Я люблю гарбуз у будь-яку пору року, але восени він заходить з особливим задоволенням. Теплі пироги, ароматний лате або ситні супчики з цим яскравим продуктом дарують затишний осінній настрій і море вітамінів, необхідних у міжсезоння. Сьогодні хочу розповісти тобі про користь гарбуза і поділитися домашніми рецептами, які готую сама. Приєднуйся.
Гарбуз не просто так називають суперфудом. Крім цікавих смакових якостей, цей овоч має безліч корисних властивостей. Наприклад, у гарбузі маса бета-каротину — провітаміну А, який діє як антиоксидант. Крім того, продукт містить вітаміни C, E, фолієву кислоту і залізо, що в комплексі корисні для імунітету. Гарбузова олія допомагає від грибкових і бактеріальних інфекцій. Також у складі всіма улюбленого гарбузового насіння є триптофан — амінокислота, що позитивно впливає на сон, настрій і допомагає боротися зі стресом. Як бачиш, гарбуз дуже стане в пригоді тобі в підступний осінньо-зимовий період, тож рекомендую включити його до свого раціону.
Тепер плавно переходимо від корисного до смачного. Що приготувати з гарбуза? Насправді восени соцмережі рясніють різними рецептами, особливо напередодні Геловіну. Пропоную кілька простих, але незабутньо смачних страв і напоїв, якими ти можеш потішити себе цієї осені.🍁
Це пікантна страва, в якій ідеально поєднується ніжний смак гарбуза, солодкість стиглої груші та гостра заправка.
Інгредієнти на порцію тільки для тебе:
60 г гарбуза;
2 груші;
30 г вершкового масла;
70 г салатного міксу;
50 г різних горішків;
1 гілочка м’яти;
насіння гарбуза;
сіль до смаку.
Для заправки:
5 г американської гірчиці;
5 г бальзамічного оцту;
30 г соняшникової олії.
Збираємо салатик:
Гарбуз і грушу вимий, очисти від шкірки та наріж тонкими слайсами.
Розігрій сковорідку, додай вершкове масло і підсмаж гарбуз протягом 1 хвилини.
Щоб прибрати зайвий жир, просуши підсмажений гарбуз на паперовому рушнику.
Для заправки змішай гірчицю, олію та бальзамік.
У глибокій салатниці змішай салатний мікс, грушу, гарбуз, м’яту, виклади трохи на тарілку, додай горішки та насіння і полий салат заправкою. Це просто приголомшливо смачно!
Львівський гарбузовий сирник
Тобі сподобається такий мешап, бо ніжний сирний десерт ідеально поєднується з ароматним гарбузовим пюре!
Інгредієнти:
500 г домашнього сиру (9% магазинний теж підійде, тільки не розсипчастий);
250 г гарбузового пюре;
3 ст.л манної крупи;
4 яйця;
70 г вершкового масла;
цедра лимона;
1 ч.л ванільного цукру;
150 г цукрового піску;
дрібка солі.
Для глазурі знадобиться:
плитка чорного шоколаду не менше 50% какао;
30 г вершкового масла.
Готуємо дуже смачний сирничок:
Першим піде пюре. Для цього чверть або половинку сирого гарбуза запечи в духовці, попередньо видаливши перетинки та насіння. Загорни його у фольгу і запікай за 200 градусів близько години (дивись за готовністю). Готовий овоч трохи остуди, наріж кубиками та подрібни в пюре за допомогою блендера.
Переходь до кисломолочного сиру. Бажано перетерти його через сито, щоб маса вийшла повітряною та однорідною, але це можна зробити в занурювальному блендері.
Відокрем жовтки від білків. Відправ жовтки, м’яке вершкове масло, цедру, цукор і ваніль у глибоку неметалеву миску і збивай міксером до однорідної пишної маси. Потім туди ж обережно введи сир, пюре, манну крупу і знову збивай, поки не отримаєш красиву основу для сирника без грудочок.
Окремо в глибокій тарілці круто збий білки з дрібкою солі. По частинах додавай пінку в тісто, помішуючи силіконовою лопаткою.
Візьми форму для випікання приблизно 20х20 см і застели її кондитерським папером. Виклади в неї тісто і відправляй у духовку, розігріту до 160 градусів. Випікай сирник приблизно 1 годину 15 хвилин, перевіряючи готовність зубочисткою. Коли тісто перестане прилипати до неї, твій десерт готовий. Після вимкни духовку і залиш сирник всередині ще на 20 хвилин, щоб він не просів.
Настав час підготувати глазур. На водяній бані розтопи масло і шоколад: постійно помішуй, поки маса не стане однорідною. Полий глазур’ю повністю остиглий сирник, дай йому постояти 15 хвилин і відправляй його в холодильник на кілька годин.
Подавай десерт холодним: він ідеально поєднується з чашкою гарячої кави!
Ніжний і ароматний крем-суп із гарбузом та імбиром — мастхев у твоєму осінньому меню.
Інгредієнти для тебе і подружки:
400 г гарбуза;
40 г кореня імбиру;
150 мл молока;
100 г 33% вершків;
половинка середньої цибулини;
30 г бекону (можна і без нього, якщо не любиш м’ясо);
рослинна олія для смаження;
насіння гарбуза для подачі;
сіль і перець на свій смак.
Готуємо крем-суп:
Очисти та поріж гарбуз на невеликі шматочки. Виклади їх на підготовлене деко, збризни олією і запікай 25 хвилин.
Готовий овоч склади в місткість, зверху дрібно натри трохи імбиру, додай пів чайної ложки цибулевого соку, сіль і перець. Потім вилий молоко, вершки та подрібни все в блендері до стану пюре.
Постав каструлю з супом на вогонь, доведи до кипіння і вари приблизно 3 хвилини.
Тим часом обсмаж до золотистої скоринки тонко нарізаний бекон.
Розлий крем-суп по тарілках, прикрась його шматочками бекону і гарбузовим насінням. Смакота!
Для мене осінь — це час споглядання і роздумів. Час, коли я умиротворено пишу, гуляю містом і балую себе легкою сезонною їжею, яку готую сама. Саме такі рецепти я зібрала для тебе — швидкі, смачні та нескладні, якраз щоб була сита, але не переїдала. До того ж у гарбузі багато корисного і в цьому його подвійна перевага. Насолоджуйся і, приємних тобі осінніх днів.
Коментарі покищо відсутні