Скільки потрібно ходити пішки на день, щоб схуднути

Щоб почуватися добре та підтримувати стан здоров’я, щодня необхідно проходити не менше 10000 кроків. Багато хто з нас чув це твердження і тому наприкінці дня з підвищеним інтересом переглядає кількість пройдених кроків на фітнес-трекері. А як це стосується схуднення? Чи достатньо проходити 10 000 кроків, щоб скинути вагу? Нумо розбиратися разом з EVA Blog.

Час читання: 3 хвилини та смачне яблучко 🍎

статья доступна на русском языке

Скільки кроків потрібно робити в день

Спершу може здатися, що піші прогулянки навряд чи вплинуть на вагу. Все дуже просто і не схоже на правду. Але пропонуємо повернутися до тих злощасних 10 тис. кроків і дізнатися в чому ж їх секрет. Насправді такої цифри необхідно прагнути не після підйому з ліжка та занять повсякденними справами. Стільки ви повинні проходити цілеспрямовано, виходячи на вулицю. Ось тоді й з’явиться результат. Багатьом буде складно одразу подолати таку відстань, адже це приблизно 7-8 км. Але ніхто не забороняє починати з малого, адже навіть нетривала фізична активність – це вже добрий початок. Але при цьому всім важливо дотримуватись одного найважливішого правила – прогулянки повинні здійснюватися якомога далі від магазинів з ароматною випічкою та іншими смаколиками 😅

EVA в YouTube

Як ходьба впливає здоров’я?

Так-так, всім нам казали, що ходити корисно. Давайте трохи глибше пірнемо в це питання. Ходьба має низку переваг для здоров’я:

 • Допомагає збільшити витрати калорії. Результат багато в чому залежатиме від інтенсивності кроку, вашої початкової ваги, пройденої відстані та інших факторів. Таким чином можна зберегти й навіть поліпшити фізичну форму.
 • Пригнічує гени, що сприяють набору зайвої ваги. Вчені з Гарварда вивчили 32 гени, які визначали схильність людини до появи ожиріння. Важливо було розуміти, наскільки ці гени справді впливають процес набору ваги. В результаті одного дослідження було виявлено, що ходьба швидким кроком протягом години здатна знизити вплив генів у два рази.

Ходьба знижує вагу

 • Зміцнює серце. Ходьба є профілактикою багатьох серцево-судинних захворювань. Регулярна фізична активність у довгостроковій перспективі здатна знизити рівень артеріального тиску, покращити ліпідний профіль, знизити ризик виникнення ІХС, корональних захворювань і не тільки. З одним великим дослідженням з цієї теми можна ознайомитися тут.
 • Може знизити рівень цукру на крові. Під час піших прогулянок частота серцевих скорочень зростає, дихати стає важче. У цей момент м’язи починають використовувати більше глюкози, внаслідок чого рівень цукру в крові знижується. Пам’ятайте, тут важливо не перестаратися. Після інтенсивних фізичних навантажень тимчасово може підвищитись вміст глюкози в крові. Це пов’язано з тим, що організм виробляє більшу кількість гормону стресу, що і призводить до підвищення рівня цукру.

Ходьба знижує рівень цукру в крові

 • Зміцнює імунітет. Одне дослідження показало, що щоденна ходьба в помірному темпі протягом 30-45 хвилин здатна попередити ймовірність виникнення захворювань верхніх дихальних шляхів і скоротити перебіг простуди на 43%. Тому піші прогулянки мають стати частиною вашого життя.
 • Підвищує настрій та рівень енергії. Відмовтеся з ранку від чашки кави й віддайте перевагу прогулянці. Ходьба відмінно підвищує енергетичний запас організму шляхом вивільнення таких гормонів як кортизол, адреналін і норадреналін. Крім цього, піші прогулянки допомагають боротися з депресією, почуттям тривоги та просто з поганим настроєм. Якщо день не вдався, обов’язково прогуляйтеся на свіжому повітрі.

Ходьба покращує настрій

 • Допомагає налагодити режим сну. Поганий сон – одна з причин поганого самопочуття та нестачі енергії. Вчені з’ясували, що проходячи 10 000 кроків протягом 4 тижнів, якість сну значно покращується. Це підтверджують одразу кілька досліджень. Посилання на одне та на друге. Переконайтеся самі.

Чи можливо схуднути за допомогою піших прогулянок?

Багато хто скептично ставиться до ходьби, вважаючи її малоефективною у боротьбі із зайвими кілограмами. У порівнянні з іншими видами фізичного навантаження, ходьба не дасть вам швидкого результату. Але водночас не варто її недооцінювати. Як вже казали, на кількість спалених калорій впливає багато факторів:

 • вага і зріст людини (чим більше вага і зріст, тим більше калорій ви втрачаєте);
 • темп ходьби;
 • місцевість (піднімаючись у гору або ходячи по рельєфній дорозі, витрата калорій збільшується);
 • тривалість ходьби.

Скільки в день потрібно ходити

У середньому, проходячи 10 000 кроків, ви можете втратити від 200 до 500 ккал. Ці цифри є “плаваючими” і результат залежатиме від того, скільки кілометрів ви готові проходити щодня.

Є ще один важливий фактор, який допоможе понизити вагу – харчування. Ну скільки можна, скажете ви. Але без правильного харчування нікуди. Щоб схуднути, потрібно створювати дефіцит калорій, витрачаючи їх більше, ніж надходить до організму. Тут все просто.

Цікаво по темі: Що таке інтуїтивне харчування і як за його допомогою схуднути

Правильне харчування для схуднення

Покращуємо результати

Зробіть ходьбу частиною вашого дня. Для цього є невеликі хитрощі:

 • скористайтесь обтяжувачами для ніг (можливо знайти іншу альтернативу);
 • паркуйте автомобіль якомога далі від того місця, куди ви прямуєте. Якщо машини немає, ви можете раніше виходити із громадського транспорту, щоб трохи пройтися;
 • прогуляйтеся в обідній час та після роботи;
 • зателефонуйте друзям чи близьким. Під час розмови пройдіться вулицею;
 • підіймайтеся сходами, а не на ліфті.

Цікаво по темі: Фізкультура і здоров’я: вплив спорту на організм

Ходіть по сходах

Урізноманітнюйте свої прогулянки:

 • слухайте подкасти або аудіокниги;
 • запропонуйте друзям скласти вам компанію;
 • регулярно змінюйте маршрут;
 • придумайте собі винагороду за зусилля. Наприклад, купуйте аксесуари для прогулянок (фітнес-трекер, навушники, кросівки тощо).

Винагорода за зусилля

Коли ви помітите перші результати, мотивація з’явиться сама собою. Вам захочеться ходити частіше та довше, щоб бачити приємні зміни.

Напишіть нам у коментарях, скільки кроків на день ви проходите. Чи любите ви ходити? Подивимося, скільки у нас є активних читачів.

 

Читайте також:

17 Серпня / 2022 Здоров'я

Коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 1. Наталія

  За вчора пройшла майже 26000 кроків, а так в середньому по 17000 за день. Помітно схудла за день, але додатково до кроків здорове харчування і обов’язково тренування

 2. Ольга

  Стараюсь ходить каждый день минимум по 10 тысяч шагов. Чувствую себя намного бодрее, настроение улучшается

 3. Елена

  Я хожу почти каждый день. Но сколько километр не знаю. И при этом чувствую себя хорошо. Потому что движение- это жизнь

 4. Клавдія

  Люблю ходити. Більше в парках. Намагаюсь надавати перевагу пішим прогулянкам.. 7-8 тис кроків поки що…