Як доглядати за денімом?

Ми любимо джинси й уявити собі гардероб сучасної модниці без елементів, виготовлених з тканини денім просто неможливо. Він ідеально вписується як у концепцію робочого одягу, так і в покази високої моди. Денім дуже міцний, довговічний і надійний, але це не означає, що потерпить недбале ставлення. Щоб джинси мали ідеальний вигляд з року в рік, не завадить дотримуватися простих правил догляду за ними.

Що таке денім?

1-Як-доглядати-за-денімом

Не знаю, наскільки актуально буде відповідати на це запитання, але все одно розповім. Я коротко і швидко.

Джинс – це міцна бавовняна тканина, яку виготовляють із використанням саржевого плетіння, завдяки чому створюють той самий ледве помітний діагональний ребристий візерунок. Назва пішла від французького «serge de Nîmes» – саржа з Німа, міста, яке розташоване на півдні Франції. Саме в ньому і почали вперше виробляти денім ще в дуже далекому XVII столітті.

Відмінною особливістю тканини вважається синій лицьовий бік і світлий виворіт. Це відбувається тому, що забарвлюються виключно поздовжні нитки, а поперечні залишаються в первозданному вигляді. З деніму виготовляють все що завгодно, але найпопулярнішими залишаються все ж таки джинси. Про них далі й поговоримо.

Цікаво на тему: Не зіпсуй: як доглядати за трикотажним одягом

Загальні рекомендації з догляду

2-Як-доглядати-за-денімом

Комплексний підхід до догляду не просто допоможе підтримати джинсовий одяг в ідеальному стані, а й продовжить термін його служби. Тому:

  • завжди вивчай етикетку, виробники вказують всі необхідні рекомендації по догляду за виробом;
  • чим рідше переш, тим довше зберігається якість виробу (відправляти в барабан після 6 носінь);
  • біорозкладні пральні засоби дбайливо ставляться до тканини;
  • просушування джинсів на свіжому повітрі збереже їхню форму, колір і фурнітуру;
  • не варто складати вироби в тугі стопки або вішати на звичайні вішалки, а краще використовувати спеціальні з прищіпками.

Не переживе денім і хімчистку. Це зайве, може змінити й колір, і форму виробу. Винятком стануть тільки дизайнерські моделі, на ярличку яких зазначено, що хімічне чищення дозволено.

Цікаво на тему: Як доглядати за сумками з різних матеріалів: 9 лайфхаків

Як правильно прати?

Поговоримо про прання. Здавалося б, справа нехитра і про що тут можна міркувати, але йдеться про денім і тут є деякі правила.

Прання навиворіт

5-Як-доглядати-за-денімом

Зазвичай цей крок ігнорується, а даремно. Вивертаючи вироби, ти зберігаєш колір, мінімізуючи його контакт з пральними засобами. Особливо важливо обов’язково вивертати темні вироби – сині й чорні, які особливо чутливі до втрати або перенесення кольору. Крім цього, виворіт допоможе зберегти фурнітуру і попередити заломи. До слова про фурнітуру – обов’язково все застібаємо. Блискавка або мільйон ґудзиків повинні бути застебнуті всі до одного.

Не перевантажуй пральну машинку

4-Як-доглядати-за-денімом

Залишай джинсам достатньо місця для вільного польоту по барабану. Це допоможе уникнути зайвого тертя і знизить ризик пошкодження. Ну, і для самої техніки перевантаження корисним не стане. Таким чином ти бережеш і речі, і пральну машинку.

Використання м’якого мийного засобу

3-Як-доглядати-за-денімом

Знову ж таки, для чорних і темно-синіх виробів цей момент вважається вкрай важливим. Звичайні порошки й гелі можуть дуже швидко вимити глибину кольору, а ось м’які склади допоможуть зберегти оригінальні відтінки в первозданному вигляді набагато довше. Вицвітання кольору дуже швидко перетворює річ на ганчірочку, тому уважно вивчай етикетки мийного засобу.

Цікаво на тему: Як ефективно прибрати сліди від поту на одязі

Ніяких ополіскувачів!

6-Як-доглядати-за-денімом

Такі склади надають речам аромат і пом’якшують тканину. Це спрацьовує стосовно всіх речей, крім тих, які виготовлені з деніму. Ополіскувач здатний вплинути на текстуру і зовнішній вигляд джинс. Підкажу лайфхак: хочеш пом’якшити – візьми оцет. Він відмінно справляється із завданням не тільки зробити тканину приємнішою, але і якісно видалити залишки порошку/гелю.

Прання в холодній воді

7-Як-доглядати-за-денімом

Гаряча водичка відмінно справляється із забрудненнями й здається, що вона дуже ефективна. Але денім не любить високих температур. Занадто гаряча вода під час прання посадить тканину, змінить форму виробу. Говорячи про високі температури, варто ще сказати й про прасування. Не катуй джинси праскою. Краще добре струси, перш ніж повісити сушитися. А якщо вже дуже хочеться стояти з праскою саме над джинсами, то виставляй середню температуру і вивертай їх навиворіт.

Делікатний режим

8-Як-доглядати-за-денімом

Градуси виставила, тепер подивися на режим, який обрано для прання. Сучасні пральні машинки вже мають режим, який так і називається «Джинси». Тут, крім відповідної для джинсів температури, запрограмований ще й щадний віджим на низьких оборотах. Делікатність не дасть змоги тканині зноситися, стиснутися, пошкодитися.

Як правильно сушити?

9-Як-доглядати-за-денімом

Про сушіння я вже згадувала. Тепер трохи докладніше. СУШІННЮ НІ! Не знущайся з деніму і не піддавай його стресу. Сушильна машина катує джинс. У складі деніму, крім бавовни, є деяка кількість спандексу, який дає змогу виробам бути хоч трохи еластичними. Спандекс дуже чутливий до тепла і не витримує тривалих з ним стосунків. Саме тому будь-які речі, що виготовлені з деніму, не можна піддавати впливу високих температур. Після прання найкраще відправити вироби на свіже повітря.

Перше – сушимо, як і перемо, навиворіт. Це допоможе зберегти колір від пилу і сонячних променів. Якщо у тебе є спеціальна сушка, то це ідеальний варіант, оскільки повітря вільно циркулює навколо джинсів, просушуючи швидко і якісно. Така конструкція дасть змогу розкласти виріб, рівномірно розподіливши довжину по декількох прутах. На відміну від однієї мотузки, де джинси під власною вагою можуть витягуватися, втрачаючи форму.

Цікаво на тему: Як правильно доглядати за білизною

А поговоримо про різний денім

10-Як-доглядати-за-денімом

Ну, ми ж усі знаємо, що денім буває різного кольору. Класичні сині джинси – це круто, це вічно і стильно. Але ми ж любимо різноманітність, тому шафа поповнюється білими, сірими, чорними виробами, які вимагають до себе особливого ставлення. Швидко скажу про нові джинси. Кілька перших циклів прання варто відокремлювати їх від інших речей, оскільки існує ймовірність перенесення барвника.

Білий

11-Як-доглядати-за-денімом

Білий денім не просто більш схильний до забруднень, але ще й може пожовтіти. Тому, щоб біла річ залишалася білою якомога довше, дотримуйся кількох правил:

  • прання окремо від кольорових речей, що дуже логічно;
  • тепла вода і делікатний режим, як і завжди;
  • попередня обробка стійких забруднень, використовуючи засоби без хлорки.

Сушити не просто на свіжому повітрі, а ще й у затінку, щоб сонце не чинило на білу тканину негативного впливу, провокуючи утворення жовтих плям.

Сірий

12-Як-доглядати-за-денімом

У випадку з сірим денімом найкращим варіантом стане ручне прання. Цей вид деніму необроблений, тому чим обережніше ти з ним поводишся, тим вдячнішим він буде. Як перемо:

  • наповнюємо ванну холодною водою;
  • додаємо м’який мийний засіб;
  • замочуємо виріб на хвилин 30;
  • після прання полощемо в холодній воді;
  • не викручуємо, а складаємо навпіл від подолу до пояса;
  • підвішуємо на мотузці в тіні, щоб уникнути вицвітання тканини.

Сірий денім дуже примхливий, тому намагайся не піддавати його випробуванням. Ніяких високих температур, пральних машин і агресивних складів.

Чорний

13-Як-доглядати-за-денімом

Дуже специфічний колір, який у більшості випадків линяє перших кілька циклів прання. Просто змирися з цим. Щоб закріпити пігмент і не дати виробам швидко втратити глибину кольору, рекомендується додавати оцет під час прання. Тільки не у відсік для порошку, а безпосередньо в барабан. Ну, і чим рідше ти переш, тим довше тримається колір.

Рваний денім

14-Як-доглядати-за-денімом

Особливо важко справлятися з такими речами. Їх перуть у спеціальних мішечках у сіточку, призначених для делікатних тканин. Щоб уникнути розривів, рекомендується прострочити ниткою відповідного кольору трохи вище необробленого краю по всьому його периметру. Додатковий шов стане бар’єром, який не дозволить розійтися тканині в різні боки. Пери порвані вироби в практично порожньому барабані, щоб уникнути неприємного тертя й агресивної фурнітури іншого одягу.

Дотримуючись нескладних правил, ти зможеш підтримувати речі з деніму в незмінно ідеальному стані протягом тривалого часу. А кастомізація джинсового одягу – це спосіб висловити свою індивідуальність і створити унікальний образ. Річ уже втомилася? Немає проблем! Латки, обрізання в шорти або жилетки, використання джинсових шматочків для декору інших речей – це ідеальне рішення, яке наповнить твій гардероб речами, нічим не гіршими за дизайнерські. Доглядай правильно, використовуй творчу нотку для грамотної утилізації виробів, що віджили свій вік, і насолоджуйся денімом знову і знову.

9 Червня / 2025 Дім

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Період перевірки reCAPTCHA закінчився. Будь ласка, перезавантажте сторінку.

03 (538)