Секрет ідеального макіяжу — в якісній косметиці, правильних інструментах і техніці нанесення. Як зібрати базовий набір пензлів, ми вже обговорювали. А сьогодні пропонуємо освіжити знання про те, як і навіщо доглядати за улюбленими пензликами та спонжами.
Чисті інструменти вбережуть шкіру й косметику від потрапляння інфекцій. І хоча дехто вважає, що бактерії, що викликають висипання на обличчі, не здатні вижити на поверхні аксесуарів, візажисти й косметологи все ж рекомендують тримати їх у чистоті. А от інструменти, які ви використовуєте для тіней, вій і брів, потрібно мити дуже часто, оскільки слизова очей чутлива до інфекцій.
Ще одна причина для того, щоб очищати інструменти так часто, як це можливо, — часточки пудри або тональника, які накопичуються всередині, можуть вплинути на плавність ковзання й навіть колір. У результаті рум’яна можуть лягати плямами, а пудра або тональник — набути бруднуватого відтінку через змішування пігментів.
Цікаво по темі: «Топ б’юті-засобів 2020 для літа: оновлюємо косметичку»
Спонж, яким ви наносите тональний крем, при регулярному догляді краще використовувати не довше 3–4 місяців. Через те, що всередині створюється сприятливе середовище для розмноження бактерій, прати його потрібно часто — після кожного застосування. Якщо спонжем користуєтеся тільки ви, то для очищення підійде будь-який м’який засіб.
При щоденному використанні інструменти для нанесення рідких текстур (тональної основи, підводки для повік) треба мити після кожного застосування. Для сухих текстур (пудри, рум’ян, бронзера) — раз у 7–10 днів. Для тіней, вій, брів — кожні 3 дні.
Як мити пензлі
Правила миття
Під час миття не можна сильно віджимати або тиснути на пензлик, інакше ворсинки можуть деформуватися, і макіяж буде лягати нерівно. Також потрібно уникати намокання основи пензля (того місця, де кріпиться ворс). Від вологості тут може з’явитися інфекція, а самі ворсинки можуть почати випадати. З цієї ж причини не можна сушити їх ворсом догори — щоб вода з нього не стікала до основи.
Цікаво по темі: «Як зробити легкий літній макіяж»
Візажисти для очищення інструментів використовують спеціальні антисептики. А якщо аксесуарами користуєтеся тільки ви, для миття підійде будь-який м’який засіб: рідке мило, шампунь, гель або пінка для вмивання.
Щоб продезінфікувати, зробити ворсинки м’якими й надати приємний натуральний аромат, можна використовувати олію чайного дерева. Також не всі знають, чим змити залишки водостійкої косметики. Для цього спочатку аксесуари потрібно змочити в гідрофільній олії, а потім промити як зазвичай з гелем або пінкою для вмивання.
І ще дещо важливе. Не забувайте вчасно міняти пензлі та спонжі — від цього залежить не тільки ваш мейк, але й здоров’я шкіри та очей. Вигідно й комфортно придбати аксесуари для макіяжу можна в EVA:
"Що за запитання? Звичайно ж, відповідальні обидва!”. Якщо дивитися на ситуацію глобально, то – так.… Докладніше
Хто б що не говорив, а для мене осінь — це найатмосферніша пора року, коли… Докладніше
Скільки існуватиме зима, стільки ми носитимемо пуховики (пуффери) 🙃 Вони просто поза часом і поза… Докладніше
Сьогодні важко заперечувати той факт, що соцмережі впливають на прийняття нами деяких рішень. Нехай і… Докладніше
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше