Вже почались осінні канікули, і школярі мають купу вільного часу. Завдання батьків — організувати дитині цікаве та пізнавальне дозвілля, аби вона не просиділа весь тиждень за комп’ютером. Пропонуємо вам кілька цікавих варіантів, як весело і з користю провести бодай декілька днів разом із дитиною.
Одноденні екскурсії
Екскурсії одного дня — чудовий спосіб організувати дозвілля, бо вони цікаві та пізнавальні. У чому концепція: екскурсія найцікавішими місцями регіону з раннім виїздом і пізнім поверненням. Ви платите лише за транспорт, а ночуєте вдома. Їжу зазвичай беруть із собою, але можна уточнити, чи є кафе в місцях екскурсій.
Ще переваги автобусних турів:
їх безліч — є екскурсії в конкретне місце або маршрут з кількома зупинками, з гідом чи без нього, з харчуванням і без нього;
автобус їде швидко, тому дитина не встигне знудитися;
у салоні комфортно, можна подрімати.
Якщо вам здається, що у вашій місцевості немає нічого цікавого, то ви помиляєтеся. У будь-якій області є багато місць, які зацікавлять туристів, проте майже невідомі серед місцевих. Тож починайте пошуки найпопулярніших напрямків.
Екскурсії місцями Чернігівщини: гетьманська столиця Батурин, власне подорож до міста;
Тур у Черкаси;
Переяслав-Хмельницький;
Канів;
Коростишівський каньйон.
Поїздки з Харкова
Визначні місця Полтави;
Тур садибами Харківщини;
Шарівка;
Тур святими місцями у Святогірськ;
Соледар;
Крейдяні гори Харківщини та пустеля в селі Кицевка.
Тури з Дніпра
Камʼяні могили;
о. Хортиця;
Козацький хутір «Галушківка»;
Святогірськ;
Харків, у тому числі екопарк Фельдмана, парк Горького;
Петриківка.
Якщо ви маєте власний автомобіль, то взагалі не обмежені в проведенні вікенду. Екскурсія в інше місто або визначними місцями неодмінно сподобається дитині. Плануючи таку поїздку, можна запитати школяра, де б він хотів побувати. Тоді точно не прогадаєте з напрямком. Ще можна забронювати житло (наприклад, на Booking.com) і залишитися в іншому місті на вихідні.
Дитячий табір, що працює під час канікул
Чудовий спосіб не залишати школяра без нагляду впродовж дня. Є варіанти з денним і добовим перебуванням. Середня вартість тижневої зміни — близько 1500 грн. Це зовсім не малі кошти, але організатори обіцяють цікаву програму.
Непогані варіанти в Києві:
@GoMother — IT-табір з денним перебуванням;
Green Country — для вивчення англійської мови з носіями;
Teen Camp — тут підлітків познайомлять із сучасними професіями: PR, HR, журналіст, банкір, програміст тощо.
У Харкові:
Teremok Union (Північна Салтівка) — табір із концепцією Гоґвортсу;
Smarty — денне перебування, вивчення англійської мови;
Nova Moda — осіння програма табору присвячена кіно.
Табори в Дніпрі:
«Файна Тяма» — програми відповідно до віку, майстер-класи, екскурсії;
міський табір «Кмітень» — творчі проекти, конкурси, ігри та екскурсії;
Більшість міських таборів передбачають тільки денне перебування. Якщо ви не мали можливості відправити дитину в табір влітку, розгляньте таку можливість восени. Є безліч пропозицій відпочинку в Карпатах або на морському узбережжі.
Варіанти дозвілля «власними силами»
Провести з користю вільний час не так складно, як може здатися на перший погляд. Сьогодні в кожному великому місті є ТРЦ, які пропонують безліч активностей для дітей різного віку. Проте існують й інші цікаві та недорогі варіанти дозвілля з дитиною:
Театр. Якщо виставу ви асоціюєте з нудьгою, саме час отримати нові враження й змінити думку. Для молодших школярів краще обирати легкі дитячі вистави або спектаклі за творами шкільної програми. А от з підлітками можна відвідати виставу від сучасного театру. Молоді актори роблять неординарні постановки, розвивають нове сценічне мовлення.
Кінотеатр. Завжди цікаво й актуально: фільми на будь-який смак, а також сеанси з використанням нових технологій. Можливо, ви ще не встигли побувати на сеансі з ефектами 4D. Тому сміливо купуйте квитки й насолоджуйтеся переглядом кінострічки, а потім обговоріть свої враження з дитиною.
Активний відпочинок: ковзани, ролики, мотузковий парк, міські квести, квест-кімнати, пейнтбол, лазертаг, кінні прогулянки, атракціони — це ще не повний перелік того, чим можна зайнятися на осінніх канікулах. Поки погода зовсім не зіпсувалася, відвідайте мотузковий парк. Цей варіант дозвілля дуже подобається рухливим дітям. І ви самі не відмовляйте собі в задоволенні трохи порухатися: катання на ковзанах, коли мама чи тато сидять поза ареною, не вважається повноцінною прогулянкою.
Прогулянка містом. Як давно ви просто ходили центром чи визначними місцями рідного міста? Впевнені, з того часу багато чого вже змінилося. Тому просто прогуляйтеся разом із дитиною цікавими місцями, покажіть, де навчалися чи жили раніше. Діти люблять слухати цікаві історії з життя батьків: так ви стаєте не просто мамою чи татом, а цікавою особистістю. Дорогою можна зайти в гості до бабусь, зустрітися з подругами та їхніми дітьми, одним словом, зробити те, на що бракує часу кожного дня.
Поїздки на природу, походи. На осінніх канікулах можна закрити сезон пікніків. Якщо дні теплі, можна відправитися у дводенний похід. Якщо ви занадто любите блага цивілізації, зупиніться на базі відпочинку. Можна орендувати мангал, кататися на велосипедах чи гуляти пішки на природі, грати в активні ігри тощо. Це чудовий варіант саме родинного відпочинку, коли майже ні за що не доведеться перейматися.
Зараз існує безліч варіантів відпочинку на осінніх канікулах. Дитині буде цікаво й у таборі, і вдома, і на відпочинку з батьками. Потрібно виділити лише трохи часу й коштів. Будьте певні, спільне катання на роликах, сімейний похід у кіно чи відвідування табору дитина пам’ятатиме довше, ніж ігри за комп’ютером.
Коментарі покищо відсутні