Вакуум — вправа, що допоможе зробити живіт пласким

Вакуум — це базова вправа, дуже ефективна для зміцнення м’яз живота. Надзвичайно проста у виконанні, вона допомагає справитися з некрасивим валиком у нижній частині живота, прибрати жировий прошарок та звузити талію.

А ще вакуум заряджає енергією та приносить неабияку користь для всього організму. Уддіяна бандха — так називають вакуум в йозі — поліпшує роботу дихальної, репродуктивної, кровоносної та травної систем. Під час його виконання посилюється приток крові до внутрішніх органів та відбувається їх масаж. Це дозволяє боротися з небезпечним вісцеральним жиром — тим самим, що накопичується довкола внутрішніх органів та заважає їхній нормальній роботі.

У чому особливість цієї вправи

Неприємний валик на животі виникає внаслідок слабкості поперечного м’яза — він виконує функцію поясу-каркасу, що утримує всі внутрішні органи. І коли він нетренований, живіт починає висіти навіть у худих людей. Поперечний м’яз проходить зліва направо глибоко під косим м’язом й тому такі вправи, як скручування або качання пресу, просто не дістаються до нього.

Вакуум особливий тим, що при його виконанні задіються всі групи м’язів живота, в тому числі й поперечний. Тренується його еластичність, внаслідок чого живіт підтягується, а талія стає стрункішою.

Техніка виконання

Найкраще виконувати вакуум зранку натщесерце — така зарядка допоможе пробудити тіло й запустити метаболізм. Якщо зробите все правильно, то відчуєте, як працює поперечний м’яз і вакуум сам підтягує живіт під ребра у бік хребта.

  1. Зробіть глибокий видих та сильно втягніть живіт, щоб він тягнувся догори й назад до хребта. Не дихаючи, зафіксуйтеся в цьому положенні на комфортний для вас час.
  2. Випустіть живіт і зробіть повільний вдих.
  3. Повторіть кілька разів. Розпочинати найкраще з 3–5 разів, з часом досягаючи 20–30 разів.

Вакуум можна робити лежачи, сидячи, стоячи — як завгодно. На початку спробуйте виконувати стоячи, злегка нахилившись уперед, притиснувши підборіддя до грудей і тримаючи руки на колінах.

Чи існують протипоказання

Як і будь-яка інша фізична активність, вакуум теж має свої протипоказання — в основному стандартні та нечисленні:

  • Вагітність та менструація.
  • Будь-які новоутворення: доброякісні чи злоякісні.
  • Гострі інфекційні захворювання органів черевної порожнини.
  • Тромбоемболічна хвороба.
  • Загострення хронічних захворювань органів травлення.
  • Післяопераційний період.

Вакуум не нарощує м’язову масу й не зробить живіт із кубиками, як у професійних спортсменів. Але при щоденному виконанні він зовсім скоро подарує вам бажаний підтягнутий животик і струнку талію. Бажаємо приємних тренувань!

 

Цiкаво по темi : Маленькі секрети великих перевтілень

15 Червня / 2020 Здоров'я

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендовані статті