Охолоджувальні килимки для собак і котів: допомога улюбленцю в спеку

З кожним роком літо стає все спекотнішим. І якщо ми, люди, важко переносимо рекордні показники температури, то що вже казати про домашніх улюбленців? Річ у тім, що тварини не можуть фізично ефективно регулювати теплообмін, бо у них немає потових залоз, завдання яких – охолоджувати тіло. Наші улюблені чотирилапі друзі можуть страждати від перегріву, шукати більш прохолодне місце у квартирі, щоб хоч трохи охолодитися. І так, в таких ситуаціях рятують кондиціонери. Але…! По-перше, вони є не у всіх, по-друге, тварина може сильно переохолодитися і захворіти, й по-третє, його не можна взяти з собою в дорогу або на відпочинок. Що ж робити? Як допомогти хвостику? Придбати pet cooling mat! Ніколи не чула про таке? Зараз в деталях про нього розповім!

Охолоджувальний килимок для тварин – що це?

Якщо ти встигнеш його замовити ще до настання спекотного літа, то вважай, що тобі неймовірно пощастило. Тому що минулого року за ними ганялися абсолютно всі й урвати своєму вихованцеві такий чудо-аксесуар було непросто. Їх розкуповували настільки швидко, що я навіть не встигла розглянути упаковку – буквально з-під носа забрали останній🤷‍♀️

1-Охолоджувальні-килимки-для-собак-і-котів

Охолоджувальна підстилка (килимок) – це дійсно справжня знахідка. Головне завдання аксесуара – дозволити вихованцеві відпочити на прохолодному місці й запобігти перегріву в спекотну погоду. Зовні такий килимок мало чим відрізняється від звичайної лежанки або підстилки. Для його роботи не потрібно підключення до електромережі або використання батарейок, тому аксесуар можна використовувати не тільки в межах будинку, але також покласти в будку, брати з собою на природу, в автомобіль. Повір, твій вихованець буде неймовірно задоволений такою обновкою.

Цікаво на тему: Розумні іграшки для тварин… А чи потрібні вони їм?

Як працює охолоджувальний килимок

Попри те, що сьогодні в зоомагазинах можна знайти різні моделі, всі вони мають пасивний принцип охолодження. У складі килимків знаходиться гелевий наповнювач, який активується при контакті з тілом тварини. Коли кіт або собака лягає на килимок, гель починає поглинати тепло, знижуючи температуру тіла тварини. В результаті створюється ефект приємної прохолоди.

2-Охолоджувальні-килимки-для-собак-і-котів

Якщо говорити про переваги охолоджувального килимка для тварин, то я б хотіла виділити наступні:

  1. Завдяки тому, що килимок повністю автономний, тобі не доведеться турбуватися щодо безпеки його використання.
  2. Килимок не втрачає своїх характеристик протягом тривалого часу експлуатації.
  3. Максимально зручний у використанні аксесуар – просто поклади його в те місце, де твоєму улюбленцю буде комфортно.
  4. Сам по собі холодний килимок не коштує шалених грошей, тому кожен зможе порадувати свого хвостика.
  5. Можна брати з собою, оскільки виріб не займає багато місця і легко транспортується.

До того ж килимок максимально універсальний: підходить як собакам, так і котам. Насправді це дійсно дуже класна річ!

Цікаво на тему: Лежанки для вихованців: як в холод створити затишок для свого хвостика

Охолоджувальний килимок – це шкідливо чи ні?

Найбільше побоювання власників тварин – чи не стане такий аксесуар причиною застуди вихованця? Чи підійде він короткошерстим породам і стареньким тваринам? І ці переживання цілком обґрунтовані, адже ми хочемо не тільки створити комфортні умови для наших улюбленців, але й виключити виникнення будь-яких проблем зі здоров’ям.

3-Охолоджувальні-килимки-для-собак-і-котів

Щоб ти сильно не переймалася, скажу відразу: охолоджувальний килимок абсолютно безпечний для тварин. Він не створює різкого перепаду температур, а, навпаки, дає ефект м’якого та поступового охолодження. Температура буде відрізнятися на 5-10 градусів від температури тіла тварини. При такому розбігу захворіти просто неможливо. Однак, є випадки, коли килимок краще не використовувати:

  • тварина застудилася або ослаблена;
  • при захворюваннях сечостатевої системи або наявності запальних процесів в суглобах;
  • маленьких цуценят і кошенят краще не допускати до такої лежанки.

У будь-якому випадку, якщо у тварини є проблеми зі здоров’ям, краще проконсультуйся з ветеринаром щодо використання килимка. Так тобі буде спокійніше.

Цікаво на тему: Як без стресу давати таблетки улюбленцям: 5 лайфхаків

Як вибрати килимок з ефектом охолодження

Тут все максимально просто. Звертай увагу на наступні моменти:

4-Охолоджувальні-килимки-для-собак-і-котів

  1. Тип виробу. Килимки бувають водяними та гелевими. Саме останні є найпопулярнішими й зручними у використанні. Їх не потрібно додатково охолоджувати й вони зберігають прохолоду набагато довше (до декількох годин). Коли температура килимка зрівнялася з температурою тіла тварини, досить ненадовго прибрати виріб, щоб дати йому “охолонути”. Водяні килимки теж можна розглядати, але вони не такі зручні при транспортуванні, а також постійно потрібно стежити, щоб вода зберігала охолоджувальний ефект.
  2. Розмір. Підстилка повинна відповідати розмірам тварини. Їй повинно бути зручно розлягтися, розтягнутися. І тут краще взяти виріб трохи більшого розміру, ніж впритул.
  3. Якість. Бери килимки від відомих і перевірених виробників. Обов’язково помацай і покрути в руках виріб. Матеріал повинен бути досить щільним, краї – надійно оброблені.

Важливо! Гелевий наповнювач в килимку може бути токсичним для тварини. І якщо твій хвостик любить погризти все, що “не так лежить”, то перед покупкою обов’язково проконсультуйся з виробником про безпеку наповнювача.

Як користуватися самоохолоджувальним килимком

Я знаю, що з цим у тебе точно не повинно виникнути проблем, але про всяк випадок пробіжімося по основних пунктах використання виробу:

5-Охолоджувальні-килимки-для-собак-і-котів

  1. Розмісти килимок в тіні, якомога далі від прямих сонячних променів.
  2. Дай тварині самостійно прилягти. Не потрібно її насильно класти, повір, прохолоду вона точно знайде, причому максимально швидко.
  3. Регулярно перевіряй килимок на наявність пошкоджень. Як я вже говорила вище, гель досить токсичний, тому потрібно стежити, щоб твій чотирилапий друг його не прокусив. Так, підстилка робиться з надійної та стійкої до розриву тканини, потрібно буде ще добре постаратися, щоб її пошкодити. Але все ж краще бути насторожі, якщо твій вихованець – “кусючка”.
  4. Охолоджувальну підставку можна мити м’якою губкою з водою або слабким мильним розчином. Агресивну хімію використовувати не варто.

Я вже й сама замислююся над тим, щоб прикупити такий килимок своїй кішці. З огляду на те, як швидко їх розбирають, я чомусь впевнена, що це дійсно класна річ. А ти вже встигла прикупити такий виріб своєму хвостику? Поділися з нами в коментарях і, звичайно ж, не забудь жмакнути вподобайку, якщо стаття була для тебе цікавою.

2 Червня / 2025 Дім

Коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Період перевірки reCAPTCHA закінчився. Будь ласка, перезавантажте сторінку.

  1. Влада

    Крута річ повинна бути.. літо обіцяють неймовірно жарке.. потрібно подумати про комфорт хвостика і придбати такий килимок

03 (538)