Тренд на вертикальне озеленення: Як зробити власноруч

Цей прийом прийшов у фітодизайн приміщень з ландшафтного дизайну і дуже швидко став одним з провідних трендів. Зелені стіни прикрашають зали дорогих ресторанів, салонів краси та SPA, а віднедавна ще й кімнати міських квартир.
Вертикальне озеленення стає дедалі популярнішим і, незважаючи на свою дорожнечу, витісняє озеленення в звичайних горщиках.
Сьогодні ми з’ясуємо, в чому ж переваги вертикальних систем і якого догляду вони потребують. І допоможе нам у цьому наш експерт, керівниця студії фітодизайну Botanical Studio, Ольга Марченко.

Тренд на вертикальне озеленення: Як зробити власноруч

Перша і найочевидніша перевага – це неймовірний зовнішній вигляд. Фітостіни – це справжня екосистема, яка живе, розмножується, росте, і все це ви будете спостерігати у своїй оселі необмежену кількість часу, поки будете здійснювати догляд за стіною. Вчені давно виявили сприятливий вплив зелені на душевний стан людини, а дослідники з Nasa довели, що для здорового життя в сучасному місті людина повинна тримати у своєму будинку 1 рослину на 1 кв.м.

Друга перевага – економія площі. Адже на одному кв.м стіни можна розмістити 35-40 рослин, що абсолютно неможливо зробити, якщо розташувати їх горизонтально в звичайних кімнатних горщиках.

І третє – це особливості догляду. Вертикальні системи мають функцію автополиву, тому вони потребують меншого догляду, ніж домашні рослини в горщиках. Крім того, якщо рослини в горщиках потрібно пересаджувати хоча б раз на три роки, то рослинам на фітостіні пересадка не потрібна взагалі.

Отже, як влаштована вертикальна система?

Вертикальна стіна, куди висаджуються рослини, може бути виготовлена з різних матеріалів – повсть, пластик, акрил, неіржавна сталь. Ця стіна складається з чарунок, куди висаджуються рослини, крапельного поливу, і бака з насосом, який забезпечує циркуляцію води по всій системі.

Тренд на вертикальне озеленення: Як зробити власноруч

У що садити рослини?

Чарунки системи заповнюються на два сантиметри керамзитом. Коріння рослин звільняється від землі, огортається мохом-сфагнумом та поміщається в чарунку. Мох не тільки допомагає затримувати воду біля коренів – він має антисептичні властивості і створює сприятливі умови для рослини, а також слугує матеріалом, який утримує коріння.

Як працює вертикальна система?

Всі поживні речовини рослина отримуватиме через воду і спеціальні добрива. Така система називається гідропоніка (в перекладі з грецької «вода-робота») – це метод вирощування рослин без ґрунту, з використанням води, в якій присутні розчинені живильні речовини.

Які вимоги до світла?

Для вертикальної стіни недостатньо освітлення, яке йде від вікна, тому рослинам потрібна додаткова підсвітка. Фахівці з освітлення встановлюють спеціальні галогенові або світлодіодні лампи з такою кількістю і інтенсивністю світла, яка зможе рівномірно освітити всю поверхню фітостіни. Також проектується окремий автомат у щитку з програмованим добовим таймером для освітлення зеленої стіни. Світло повинне щодня автоматично вмикатися на 6-10 годин, тривалість залежить від пори року.

Тренд на вертикальне озеленення: Як зробити власноруч

Які рослини можна висадити на фітостіні?

Фітодизайнери виділяють сім найневибагливіших рослин для фітостіни. Це аглаонема, сингоніум, спатифілум, сциндапсус, маранта, монстера та драцена.

Як доглядати за фітостіною?

Для ефектного і здорового вигляду рослин, їм необхідний регулярний догляд, а також обов’язковий контроль за роботою системи поливу, дренажу (відведення води у каналізацію) і освітлення.
Раз на сезон необхідно корегувати інтенсивність і частоту поливу. Також кілька разів на місяць потрібно вносити добрива. Перелік робіт і їх кількість можуть бути змінені в процесі догляду з урахуванням індивідуальних вимог даної системи вертикального озеленення і видів рослин. Так само необхідно забезпечити прибирання сухого листя, обрізання гілок, що надто розрослись, і перевірку рослин на наявність шкідників.

Тренд на вертикальне озеленення: Як зробити власноруч

Догляд за вертикальною системою не простий, і частіше за все компанія, яка надає послугу вертикального озеленення, бере на себе подальше обслуговування цієї системи. Для тих же, хто з особливою любов’ю ставиться до живої природи, самостійний догляд за екосистемою стане цікавим і розслаблюючим заняттям, яке допоможе досягти гармонії і внутрішньої рівноваги.

26 Лютого / 2019 DIY

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *