А ви знали, що колаген є найпоширенішим білком в організмі? Тільки вдумайтеся, він становить близько третини всіх білків людини. Колаген міститься в шкірі, кістках, сполучних тканинах, м’язах, органах, судинах і не тільки. Даний білок активно виробляється організмом, проте з часом його синтез знижується і виникає потреба в додатковому прийомі.
Цікавий факт: Після 20 років у людини щорічно виробляється приблизно на 1% менше колагену в шкірі.
Звичайно ж відразу ви точно не помітите, що рівень колагену в організмі знизився, але поступово це відчуватиметься і візуально проглядатиметься. Шкірний покрив втрачає свою еластичність, з’являються зморшки, м’язова слабкість, волосся, нігті, а також кісткова тканина стають ламким – все це сигналізує про появу дефіцитних станів. Але чи допоможуть біодобавки збільшити запаси колагену? Якщо так, то як їх приймати? Нумо розбиратися разом.
Цікаво по темі: Краса зсередини: БАДи для підтримки жіночої краси
Харчові добавки з колагеном сприятливо впливають на організм загалом, як правило, їх приймають у таких випадках.
З цим розібралися, дізнаймося якими бувають типи колагену і які з них будуть корисні для тих чи інших цілей.
Кожен з нас представляє колаген, як окремо взяту речовину, але насправді в організмі людини налічується аж цілих 28 типів цього білка. І кожен з них має свою будову та відіграє певну роль. Виділимо п’ять найголовніших:
Чому важливо знати? Річ у тому, що для кожного конкретного випадку необхідно купувати певний тип колагену. Таким чином, для суглобів буде ефективний II тип, а для шкіри – I та IV.
Найпоширеніші види колагенових добавок включають:
Коли ви визначилися, який колаген вам найбільше підходить, тепер потрібно зрозуміти, як його приймати.
Почнемо з того, що поновлювати запаси цього білка краще шляхом вживання їжі. Адже ні для кого не секрет, що в багатьох продуктах в достатній кількості міститься колаген. Але якщо з тих чи інших причин ви вирішили приймати харчові добавки, слід робити це правильно. У цьому розділі статті ми зібрали найчастіші питання, що стосуються прийому препаратів.
Цікаво по темі: Як підвищити рівень гемоглобіну за допомогою харчування
На сьогодні немає офіційних даних щодо того, скільки колагену на день потрібно приймати. Дозування багато в чому залежатиме від проблеми, з якою плануєте працювати, та форми самого препарату. Зазвичай дорослим рекомендують приймати від 2,5 до 5 г на день.
Але ситуації можуть бути різними, тому від нас рекомендація лише одна – чітко дотримуватися інструкцій від виробника та рекомендацій лікаря.
Сьогодні придбати колаген можна у вигляді порошкової суміші, таблеток, капсул, рідких напоїв, мармеладок та навіть батончиків. Вибирайте найбільш зручний для вас варіант. Кожен із них однаково ефективний, тому сильно морочитися не варто.
Прийом харчових добавок можна здійснювати у будь-який зручний для вас момент, адже немає жодних доказів, що у певний час доби білок засвоюється краще або гірше.
Біодобавки з колагеном можна приймати незалежно від їжі. Хтось стверджує, що прийом препарату на порожній шлунок покращує його засвоєння. Але чи так це насправді? Шлунковий сік однаково розщеплюватиме колаген окремо від інших продуктів, так і разом з ними.
Цікаво по темі: Вихідний для організму: що варто знати про розвантажувальний день
Хоча спершу може здатися, що функції у цих двох речовин однакові, але вони все ж таки працюють трохи по-різному. Для досягнення помітнішого результату краще об’єднати колаген з гіалуроновою кислотою і приймати їх разом. Особливо корисно це буде для тих, хто хоче покращити стан шкіри та суглобів.
Колагеновий метаболізм – не такий вже й швидкий процес. Щоб побачити перші зміни, потрібно мінімум 8 тижнів безперервного прийому, а в деяких випадках – 12 місяців.
Колаген, як правило, не має суворих протипоказань. Єдине, що ви повинні враховувати – можливість появи алергії (наприклад, на рибу, з якої роблять морський колаген). Якщо у вас є проблеми з нирками, краще теж бути обережними під час прийому.
Жінкам при вагітності та при грудному вигодовуванні приймати харчові добавки з колагеном варто лише після попередньої консультації з лікарем.
Хоч колагенові харчові добавки й вважаються максимально безпечними, при підвищенні рекомендованої денної дози, можуть спостерігатися легкі побічні ефекти: здуття живота, печія і почуття ситості.
Сподіваємося, нам вдалося дати розгорнуті відповіді на запитання, що вас цікавлять, і ця стаття виявилася максимально цікавою для вас.
Напишіть у коментарях, чи приймали ви харчові добавки з колагеном і чи залишилися задоволені результатом?
Читайте також:
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше
Жіноча сумочка – один з найбільш популярних аксесуарів, який підбирають дуже ретельно і з особливою… Докладніше
Що холодніше стає за вікном, то більше в нас прокидається бажання надати своєму будинку затишку… Докладніше
Упевнена, твоя стрічка в соцмережах теж забита вірусними відео, головним героєм яких є дубайський шоколад… Докладніше
Ласкаво просимо на сьомий тиждень! Час летить швидко, а твій організм щодня змінюється і працює,… Докладніше