Категорії: ДітиМатеринство

Як вибрати пляшечки для годування та правильно за ними доглядати

Чи може бути щось простіше, аніж вибрати пляшечку для малюка! Якщо ти згодна з цим ствердженням, скоріш за все, діточок у тебе ще немає). Пляшечка – це найперший посуд малюка, тому у виборі її важливим є абсолютно все: об’єм, форма, матеріали. Як купити «правильну» дитячу пляшечку, та що потрібно знати батькам про цей нехитрий на перший погляд аксесуар? Пропонуємо поговорити у цій статті.

Скільки пляшечок для годування потрібно дитині

Для новонародженого малюка немає нічого кращого, аніж мамине молочко. Воно забезпечує немовля вітамінами й поживними речовинам, формує імунітет. Нажаль, не кожне дитя отримує цей скарб у перші місяці свого життя. Сучасні штучні суміші здатні задовільнити усі потреби малюка, проте в цьому випадку без пляшечок для годування просто не обійтись. Потрібні вони й тим крихіткам, чиї мами, з причини своєї зайнятості, змушені щодня зціджувати грудне молоко. Тож, скільки пляшечок необхідно дитинці та її батькам для комфортного життя?

Цікаво по темі: Як правильно годувати дитину з пляшечки

Ось думка спеціалістів з цього приводу:

  1. Якщо твоє маля знаходиться на регулярному грудному годуванні за потребою, у перші місяці знадобиться лише одна пляшечка об’ємом до 150 мл для водички.
  2. При регулярному грудному годуванні за певним режимом рекомендується придбати дві пляшечки: одну маленьку (100-150 мл) для водички, і одну більшу (250-330 мл) для зцідженого молока.
  3. Коли ж немовля годується за змішаною системою або зростає на штучних сумішах, знадобиться 5-6 пляшок різного розміру й об’єму.

Матеріали: переваги та недоліки

Сучасні магазини дитячих товарів пропонують матусям і татусям величезний вибір пляшечок, серед яких моделі зі скла, пластика та силікону. Якщо у тебе немає попереднього досвіду, зрозуміти які з них є кращими дуже складно. Тож, давай ближче ознайомимось з кожним різновидом, та спробуємо з’ясувати всі плюси та мінуси.

Скляні пляшечки

При їх виготовлені використовується міцне вогнетривке скло, тож строк служби у такого приладдя зазвичай досить тривалий. Такі пляшечки можна сміливо стерилізувати, вони екологічно безпечні та не фарбуються під дією різноманітних продуктів. До недоліків можна віднести їх велику вагу та крихкість.

Рекомендовані товари:

  • Дитяча скляна пляшечка для годування Avent Natural від 0 місяців
  • Пляшечка для годування Canpol Babies скляна, з малюнком, від 3 місяців
  • Пляшечка для годування Курносики скляна, з силіконовою соскою, від народження

Пластикові пляшечки

Їх можна назвати найбільш популярними серед батьків, адже ціна у них, в порівнянні з іншими, є самою доступною. Разом із тим, якість їх також на висоті. Пластикові пляшечки для годування витримують високі температури, мають невелику вагу, їх легко мити. Саме моделі з пластику випускають у найрізноманітніших формах для того, аби малюкові було зручно їх тримати у своїх крихітних долоньках.

Нажаль, і мінусів у пластику чимало. Регулярне використання може призвести до появи мікротріщин, у яких згодом застрягає їжа і починають розмножуватись мікроби. До того ж пластик низької якості може містити у своєму складі небезпечну речовину бісфенол А. Виробники зобов’язані повідомляти про це покупців, тому обов’язково читай всю інформацію на упаковці.

Рекомендовані товари:

  • Дитяча пластикова пляшечка для годування Chicco Well-Being Colors
  • Пляшечка для годування LOVI Super Vent від 0 місяців, самостерилізувальна
  • Дитяча пластикова пляшка для годування Baby-Nova

Силіконові пляшечки

Силіконовий посуд – ще один гідний варіант дитячих товарів. Він не ламається, не тріскається та має маленьку вагу. Особливість його криється у властивості матеріалу. Силіконові пляшечки м’які, тож молоко з них може пролитись, а от кашу їсти з такого посуду дуже зручно.

Форма та зовнішній вигляд пляшечки

Як це не дивно, та навіть такі параметри як форма та зовнішній вигляд мають у пляшечках для годування неабияке значення. Ергономічні моделі завужені посередині будуть зручні тим малятам, які вже здатні самостійно тримати щось у руках. А ще, такі пляшки сприяють зменшенню повітря, яке немовля може ковтати під час трапези. Посуд з широким горлом легше мити та заповнювати сумішшю. Однак, фігурні вироби піддаються миттю значно складніше, аніж рівні.

Тож, якої форми обрати пляшечку для годування – вирішувати лише тобі. Головне, щоб вона була зручна у використанні як для тебе, так і для малюка.

Цікаво по темі: 6 must-have засобів для правильного догляду за тілом дитини

Форма та матеріал соски

Якість годування частково залежить і від соски, тому її необхідно обирати не менш відповідально, аніж саму пляшечку. Соски для дитячого посуду виробляють з силікону та латексу. Латексні є більш м’якими та на дотик нагадують шкіру людину, тому зазвичай подобаються малюкам більше. Силіконові соски служать довше, аніж латексні, які потрібно змінювати буквально кожні два тижні. Лікарі рекомендують віддавати перевагу саме силіконовим соскам, якщо малюк знаходиться на змішаному годуванні. Це пов’язано із тим, що добути молоко з пляшечки з латексною соскою буває значно легше, аніж з грудей, від яких дитина може просто відмовитись.

Що стосується форми соски, вона може бути класичною, тобто повністю округлою з довгастою підставою, та анатомічною – зі скошеним краєм, що створена з урахуванням всіх особливостей будови ротової порожнини немовлят. Модними на сьогодні є моделі сосок з широкою підставою, які більше за всіх нагадують мамині груди.

І ще один момент, на який необхідно звернути увагу – це розмір соски. Зазвичай виробники вказують його на упаковці або пишуть, для якого віку розрахована пляшечка.

Врешті-решт, немаловажним фактором для правильного годування дитини є інтенсивність потоку. Він має бути оптимальним, адже якщо малюкові буде дуже важко смоктати, він швидко стомиться і залишиться голодним. Втім, і занадто легко пити не має бути – причину ми вже описували вище.

Цікаво по темі: Як вибрати гребінець для новонароджених

Натиск регулюється завдяки отворам, кількість яких і визначає силу потоку. Згідно з цим критерієм, соски розділяють за номерами від нульового до четвертого.

  • Соска №0 підійде для немовлят від народження до 3-х місяців.
  • Від 3 до 6 місяців знадобляться соски №1 (з повільним потоком) і №2 (з середнім потоком). Друга також підійде малятам віком 6-12 місяців для пиття соків та чаїв.
  • Після року використовують соску №3 (зі швидким потоком).
  • Соска №4 має хрестоподібний перетин і підійде для годування малюка густою їжею.

У продажу існують ще соски зі змінним потоком, інтенсивність в яких можна регулювати самостійно. Такі моделі дозволено використовувати з 3-х місяців.

Антиколікова система

Практично всі сучасні пляшечки для малюків оснащені антиколіковою системою. Її обов’язок – запобігати заковтуванню повітря малюком під час їжі. Системи проти коліків бувають двох видів: з резервуаром всередині та з отвором у сосці. Перші мають трохи більшу вартість, проте є зручнішими у використанні. Якій з систем ти віддаш перевагу – не важливо, головне, щоб вона була присутня у пляшечці твого малюка.

Далеко не завжди батькам вдається підібрати підходящу пляшечку для дитинки. Найкраща на перший погляд, фірмова і дорога модель може запросто не сподобатись малюкові, і він вибере звичайну пляшку з латексною соскою. Тому не засмучуйся, якщо крихітка не схвалила перший посуд, який ти так ретельно і з любов’ю обирала.

Рекомендовані товари:

Як доглядати за дитячими пляшечками

Мити дитячий посуд потрібно дуже ретельно після кожного годування. Мікроби досить швидко починають розвиватися в залишках молока і дитячої суміші, а імунна система крихітки ще не підготовлена до боротьби з такими “непроханими гостями”. Тому, щоб уникнути отруєння, не залишай на завтра або на потім миття пляшечок і сосок. Весь процес не займає багато часу, особливо, якщо під рукою є спеціальний помічник – йоржик для миття пляшечок і сосок.

Зайшовши до будь-якого дитячого магазину, у тебе просто розбіжаться очі від кількості та різноманітності цих аксесуарів: йоржик зі звуженим кінцем, із силіконовими щетинками, з губкою або півсферою з щетинок на кінці, просто у вигляді щітки. Вибирай будь-який варіант, який подобається, оскільки всі вони прекрасно справляються зі своїм основним завданням. Тут важливо враховувати більше зручність у використанні, адже іноді навіть супер сучасними та дорогими виробами просто неможливо нормально помити дитячий посуд.  

Цікаво по темі: Що має бути в аптечці для новонароджених

На що звернути увагу при виборі щітки для пляшечок:

  1. Вибирай аксесуар, який призначений саме для миття дитячих пляшечок, оскільки багато “універсальних моделей”, пропонованих продавцями, нерідко приносять масу проблем. Занадто маленька або велика основа йоржика, надто грубий ворс, що дряпає стінки виробу тощо.
  2. Віддавай перевагу якісним виробам від популярних брендів. В іншому випадку є шанс зіткнутися з випаданням щетинок, які застрягатимуть у пляшечці. Тобі доведеться їх постійно діставати руками, потім знову мити дитячий посуд – зайвий головний біль.
  3. Зверни увагу на ручку. Є моделі з вигнутими ручками, які обертаються на 360°. Судячи з численних відгуків матусь, це максимально незручний варіант. Пляшечка занадто легка і не зафіксована на столі або іншій поверхні. Виходить, що ти будеш просто крутити йоржик з одягненою на нього пляшечкою. Ні про яке якісне чищення в такому разі мови не йде. А якщо ним чистити виріб, так само як моделлю з класичною прямою ручкою, то виникає питання: а навіщо, власне, переплачувати за цю “функціональну” ручку?
  4. Краще бери відразу комплект щіточок для чищення пляшечок і сосок. З ними процес миття значно прискориться і спроститься.

Рекомендовані товари:

  • Дитячий набір Chicco (йоршик для чищення пляшечок + йорщик для миття сосок + щіпці)
  • Йоршик для чищення пляшечок та сосок Lindo з поролоном

Правила миття дитячого посуду

Кожній мамі потрібно користуватися простими правилами миття пляшечок і сосок:

  • помий раковину та обдай її окропом (багато матусь використовують окремий тазик для миття дитячого посуду, що є дуже навіть непоганим варіантом);
  • ретельно помий руки;
  • повністю розбери пляшечки;
  • добре вимий всі частини виробу з використанням дитячих засобів для миття посуду;
  • обполосни під гарячою проточною водою, щоб змити залишки мильного розчину;
  • просуши пляшечки та соски.

А що ж щодо стерилізації, запитаєш ти? Багато досліджень доводять, що ретельного миття цілком вистачає, щоб позбутися мікробів і бактерій. 

Але якщо ти хочеш перестрахуватися, можна просто прокип’ятити виріб у каструлі (в середньому 4-10 хвилин буде достатньо). Тільки попередньо обов’язково ознайомся з інструкцією і допустимим температурним режимом, а також способами дезінфекції конкретного виробу. В таких ситуаціях багатьох мам виручає спеціальний стерилізатор. Це дійсно незамінна річ. Як не помилитися з покупкою девайса, ми писали в статті “Як вибрати стерилізатор для дитячих пляшечок“.

Обов’язково стерилізувати пляшечку необхідно перед найпершим її використанням і у випадках, коли виріб мився під водою з колодязя, свердловини або сумнівної якості проточної води загалом.

Сподіваюся, що ці поради були для тебе максимально корисними. Обов’язково постав лайк статті, нам буде дуже і дуже приємно ❤ 

 

Читайте також:

Останні

Красиві листівки та вітання з Великоднем

Квітень зустрічає нас першим весняним теплом, ласкавим сонечком та світлим, сімейним святом Великодня. ✨Щороку ми… Докладніше

Квітень 29, 2024

Як дотримуватися калорійного ліміту, коли постійно хочеться їсти

Низьковуглеводна, білкова, вегетаріанська дієта, правильне харчування, збалансоване харчування, інтервальне голодування, дробове харчування, OMAD-дієта... “Від зміни… Докладніше

Квітень 26, 2024

Perfume layering: як комбінувати парфуми та отримувати крутий результат

Колись було модним підбирати сумку під колір туфель, надягати прикраси комплектами (або хоча б з… Докладніше

Квітень 26, 2024

15 найкращих кольорових тушей у 2024 році

Кілька швидких рухів — і твій погляд готовий привертати увагу. Секрет цієї магії в кольорових… Докладніше

Квітень 25, 2024

Гороскоп на травень 2024 для всіх знаків Зодіаку

Вже не терпиться дізнатися, що ж зірки підготували для тебе в травні? Любов, здоров'я, фінанси… Докладніше

Квітень 25, 2024

35 загадок на логіку для ігор з друзями

Коли в компанії набридає обговорювати плітки, погоду та новини, нерідко виникає бажання розважитись іграми, які… Докладніше

Квітень 24, 2024