Сезон зимових свят — завжди веселий та приємний час. Але свята лишилися позаду, і тепер саме час навести лад вдома, прибрати ялинку й поступово повертатися до звичного ритму життя. У новій статті на EVA Blog ми приготували для вас кілька лайфхаків про те, як швидко та легко навести лад удома.
Більшість наших співгромадян просто викидають деревце на смітник, але є й інші, більш цивілізовані способи утилізації ялинок.
Якщо у вашому місті є зоопарк, зв’яжіться з його працівниками й запитайте, чи потрібні їм ялинки. Їх можуть використовувати як підстилку в клітках деяких птахів або тварин.
Якщо у вас є власна баня або камін, можна пустити ялинку на дрова. А якщо немає, запропонуйте віддати деревце друзям, яким потрібні дрова.
Ще один варіант використання ялинки — подрібнити на тирсу та удобрити нею ґрунт на дачі або городі.
У великих містах відкриваються спеціальні пункти приймання ялинок на утилізацію. Поцікавтеся, чи є вони у вашому місті. Так, наприклад, головну ялинку країни, яку нещодавно демонтували, вже передано на перероблення.
Якщо ви ставили живу ялинку, а не сосну, певно, за час свят вона встигла втратити багато хвої, яку часто буває важко видалити з килимового покриття. Існує кілька способів справитися з нею.
А щоб видалити дрібні блискітки, що осипалися з новорічних прикрас, обмотайте руку звичайним скотчем та пройдіться забрудненими місцями: усе дрібне сміття прилипне до скотчу.
Якщо у вас збереглося оригінальне пакування від новорічних прикрас, використовуйте їх для зберігання: складіть коробочки в одну велику коробку. Інший варіант — помістити прикраси у велику коробку, переклавши їх шаром вати або паперу. Застеліть ним також і дно коробки. Гірлянди акуратно складіть та обмотайте кожну з них папером від подарунків або фольгою — використовуйте будь-які підручні матеріали.
Ще один зручний спосіб зберігання гірлянди — намотати її на вішалку для одягу або аркуш картону від пакування колготок: так вона не заплутається і довше вам прослужить.
Строк служби штучних ялинок складає від 5 до 10 років. Щоб подовжити життя своїй святковій красуні, приділіть увагу правильному її зберіганню. Найкраще упакувати її в спеціальну сумку, пластиковий контейнер або темну поліетиленову плівку. Перед прибиранням штучної ялинки зніміть з неї всі прикраси, обережно очистіть її від пилу, ретельно просушіть, підніміть гілки вгору та прив’яжіть мотузкою — так ваша ялинка займатиме менше місця.
Не можна зберігати штучну ялинку на балконі або в гаражі: інакше вона може набути неприємного запаху. Найкраще місце для неї — у квартирі: у шафі, у ніші під диваном, ліжком, у коморі тощо.
Кришталевий посуд, наприклад, не можна мити в гарячій воді: від цього кришталь може стати тьмяним. Щоб надати кришталевим бокалам та вазам бездоганного вигляду, промийте їх у воді з додаванням оцту. А потім додайте до цієї води трохи солі й ополосніть увесь скляний святковий посуд.
Щоб очистити столове срібло, приготуйте простий розчин із 2 ст. ложок солі, такої ж кількості харчової соди та 1 л окропу. Помістіть у нього усі срібні ложки й виделки та почекайте 15 хв. Далі злийте воду, добре ополосніть посуд та протріть його чистим сухим рушником.
Найпростіший спосіб відмити металеві свічники від воску — нагріти їх.
А якщо метод нагрівання не підходить для ваших свічників, можете охолодити їх. Для цього помістить свічники в морозильну камеру приблизно на півгодини. Затверділий віск легко зніметься з поверхні, і вам залишиться тільки відмити зі свічників жир. Зробити це можна за допомогою звичайного засобу для миття посуду, наприклад, Fairy: він утворює стійку піну та ефективно видаляє будь-який жир, в тому числі й плями від воску.
Перевірений роками бюджетний метод чищення килимів — снігом. Він має бути свіжим, чистим та розсипчастим, обов’язково не мокрим та без криги.
А якщо такий метод — не для вас, спробуйте інший варіант: скористайтеся спеціальним шампунем для чистки килимів Vanish 3 в 1. Він ефективно видаляє бруд, пил та шкідливі бактерії з волокон килима, лишаючи по собі легкий аромат та свіжість. Спосіб використання:
Як бачите, прибрати оселю після свят не так вже й важко, головне — підійти до справи з ентузіазмом та використовувати наші прості лайфхаки.
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні