З усіх наявних видів переносок для новонароджених і старших діток саме слінги досі викликають безліч запитань і суперечок серед матусь. Eva Blog постарався зібрати для тебе в цій статті все найважливіше, що потрібно знати про слінги. Давай разом розберемося, чи потрібні вони мамам і якщо так, то на що звертати увагу при виборі.
“Крихітці ж незручно, адже вона навіть не може поворухнутися. Всі ці май-слінги душать дитину. Слінги купують не від гарного життя, просто немає грошей на коляску. Положення ніг неприродне й вони в підсумку будуть кривими… “
Противників такого способу перенесення дітей досить багато й продовжувати перераховувати їхні незадоволення можна дуже довго. Але основна думка завжди зводиться до одного – слінги не потрібні малюкові. І в цьому я з ними повністю згодна!
Правда в тому, що підгузки, люлька-переноска, радіоняня, слінги потрібні не дитині, а тобі. Всі ці речі не просто допомагають мамі в догляді за малюком без найменшої для нього шкоди, а дозволяють їй зберегти здоров’я. Тобі потрібна здорова дитина, а їй потрібна здорова мама:
Що стосується слінгів, то їх наявність не має ніякого обов’язкового характеру. Однак якщо ти часто залишаєшся з крихіткою сам на сам протягом тривалого часу, ця річ 100% буде для тебе корисною. І давай відразу поставимо жирну крапку в питанні про шкоду для здоров’я дитини від перенесення в слінгах. Це абсолютно безпечно для малюка з огляду медицини, науки, фізіології, й будь-який кваліфікований педіатр тобі підтвердить цей факт. Ніякого загину матки у дівчаток, кривих ніг, неправильного розвитку хребта, порушення циркуляції крові та інших страшних наслідків, які є звичайними байками та міфами, не буде! Але є одне але…
Перед тим, як поміщати дитину в слінг, краще не просто ознайомся з інструкцією або подивися навчальне відео, як це правильно робити. А спробуй для початку помістити в переноску ляльку, зрозумій специфіку роботи цього виробу, випробуй різний спосіб укладання (горизонтально, вертикально, на стегні, грудях, спині). Правильне положення крихітки в таких переносках – критично важливий момент.
Але переживати не варто, адже насправді ні з чим складним ти не зіткнешся. А положення маленьких діток у принципі важливе під час укладання в ліжечко, коляску, до себе на живіт тощо. І слінги, звичайно ж, не є винятком.
Цікаво на тему: Як вибрати пляшечки для годування та правильно за ними доглядати
На цей час існує чотири види цих переносок для новонароджених і старших діток.
По суті це просто смуга тканини. У середньому розміри таких виробів перебувають у діапазоні 65-70 см ширини та 3.2-5.6 метрів довжини. Головний момент, який відрізняє один слінг-шарф від іншого, стосується не тільки його розміру, а й самого текстилю:
Цей різновид слінгів дає змогу носити крихітку вертикально, горизонтально, на стегні, ззаду – все залежить від твого вибору намотування.
Цікаво на тему: Як одягати новонародженого взимку, навесні, влітку та восени
Як би не хотілося багатьом матусям використовувати цей виріб по-різному, за фактом максимальна зручність досягається лише в разі утворення зі слінга колиски. Якщо порівнювати його з попередньою моделлю, то вона явно виграє за всіма параметрами:
Таке рішення вельми популярне серед мам, оскільки воно дешевше. Але якщо дивитися з огляду функціональності та практичності, краще трохи переплатити й купити слінг-шарф.
Цікаво на тему: Як вибрати найкращу молочну суміш для новонароджених
Цей виріб кардинально відрізняється за зовнішнім виглядом від попередніх моделей, але за своїми можливостями є аналогом слінга-шарфа. Текстильна спинка, від якої відходить чотири довгі лямки, – ось і весь виріб. Багато хто й зовсім не розуміє, який сенс купувати таку версію переноски, коли є прекрасний, багатьма улюблений “шарф”. Я тобі зараз розповім, у чому переваги май-слінга:
У обох різновидів величезна кількість шанувальників серед матусь, тому обирай виріб, виходячи зі своїх індивідуальних переваг. Обидві моделі гарні.
Цікаво на тему: Що має бути в аптечці для новонароджених
Дивись, май-слінг – це покращений варіант “шарфа”. А ерго-рюкзак – це якісно модифікована версія май-слінга. Він фактично виконує ту саму функцію, але конструктивно має низку приємних нововведень:
Простіше кажучи, ергономічний рюкзак не вимагає від тебе ніяких намотувань. Ну й звісно ж, всі ці переваги не безкоштовні. Ергономічний рюкзак є найдорожчою версією слінга.
Важливо: ерго-рюкзак і рюкзак-кенгуру дуже схожі між собою зовні, але це кардинально різні переноски. “Кенгурятник” для новонародженого не дає можливості ортопедично правильно розмістити ноги зовсім маленького карапуза. До того ж, якщо малюк ще не навчився сидіти, лікарі вкрай не рекомендують переносити дитину в рюкзаку-кенгуру. Адже в ньому діти сидять безпосередньо на сідницях, що погано впливає на здоров’я в ділянці промежини, особливо у дівчаток. Ерго-рюкзак не має всіх перерахованих вище недоліків.
По-перше, вартість такої переноски більш ніж доступна, враховуючи її функціональні можливості, практичність і довговічність. А по-друге, універсальність слінгів якісно виділяє їх серед колясок і люльок-переносок. Ні, це не означає, що останні вироби в чисту програють слінгам, але якщо дивитися глобально – слінги все ж таки мастхев. Чого тільки вартий той факт, що малюк перебуває з тобою в максимальній близькості, але при цьому твої руки повністю вільні.
Твоя спина й поперек гарантовано скажуть спасибі в майбутньому
Існує один дуже поширений міф, який незрозуміло звідки виник, але дуже часто згадується в журналах і статтях у темах про материнство. Звучить він так: “Проблеми зі здоров’ям спини у матусь ніяк не пов’язані з частим носінням дитини на руках. Адже малюк набирає вагу повільно, поступово й м’язи спини мами з легкістю адаптуються під нове навантаження.”
Мануальні терапевти, неврологи, вертебрологи й, що важливо, багато молодих матусь, м’яко кажучи, не згодні з цим твердженням. Так ось, слінги дають змогу зняти навантаження з плечей, хребта, попереку під час носіння в них малюка, розподіляючи її на весь торс. Тобі не просто стає легше носити крихітку, ти не завдаєш шкоди своєму здоров’ю.
Цікаво на тему: Як вибрати матрац і постільну білизну для дитини
Ніякої шкоди здоров’ю дитини
Коли малюк щільно притиснутий до тіла мами, немає вертикального навантаження на його хребет, і саме таке положення дитини виходить при вертикальному розміщенні в слінгу. Іноді батьки просто садять крихітку на руку та кладуть її обличчя собі на плече БЕЗ підтримки іншою рукою тіла дитини. Так робити ніколи не потрібно, тому що саме в цьому положенні вертикальне навантаження на хребет малюка дуже велике.
Також конструктивна особливість слінга передбачає фізіологічно природне положення дитини, за якого:
Цікаво на тему: Як вибрати стерилізатор для дитячих пляшечок
Слінг підходить як для зовсім крихіток, так і для старших малюків, аж до 2-3 років
“Навіщо потрібен слінг для дитини в 1-1.5 роки, якщо вона вже сама в змозі ходити?”. Дуже часте запитання від матусь і давай-но на нього відповімо:
Ну й врешті-решт, якщо ти любиш довгі піші прогулянки, особливо на природі, то чому б не потішити свіжим повітрям і приголомшливими краєвидами свого янголятка? Саме слінг дає можливість реалізувати цю ідею в повному обсязі.
А як ти вважаєш, слінги допомагають мамам? Чи це зайва трата грошей? Обов’язково поділися з нами в коментарях і не забудь поставити вподобайку, якщо стаття була для тебе корисною.
Читай також:
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше
Жіноча сумочка – один з найбільш популярних аксесуарів, який підбирають дуже ретельно і з особливою… Докладніше
Що холодніше стає за вікном, то більше в нас прокидається бажання надати своєму будинку затишку… Докладніше
Упевнена, твоя стрічка в соцмережах теж забита вірусними відео, головним героєм яких є дубайський шоколад… Докладніше
Ласкаво просимо на сьомий тиждень! Час летить швидко, а твій організм щодня змінюється і працює,… Докладніше
Переглянути коментарі
Вітаю! Текст статті про слінгоносіння чудовий - видно, що ви серйозно підійшли до питання. Але частина ілюстрацій - це НЕфізіологічні і НЕбезпечні дитячі переноски, зовсім не те, про що пишеться в статті. Будь ласка, зверніть на це увагу.
Вітаю! Щиро дякую за статтю, приємно було читати. Я є двічі слінгомамою, і з усією відповідальностю заявляю, що слінг - аж ніяк не зайва трата коштів. Навпаки, це найвигідніший внесок в розвиток своєї дитини та власне здоров'я. Я б навіть сказала, що це єдина річ, яку варто придбати на народження дитини. Оскільки слінг заміняє додатковий одяг для малюка, сприяє грудному вигодовуванню (відповідно, немає витрат на суміші-пляшечки-пустушки), та покращує розвиток і здоров'я дитини в цілому (маємо економію на ліках, ортопедичних засобах тощо). І це далеко не повний перелік переваг.
Але маю і велике зауваження до авторів статті та маркетологів сайту: близько половини фотографій в статті не відповідають призначенню та зображують саме шкідливі переноску-кенгуру, а не слінги. Підписів саме під фото немає, і це може дати хибне уявлення про слінги та переноски-кенгуру, та не дає можливості їх розрізняти. Сподіваюсь на урахування цього зауваження, перегляд та виправлення фото в статті.