Посуд для мікрохвильової печі і електричної духовки: що під забороною?

Майже на кожній кухні є електрична духовка або піч СВЧ. Хтось використовує її виключно для розморожування продуктів і підігріву страв, а інші призвичаїлися готувати в ній — у багатьох сучасних печей є функція конвекції і грилю. Сьогодні ми розберемося з посудом, який підходить для готування, розігріву і розморожування в сучасних печах.

Єва Блог ділиться секретами, які допоможуть вам визначитися з вибором посуду, який не зіпсує мікрохвильову піч або електричну духовку і збереже в їжі максимум корисних речовин.

Посуд, який не можна ставити в мікрохвильову піч

У мікрохвильовці заборонено використовувати посуд з будь-якого металу, предмети з пластмаси або полімеру (якщо вони не марковані спеціальним значком) і всі види одноразового посуду. Також не використовуйте посуд зі сколами, тріщинами або вибитим малюнком на склі: посуд буде прогріватися нерівномірно і виріб лопне.

Ось матеріали, які заборонені для використання в мікрохвильовій печі:

  • будь-який вид металу;
  • фаянс і скло на яких є позолота, срібло або інші явно «металеві», блискучі принти та візерунки;
  • фарфор без розпису і з розписом;
  • кришталь, бо він містить свинець, срібло і домішки інших металів;
  • пластик без маркування;
  • ємності для зберігання круп;
  • пластмасовий одноразовий посуд;
  • харчові папір і картон, в тому числі вощені або зі спеціальним полімерним покриттям;
  • дерево, бамбук;
  • харчові фольга і плівка без спеціальних дозвільних знаків.

Посуд з не обпаленої, обпаленої і глазурованої глини підходить тільки для нетривалого розігріву їжі.

Слід звернути увагу і на те, що посуд прямокутної форми великих розмірів не зможе обертатися навколо осі, а це є обов’язковою умовою для роботи в режимі СВЧ-випромінювання.

Дозволений посуд для мікрохвильовки з функцією «Гриль»

Якщо мікрохвильова піч використовується в режимах «Розморожування», «Розігрів» або «Приготування», то слід використовувати:

Посуд прямокутної форми з боросилікатного скла і жаростійкої кераміки можна використовувати в режимах «Гриль» і «Конвекція», при яких без проблем готуються яйця і м’ясо.

Пам’ятайте, що герметичні контейнери перед приготуванням в мікрохвильовій печі слід обов’язково відкрити, інакше вони вибухнуть. Контейнери з морозилки спочатку повинні постояти при кімнатній температурі 15-30 хвилин.

Силіконові форми на металевій основі з антипригарним покриттям призначені виключно для газових або електричних духовок. У мікрохвильовій печі їх можна використовувати тільки в режимі «Конвекція» і «Гриль».

Такі ж правила поширюються і на форми для піци з вуглецевої сталі. Ставлячи їх в мікрохвильовку з грилем потрібно стежити за тим, щоб випадково не включити режим СВЧ. Буде зіпсована не тільки піца, а й мікрохвильова піч.

Як перевірити, що тарілка підходить для мікрохвильової печі

Щоб переконатися, що тарілка або інше блюдо підходять для використання в мікрохвильовій печі, пошукайте спеціальне маркування. Це може бути зображення мікрохвильової печі або цифра 5 у трикутнику (на пластиковому посуді).

Якщо у вас є посуд, який втратив фабричне маркування, і ви не впевнені, чи він придатний для мікрохвильової печі, його можна протестувати. Для цього налийте у виріб воду на половину від обсягу і поставте в мікрохвильову піч в режимі нагрівання на 1 хвилину.

Якщо ви почуєте клацання і побачите іскри, мікрохвильовку потрібно негайно вимкнути — посуд однозначно не підходить для мікрохвильової печі. Але якщо через 60 секунд рідина нагрілася, а виступаючі бортики залишилися кімнатної температури або стали трохи теплішими, то тара підходить для мікрохвильової печі. Якщо ж температура посуду стала вища температури налитої води, то такий виріб краще не використовувати в мікрохвильовій печі.

СВЧ-печі суттєво спростили наше життя. Вони дозволяють розігріти потрібну порцію їжі і відкривають нові кулінарні рецепти. Але користуючись мікрохвильовкою беріть тільки правильний посуд. Так ви захистите прилад від поломок, збережете чудовий смак страв і заощадите ваш час.

3 Лютого / 2021 Дім

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *