Листя, що жовтіє, осіння вогкість і холод, що підкрадається, здатні ввести в стан апатії як ніяка інша пора року. Щонайменше тому, що змінюється не тільки пейзаж і тривалість світлового дня, а й втрачається звична літня активність. Таких атмосферних вечірніх посиденьок на вулиці, вилазок на пляж або просто на природу доведеться чекати до наступного сезону. Утім, пікніки так само можна влаштовувати, тільки тепер доведеться ловити відповідну погоду, озброюватися пледами та термосами та кутатися в більшу кількість одягу…
Осіння нудьга — абсолютно природне почуття, коли важко звикнути до змін як у погоді, так і в способі життя. Але знаєш що? Осінь може стати класним «тренером», який навчить помічати позитивні сторони в будь-якій ситуації. Це чудовий шанс сповільнитися і відпочити від літньої метушні, насолодитися моментами та знайти радість навіть у прохолодних днях.
Замість того щоб сумувати про літо, спробуймо поглянути на осінь з іншого боку. Адже вона не тільки про дощі та сірі хмари. Вона про природу, забарвлену в теплі тони, затишок у домі, смачні сезонні страви та можливість відкрити для себе щось нове. А ще — про цікаві подорожі та тематичні заходи, особливу естетику в інтер’єрі (адже тепер удома ми проводимо значно більше часу), і, звісно ж, книжки чи фільми, які є класними компаньйонами, коли за вікном дощитиме. Готова дати бій осінньому смутку? Тоді поїхали!
Цікаво на тему: Що таке саморефлексія і навіщо вона потрібна?
Можна бачити в цьому сезоні тільки сірі дні та холод, а можна знайти безліч причин, щоб полюбити його. Коли ми починаємо дивитися на нього з позитивного погляду, він перестає здаватися таким вже нудним. Наприклад, контрастні осінні пейзажі стануть чудовим фоном для прогулянок на свіжому повітрі. А прохолодні вечори можна проводити в теплому пледі з книжкою в одній руці та гарячим какао — в іншій. Навряд чи таке затишне дозвілля можна уявити влітку, коли хочеться весь день провести біля води (чи бодай під кондиціонером), а з напоїв «заходить» лише вода чи лимонад з льодом.
Наше мислення відіграє в цьому ключову роль: замість того, щоб думати, що дні стають коротшими й холоднішими, можна радіти, що це час для нових звичок, книжок, зустрічей із друзями та затишних вечорів удома.
Цікаво на тему: Синдром відкладеного життя: симптоми і як його позбутися
В осінній період важливо пам’ятати, що наш настрій безпосередньо пов’язаний з тим, як ми бачимо навколишній світ. Ця пора може стати часом для перезавантаження і внутрішньої гармонії, якщо усвідомлено обирати позитивні моменти й створювати собі комфортний простір для життя. Спробуй перейнятися атмосферою хюґе — скандинави точно щось знають про щастя навіть за найнесприятливіших погодних умов. І це допоможе тобі насолоджуватися кожною миттю осені, чи то теплий чай біля вікна, чи то прогулянка стежками з опалого листя.
Коли повітря стає прохолоднішим, а дерева забарвлюються у вогненно-золотисті відтінки, прогулянки на свіжому повітрі набувають особливого вайбу. Тож не варто сидіти в чотирьох стінах, адже це найкращий час для того, щоб вийти з дому та насолодитися буянням кольорів! Зауваж, жодна інша пора року не володіє подібною силою. Навіть літо з його зеленню та ароматами цвітіння.
У простій осінній прогулянці парком або лісом є щось магічне — чути, як шарудить опале листя під ногами й вдихати його запах, відчувати прохолодний вітер і бачити, як змінюється світ навколо. Споглядання природи не тільки гармонізує і заспокоює, а й допомагає відчути себе частиною чогось більшого, відволікаючи від метушні та повсякденних турбот.
Прихопивши із собою на прогулянку плед, термос із чимось гаряченьким, легкі закуски та приємну компанію, можна влаштувати суператмосферний пікнік навіть на лавочці в парку. А, взявши з собою фотоапарат або просто свій смартфон — прекрасну фотосесію, яка надовго запам’ятається яскравими кадрами. І не відмов собі в задоволенні потрапити на якийсь open air захід — від сезонного ярмарку до осіннього фестивалю. Їхня особлива атмосфера зарядить тебе новими враженнями та приємними моментами.
Цікаво на тему: Коли настане мир: місця, куди ми поїдемо в Україні після того, як закінчиться війна
А ще, коли літня спека вже позаду, а туристичні місця звільняються від натовпів, можна влаштувати собі невеличку подорож. Просто ідеальні умови для того, щоб по-справжньому насолодитися осінніми краєвидами та відкрити для себе нові куточки.
Куди вирушити? Обирай місця, де природа відіграє головну роль: лісові зони, парки, невеликі мальовничі міста. Можна поїхати на озеро, щоб помилуватися відображенням жовтих і червоних дерев у воді, або з’їздити в гори, де осінь особливо чарує своєю красою. Такі короткі подорожі наповнять вас новими враженнями та допоможуть перезавантажитися, не залишаючи нудьзі жодного шансу!
Один із важливих лайфхаків, як позбутися меланхолії восени, — перетворити оселю на справжній затишний прихисток. Коли за вікном холоднішає, так приємно зануритися в атмосферу спокою і сховатися в ній від будь-яких негараздів.
Перше, що варто зробити — додати в дім більше світла. Свічки — це простий і ефективний спосіб наповнити кімнату м’яким, теплим світлом. Обирай з ароматами прянощів, кави, шоколаду, ванілі або кориці — вони ідеально пасують для осіннього вайбу і створять атмосферу розслаблення.
Цікаво на тему: Хюґе-настрій: затишний осінній декор своїми руками
Наступний крок — текстиль. М’які, пухнасті пледи та подушки в теплих відтінках — ідеальний інструмент для створення затишних куточків у вітальні або спальні. Додай до них килимки, щоб підлоги теж стали теплішими та приємнішими на дотик. Не забудь про колірну гамму: золотисті, теракотові, коричневі та бежеві тони внесуть у кімнати осінню гармонію.
І, звичайно, пам’ятай про деталі. Прикрась будинок невеликими осінніми аксесуарами: букетами із сухого листя з гілочками ягід, гарбузами, гірляндами, вінками. Такі дрібниці зроблять інтер’єр затишнішим і нагадають, що осінь — це час насолоджуватися дрібницями й створювати комфорт всюди.
Осінній затишок просто немислимий без смачної їжі, яка перетворить навіть звичайнісінький вечір на маленьке свято. Про це говорить і філософія хюґе. Осінь щедра врожаєм, тож тіш себе та своїх близьких сезонними стравами — ароматним гарбузовим крем-супом зі спеціями, соковитою запіканкою чи домашнім яблучним пирогом із корицею. Це не просто спосіб підняти настрій, коли за вікном вогко, а й також класно урізноманітнить твоє меню і наситить організм вітамінами та корисними елементами.
А ще осінь — це привід приготувати щось новеньке і незвичайне. Якщо тобі набридли класичні поєднання продуктів, не бійся експериментувати та шукати цікавіші рецепти, де поєднуються, здавалося б, не найбільш поєднувані інгредієнти. Нові кулінарні враження (особливо якщо вони перевершили твої очікування) – чудовий спосіб боротися з осінньою нудьгою. Їй точно не місце на твоїй кухні!
Цікаво на тему: Рецепти страв із сезонного врожаю
Не забувай і про напої, просочені хюґе-атмосферою. Спробуй приготувати:
Це однозначно не ті напої, якими ми готові насолоджуватися влітку, а осінь — просто ідеальна для них пора. А вже якщо говорити про варіації кожного з них, то можна щодня готувати за новим рецептом і за всю осінь жодного разу не повторитися! Бери на замітку.
Ох, ну яке ж хюґґешне осіннє дозвілля обходиться без кінематографа та цікавих книжок? Це не тільки спосіб відпочити від побутових клопотів, а й зануритися у свої думки, сповільнитися і насолодитися моментом. Вони дарують натхнення і підіймають настрій навіть у найсіріші дні, перетворюючи їх на затишні та душевні.
Що можна почитати? Та все що завгодно. Шукай книжки, які максимально підходять до твого настрою. Наприклад, те, що давно висить у списку must read, а може, гучні бестселери, класику або те, що колись радила подруга. Не прив’язуйся особливо до жанрів. Якщо ти віддаєш перевагу трилерам, хорорам чи фентезі, навряд чи тебе вразять типові книжки з осіннім настроєм. На кшталт «Грозового перевалу» Емілі Бронте або «Джейн Еір» авторства її сестри Шарлотти. З іншого боку, завжди цікаво відкрити для себе нові жанри, які ти з тієї чи іншої причини раніше пропускала. Може, саме вони стануть твоїми чудовими компаньйонами на цю осінь. Прислухайся до себе і ти знайдеш ідеальний варіант під свій настрій.
Цікаво на тему: Що рекомендують почитати автори EVA Blog
Власне, фільмів це теж стосується. Можна ловити потрібний вайб із кухлем гарячого чаю та атмосферними осінніми картинами, на кшталт «Маленьких жінок», «Вік Адалін» чи «Осені в Нью-Йорку». А можна дивитися те, до чого давно не доходили руки з абсолютно інших жанрів — від комедій до наукової фантастики. Є бажання переглянути цієї осені всього «Гаррі Поттера»? Чому б і так! І не потрібно чекати Нового року. 😉 Адже фільми — це один з інструментів, який допомагає створити відповідну атмосферу і, як наслідок, спрямовує настрій у потрібне річище.
Цікаво на тему: 7 найкращих фільмів для осіннього настрою
Замість того, щоб концентруватися на втратах (довгих сонячних днів, можливості будь-якої миті вирватися на пляж або насолодитися малиною, щойно зірваною з куща), краще спрямувати свій фокус на можливості, які відкриває перед нами осінь. Створи свій «затишний осінній прихисток» за допомогою прогулянок і поїздок, смачних пирогів з гарбузовим лате, приємних вечорів з цікавими співрозмовниками та хороших книг. Напивайся атмосферою цього сезону на повну, і ти більше ніколи не будеш сумувати, коли літо закінчуватиметься!
Читай також:
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше
Жіноча сумочка – один з найбільш популярних аксесуарів, який підбирають дуже ретельно і з особливою… Докладніше
Що холодніше стає за вікном, то більше в нас прокидається бажання надати своєму будинку затишку… Докладніше
Упевнена, твоя стрічка в соцмережах теж забита вірусними відео, головним героєм яких є дубайський шоколад… Докладніше
Ласкаво просимо на сьомий тиждень! Час летить швидко, а твій організм щодня змінюється і працює,… Докладніше
Завтра важлива зустріч, а на лобі вискочило запалення, що робити й куди бігти? А якщо… Докладніше