Панічні атаки викликають значне пришвидшення серцебиття, часте грудне дихання та, як наслідок, – відчуття нестачі кисню, духоти. В таких умовах легко пірнути в стан безпомічності через втрату контролю над собою. Тож щоб допомогти людині з панічною атакою, потрібно сконцентрувати її на діях, що допоможуть повернути відчуття контролю та увімкнуть ділянки мозку, які відповідають за сон та розслаблення. Не зайвим буде умити обличчя холодною водою та дати випити води повільними ковтками. Ось кілька кроків, які варто зробити далі:
Під час панічної атаки найскладніше завдання – висмикнути, відволікти людину від цього стану. Улюблена музика, книжка, гри на смартфоні, повторення вірша напам’ять – залучайте будь-які завдання, що вимагають концентрації уваги. Це змусить прицільно сфокусуватися не на емоціях, що затоплюють, а на зрозумілих діях. Таку практику можна провести і самостійно, якщо паніка накриває власне вас.
“Заземлення” в тіло шляхом концентрації на сенсорних відчуттях також може допомогти людині з панічною атакою знизити гостроту стану.
Можна задіяти різні сектори, наприклад, тактильні та смакові. Що саме зробити?
Зниження рівню кисню у крові через уривчасте, пришвидшене дихання, – ще одна проблема, яку варто побороти, щоб допомогти людині, що страждає від панічної атаки.
Для цього допоможіть їй уповільнити дихання. Візьміть за руки та дихайте синхронно: на 5 рахунків повільно набрали повітря в легені, на секунду затримали, на 5 рахунків повільно видихнули.
Під час панічної атаки людина сама собі не належить. Ваше головне завдання – відволікти від страху та крок за кроком допомогти повернути контроль на емоційним та фізичним станом.
У сучасних умовах ми не завжди можемо бути поруч з близькими фізично. Але варто залишатися на зв’язку, адже кроки, що описані вище, можна допомогти подолати й у телефонному режимі. Головне – дати відчути близький людині, що вона не сам на сам з проблемою.
Додатково можна спробувати ще кілька методів:
Попросіть людину назвати наступні речі:
Попросіть подивитися навкруги (обов’язково погляд догори, погляд по сторонам) та назвати предмети навкруги з якоюсь характеристикою. “Довкола мене є: сірий стілець, біла люстра, зелені штори і т.д”
Головне завдання цих методів – змінити фокус сприйняття з непідконтрольних емоцій на доступні точки контролю над ситуацією.
У дні, коли новини лишають спокою навіть найбільш врівноважених, завчити прийоми, що допоможуть подолати панічну атаку, варто всім. Та головна складова їх ефективності – ваша увага до близьких та оточуючих.
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні