обираємо стильний посуд

Що холодніше стає за вікном, то більше в нас прокидається бажання надати своєму будинку затишку… Докладніше

Листопад 20, 2024

Рецепт приготування дубайського шоколаду в домашніх умовах

Упевнена, твоя стрічка в соцмережах теж забита вірусними відео, головним героєм яких є дубайський шоколад… Докладніше

Листопад 20, 2024

Календар вагітності: 7 тиждень

Ласкаво просимо на сьомий тиждень! Час летить швидко, а твій організм щодня змінюється і працює,… Докладніше

Листопад 20, 2024

Скажи «прощавай!» недосконалостям: найкращі точкові засоби від висипань

Завтра важлива зустріч, а на лобі вискочило запалення, що робити й куди бігти? А якщо… Докладніше

Листопад 19, 2024