Отже, у нас тут два кандидати на омолодження: RF і SMAS. Обидва звучать технологічно й обіцяють класний антиейдж ефект. Зараз ми з тобою спробуємо розібратися, яку краще процедуру вибрати, а також чітко розділимо маркетинг від реальності.
RF (radio frequency) ліфтинг – це не магія і не диво інженерії, а звичайні радіохвилі. Ті, хто жодного разу не був на процедурі або не консультувався з косметологом з цього питання, трохи скептично до неї ставляться, і причина цілком зрозуміла. Зайшовши практично на будь-який сайт компанії, що надає послуги апаратного ліфтингу, перед нами відкривається купа інформації про сам апарат, його неймовірну ефективність тощо. У голові автоматично з’являється думка “Чимось там по шкірі поводили й вуаля – помолодшала. Так-так, уже повірила”. Але глобально ніякого обману, все так і відбувається. Природно, з нюансами, про які я тобі теж розповім у цій статті.
Дивись, щоб ти зрозуміла, як працює RF-ліфтинг, я тобі наведу аналогію з іншим неймовірно популярним… кухонним приладом – мікрохвильовкою:
Чесно кажучи, виробники “шайтан-машин” для апаратного ліфтингу начебто спеціально все роблять так, щоб нам з тобою було нічого не зрозуміло Я кажу про глибину проникнення тих самих радіохвиль, адже, окрім температури, це один з ключових чинників, які впливають на можливості апарату й, звісно, на результат. Мені довелося вивчити досить багато офіційних протоколів від виробників апаратів і знаєш що? Там чорт ногу зламає
Тому зараз я тобі розповім про види RF-ліфтингу з погляду їхніх максимальних можливостей.
Цікаво на тему: ТОП-5 б’юті-гаджетів для догляду за обличчям, які ти точно оціниш
Глибина проникнення радіохвиль може досягати 15-20мм, що доволі глибоко Приміром, ін’єкційні ліполітики, які руйнують підшкірно-жирову клітковину та прибирають локальні жирові відкладення, проникають на глибину 6-10мм, у рідкісних випадках до 12мм. Загалом, така процедура може вирішувати широкий спектр проблем зі шкірою:
Однак варто розуміти, що, працюючи на такій глибині, критично важливо довіряти процедуру лікарю-косметологу з великим практичним досвідом. В іншому разі значно підвищується ризик опіків, пігментації тощо. На обличчі використовується рідше, частіше – на тілі (живіт, стегна, руки).
Робоча глибина в середньому перебуває в діапазоні 1-4 мм. Така процедура належить до легкого ліфтингу, адже вплив хвиль відбувається поверхнево – в межах епідермісу та верхньої дерми. За яких проблем зі шкірою може допомогти біполярний RF:
Підходить для обличчя, шиї, зони декольте.
Нагріває шари шкірного покриву на глибині до 3 мм, даючи ефект помірного ліфтингу шкіри обличчя і тіла. Для вираженого ліфтингу не підходить, проте може ефективно використовуватися під час комбінованої терапії тих чи інших проблем. До речі, нерідко використовується в домашніх приладах, але там потужність, звісно, символічна.
Цікаво на тему: Косметологічна процедура Morpheus 8: плюси, мінуси та кому підійде
Коли після школи вступаєш до університету, тобі там кажуть: “Забудь, чого тебе вчили в школі”. Коли після універу влаштовуєшся на роботу, тобі кажуть: “Забудь, чого тебе вчили в університеті”. Тут ситуація ідентична, і я тобі скажу: “Забудь все, що ти до цього читала про RF-ліфтинг” Річ у тім, що всі перераховані вище види існують досі, але їхня популярність так само швидко зникла, як і з’явилася.
З одного боку, монополярний, біполярний і мультиполярний RF свого часу просто розірвали б’юті-індустрію, і в людей було відчуття, що ось же воно – щастя підтягнутої, молодої шкіри Але з іншого боку, як косметологи, так і пацієнти почали швидко помічати один дуже істотний недолік процедур. Річ у тім, що шкіра – це наш захисний бар’єр і вона не хотіла миритися з якимись радіохвилями, які, проникаючи крізь неї, намагаються наводити “свої порядки”:
І в підсумку класичний апаратний RF-ліфтинг перетворився на таку собі лотерею, в якій джекпотом вважався хоч якийсь відчутний результат з невеликим відсотком травматизму. Чи готові були люди за таке платити? Як показав час – ні, що, власне, й призвело до різкого падіння популярності радіохвильового RF. Але ми з тобою забули про важливих гравців у всьому цьому – виробників апаратів. Саме вони буквально моментально відродили з попелу RF-ліфтинг, об’єднавши його з мезороллером
Мікроголчастий радіочастотний ліфтинг (фракційний) не тільки повністю був позбавлений усіх недоліків своїх попередників, а й істотно підвищив якість, ефективність процедури. Мікроголки проникають у шкіру (на глибину 0.5-3.5 мм), і вже всередині подають радіохвилі. Шкірний покрив більше не перешкода, є можливість точно регулювати потужність апарату, мінімальні травмувальні наслідки та максимальний ефект:
Це на 100% один із найефективніших видів RF. Але чому ж про нього чимало негативних відгуків в інтернеті? Спробувавши розібратися в темі, я зрозуміла, в чому проблема. Річ у тім, що процедура потребує комплексного підходу, а точніше підготовки шкіри, й без неї розраховувати на “вау” ефект не варто. З метою економії люди відмовляються від тієї ж біоревіталізації або мезотерапії перед мікроголчастим RF. Або ж просто потрапляють до косметолога, завдання якого просто продати сеанс, а якість результату не особливо важлива. Тому якщо хочеш відчути дійсно класний результат від цієї процедури, то будь готова витратитися фінансово.
Цікаво на тему: ТОП-5 процедур для відновлення пружності, живлення та зволоження шкіри
Почнемо з азів і розберемо саме поняття SMAS (Superficial Musculo-Aponeurotic System). Це неофіційна, але загальноприйнята назва анатомічного шару, який розташований між підшкірною жировою клітковиною і глибокими м’язами обличчя. Його не вчать як окремий “орган” на першій лекції з анатомії, але в хірургічній практиці він використовується повсюдно.
Термін з’явився 1976 року завдяки Mitz і Peyronie – французьким хірургам, які першими детально описали цю структуру як ключовий компонент, що бере участь у міміці та старінні обличчя. Після цього SMAS став основою методик фейсліфтингу (підтяжки обличчя) в пластичній хірургії. Виникає питання: “А навіщо взагалі хірурги лізуть у SMAS?” Все просто: підтягувати саму шкіру – це моветон. З таким підходом через досить короткий проміжок часу все знову “попливе”. А ось якщо підтягнути SMAS, то ефект буде більш стійким і природним. Чому?
Є кілька причин:
Саме тому хірургічна підтяжка SMAS – золотий стандарт омолодження за того ж вираженого гравітаційного птозу. Ти, напевно, помітила, як я роблю акцент на пластиці. Це неспроста, тому що справжній SMAS-ліфтинг є виключно хірургічним методом.
Ось тут починається нещадний маркетинг. Десь на початку 2010-х (приблизно 2012 рік) на ринок вийшли апарати HIFU (High-Intensity Focused Ultrasound), зокрема, знаменитий Ulthera (Ultherapy). Ці апарати почали подавати себе як спосіб підтягнути SMAS без скальпеля. Головний аргумент: вони можуть точково фокусувати ультразвук на глибині 4.5 мм, де умовно розташовується SMAS.
Що зробили маркетологи? Правильно: зліпили банер “SMAS-ліфтинг без операції!”. І це спрацювало
Ультразвук дійсно може фокусуватися на потрібній глибині (3-4.5 мм), що викликає:
Заяви в стилі “Апаратний SMAS-ліфтинг – альтернатива хірургічному SMAS” є не просто маркетингом, а обманом у чистому вигляді. Той самий шар SMAS від людини до людини різний за товщиною і розташуванням – у когось він ближче, у когось глибше. Ультразвук не розшаровує, не натягує і не фіксує SMAS, як це робить хірург. Доказова база апаратного SMAS вельми обмежена – більшість досліджень говорить про поліпшення тонусу шкіри, але не про повноцінну підтяжку саме SMAS-структур, як під час хірургічного втручання.
Цікаво на тему: Чистка обличчя: всі за та проти
Скажу відразу, що в деяких випадках (і вони не рідкість) ця процедура просто висмоктує гроші й тимчасово відкладає зустріч зі скальпелем. З цієї причини професійні лікарі-косметологи, бачачи, що апаратний SMAS не допоможе, чесно кажуть клієнту, що їм слід звернутися до пластичного хірурга. До того ж ефект дуже залежить від віку, стану тканин, вираженості птозу тощо. Ну, і якщо ми просто порівняємо SMAS-пластику та апаратний метод, то останній максимально зможе дати помірний ефект, а не “вау”.
Ні, я не кажу, що ультразвуковий ліфтинг – це погано й він не працює. Сама по собі процедура класна та допомагає позбутися чималої кількості проблем зі шкірою. Вся справа в сприйнятті “очікування-реальність”. Люди бачать ту саму “альтернативу пластиці”, а за підсумком розчаровуються результатом саме через завищені очікування. Загалом апаратний SMAS відмінно себе зарекомендував у наступному:
Про жодну повну корекцію глибокого птозу, ефекту, як від пластики, а також “зникнення” надлишків шкіри не йдеться. У підсумку апаратний SMAS-ліфтинг непогано справляється з провисанням, нечітким овалом і ділянками, що нависають, але в межах помірно виражених вікових змін.
І наостанок: ультразвуковий SMAS-ліфтинг – це виключно обличчя і шия. Та сама анатомічна структура SMAS існує тільки в ділянці обличчя і шиї, являючи собою шар сполучної тканини, вплетений у мімічні м’язи. Вона формує підтримку овалу обличчя, вилиць, підборіддя та інших ключових зон, що “молодять”. Якщо ти бачиш рекламу процедури з гаслами “ультразвуковий SMAS-ліфтинг сідниць” або “SMAS-ліфтинг тіла без операції” – це просто вплив ультразвуком на локальні жирові відкладення або підтяжка внутрішньої частини плечей, колін, живота. До апаратного SMAS-ліфтингу перераховане вище не має жодного стосунку, оскільки цього шару в цих областях просто немає.
Ну, й не забувай, що самі по собі апарати є лише інструментами. А справжнє диво роблять лікарі-косметологи за допомогою правильно підібраного комплексу процедур і догляду для досягнення бажаного ефекту. Тому, обираючи між RF і SMAS-ліфтингом, завжди надавай перевагу висококваліфікованому фахівцеві, а не дорогому обладнанню Не забудь жмакнути вподобайку, якщо стаття була для тебе корисною.
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні