Літня спека не завадить гарному самопочуттю, якщо у вас є кондиціонер. Утім, цими помічниками треба правильно користуватись та регулярно за ними доглядати. Саме влітку під час активного використання кондиціонерів вони потребують найбільш ретельного догляду. Яким чином та якими засобами чистити кондиціонер, а в яких випадках краще звернутися до спеціалістів? Читайте в новій статті від EVA Blog.
Погіршення мікроклімату у приміщенні. Пил та бруд, котрі скупчуються всередині пристрою, під час його роботи розповсюджуються повітрям та потрапляють до наших легенів. А разом з пилом оселею мандрують небезпечні кліщі, грибкові та бактеріальні інфекції.
Утруднення роботи системи. Тут усе просто: забруднення заважає вільному протоку повітря, через що КПД кондиціонера значно падає.
Ризик виходу зі строю. У забрудненій системі значно підвищується повітряний спротив, через що на двигун кондиціонера надається підвищене навантаження. І якщо вчасно не очистити систему, вона може вийти з ладу.
Частота залежить від забрудненості повітря в кімнаті та активності використання. У літній період спеціалісти радять чистити внутрішню приблизно раз на місяць. Зовнішній блок — 1–2 рази на рік.
При цьому під час кожного прибирання оселі не забувайте зазирнути всередину пристрою, щоб оцінити чистоту повітряного фільтра. А якщо в домі є алергік, чистьте кондиціонер кожного тижня.
Випарник-теплообмінник кондиціонера також забруднюється та потребує очистки. Це конструкція із трубок, котра зазвичай розташовується всередині внутрішнього блоку під фільтром. Повітря омиває ці трубки, і за рахунок цього охолоджується.
Для дезінфекції системи і додаткового очищення її від пилу та нальоту скористайтесь спеціальним засобом для чистки кондиціонерів.
Якщо ви мешкаєте на першому поверсі або у приватному будинку, тоді можете самі почистити зовнішній блок. Самостійно ви можете очистити лише відкриті його частини. У літній сезон тут може скупчуватися тополиний пух та бруд, тож не забувайте вчасно видаляти їх.
Для повної профілактичної очистки кондиціонера викликайте майстра двічі на рік — навесні перед початком використання пристрою та восени після закінчення сезону спеки. Спеціаліст огляне пристрій на предмет справності, повністю очистить систему та продезінфікує її.
Також приводом для звернення до спеціалістів мають бути:
Правильний догляд за кондиціонером не лише подовжує строк його експлуатації, але і допоможе уникнути багатьох захворювань та алергії. Сподіваємось наша стаття була корисною для вас. Не забудьте поділитися цією інформацією зі своїми друзями.
Бажаємо комфортного літа!
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні