З нового року/з понеділка обов’язково почну займатися спортом, щоб стати кращою версією себе! Знайома ситуація? Але за стандартним сценарієм чомусь всі обіцянки самій собі відкладаються на потім, а то й зовсім перестають бути такими. Але якщо ти твердо вирішила змінити свій спосіб життя, попрацювати над фізичною формою, та й в цілому зайнятися собою, то без правильного підходу до подібних змін не обійтися. У цій статті ти знайдеш рекомендації від спортивного простору Apollo Next, які допоможуть тобі почати свій шлях до приємних змін.
Найскладніше – почати й з цим навіть не посперечаєшся. Іноді ми ставимо перед собою просто нездійсненні завдання або терміни їх реалізації, після чого засмучуємося та опускаємо руки, забуваючи, навіщо це все затівалося спочатку. Спробуймо знайти той самий працюючий підхід до занять спортом, який допоможе тобі увійти в режим і тренуватися із задоволенням, а не тому, що треба.
Перед тим, як купувати абонемент у спортзал або круті бігові кросівки, постав собі одне важливе запитання: яку кінцеву мету ти переслідуєш? Схуднути, покращити фізичну форму, зміцнити здоров’я, підвищити витривалість, почати більше рухатися через сидячу роботу – твоя мета має бути конкретною і зрозумілою. Чітко сформульована мотивація стане твоїм маяком у моменти сумнівів.
Наприклад, замість розмитих фраз на кшталт «хочу стати стрункішою», спробуй: «хочу скинути 5 кг до літа, щоб впевнено почуватися на пляжі». Погодься, така мета зрозуміла, вимірна і мотивує гарненько попрацювати над собою.
Цікаво на тему: Як позбутися набряків? Лімфодренажне тренування в домашніх умовах
Можна відвідати спортивний блог, форум або поспілкуватися з подругами, щоб дізнатися, які види тренувань сьогодні доступні. Вибери той напрямок, який буде тобі імпонувати. Це дуже і дуже важливо, оскільки багато хто кидає заняття спортом, тому що робить те, що їм не подобається. Не варто насильно змушувати себе відвідувати тренажерний зал, якщо ти любиш танцювати або плавати. Експериментуй! Спробуй йогу, пілатес або зумбу.
Коли процес сам по собі приносить задоволення, тобі не доведеться шукати додаткову мотивацію – ти чекатимеш на наступне заняття з нетерпінням.
Нерідко ми відкладаємо тренування через банальну нестачу часу. Важливо навчитися планувати та розподіляти своє щоденне навантаження протягом дня. Заведи звичку вносити спорт у свій календар. Якщо ти точно знаєш, що в середу ввечері у тебе тренування, значить, потрібно закрити всі поточні справи та вирушати на заняття. Плюс до всього ти не пропустиш відвідування залу, якщо про нього буде нагадувати щоденник.
Цікаво на тему: Що краще для схуднення: кардіо чи силові тренування?
Тааак, це той самий чарівний момент, коли потрібно підібрати гарну спортивну форму, нові зручні кросівки та скласти все в мега класну сумку. Уже навіть на цьому етапі бажання вигуляти спортивний костюм і позайматися в ній зростає в рази. А ще не забудь скласти плейлист з улюбленою музикою, яка заряджатиме енергією.
Одна з найбільших помилок новачків – очікування миттєвих змін. На жаль, тіло не змінюється за одну ніч. Прийми той факт, що процес потребує часу і не потрібно від себе вимагати чогось надприродного.
Якщо ти змогла пробігти 2 км без зупинки або збільшила час планки з 20 секунд до 40, це вже перемога! Хвали себе за кожен навіть невеликий прогрес, але при цьому не квап події. Усе неодмінно вийде і цілі будуть досягнуті.
Цікаво на тему: МФР (міофасціальний реліз): навіщо потрібен і як робити в домашніх умовах
Якщо займатися спортом поодинці нудно, запропонуй подрузі скласти тобі компанію. Спільні тренування підвищують рівень відповідальності – тобі буде складніше відмовитися, знаючи, що хтось чекає на тебе.
Монотонність – найлютіший ворог прогресу. Якщо щодня повторювати одні й ті самі вправи, тренування почнуть швидко набридати. Додай у свою програму різноманітність: чергуй біг із силовими тренуваннями, пробуй нові фітнес-напрямки, виходь на піші прогулянки.
Чим різноманітнішою буде твоя фізична активність, тим краще. Організм не встигне адаптуватися до певних навантажень і результат твоїх зусиль буде більш помітний.
Цікаво на тему: Як бюджетно обладнати домашній спортзал
Веди щоденник тренувань, де будеш записувати свої успіхи. Порівнюй показники – скільки підходів ти зробила, як змінилися твої об’єми (дійсно важливо дивитися на об’єми тіла, а не на вагу). Зроби фото до і після. За бажання можна робити проміжні фотофіксації, щоб наочно бачити результат і отримувати задоволення від того, що ти не дарма так активно працюєш над собою.
Регулярні тренування – це класно, але важливо не забувати й про відновлення. Перевантаження можуть призвести до травм або емоційного вигорання. Обов’язково роби перерву, щоб організм міг відпочити. Як не крути, тут теж важливий баланс, але якщо ми говоримо про нетривалий відпочинок, а не перерву на кілька тижнів або місяць.
Досить відкладати на завтра шлях до ідеальної себе! Пробуй, помиляйся, експериментуй, але головне – не здавайся. Тож підводься з дивана і починай трансформуватися вже сьогодні!
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Дуже гарні поради. З часом спорт стає як звичка без якої ти майже не можеш. І це дуже супер. Бо це максимально корисна звичка.
Чудові поради) Спорт важливий однозначно!
Інформація справді важлива, дякую вам ☺️
Інформація насправді дуже важлива, дякую ☺️
Чудова стаття, зараз в зимку спорт це чудовий антидеприсант.
Супер 👍 Дякую за чудові поради 🫶
Як завжди, інформативно🫶🏼