Догляд за шкірою на рівні ДНК: що буде доступно нам через 10 років

Я не знаю чому так склалося, але усунення недосконалостей шкірного покриву нагадує ворожіння на кавовій гущі. “Спробуймо ось такі засоби для догляду. Не допомагають? Здайте ось ці аналізи й спробуємо ось таку б’юті-рутину…” І це може тривати роками. 😡 Я тобі сьогодні хочу розповісти, до чого нарешті активно прагне клінічна та комерційна б’юті індустрія – персоналізований догляд за шкірою на рівні ДНК! Це просто шикардос. 🤗

Що зараз собою являє індивідуальний догляд за шкірою

1-Догляд-за-шкірою-на-рівні-ДНК

Коли ми з тобою приходимо до косметолога, це вже називається персоналізований догляд за шкірою. Адже з нами працюють індивідуально… чи ні? Уяви, що в нас із тобою одна біда – пігментні плями. Ми приходимо до двох різних косметологів і тобі трапляється більш кваліфікований фахівець. Даю 99%, що нам призначать однаковий догляд, який міститиме той самий ніацинамід, ретинол, антиоксиданти тощо. Різниця буде лише в тому, що у твоєму випадку косметолог хоча б спробує дізнатися причину пігментації – вікова, післязапальна, надмірне перебування шкіри під сонцем без санскріну та інше. Який шанс, що цей догляд нам допоможе? 50/50🙃

Ти, до речі, коли-небудь замислювалася, скільки грошей було витрачено на баночки, які в підсумку ніяк не вирішили проблему зі шкірним покривом? Як-небудь прикинь, хоча б приблизно. Швидше за все, від цієї суми твоє обличчя стане таким😲 Або скільки ти витратила на консультації та послуги різних косметологів, поки не знайшла фахівця, який тобі підходить? А ще сюди додаємо фактор “стало ще гірше”. Так, нерідко рекомендований догляд лише погіршує ситуацію зі станом шкіри. Загалом, наразі поняття індивідуального підходу до лікування і просто наведення краси на шкірному покриві дуже-дуже далеке від ідеалу.

01-Догляд-за-шкірою-на-рівні-ДНК

Цікаво на тему: Спікули та мікроголки в косметиці – альтернатива дермаролеру

Куди ми за підсумком йдемо, а точніше, в який бік мчить розвиток б’юті-рутини? Найяскравіший приклад – це одне з досліджень шкіри двох одностатевих близнюків. Воно чітко показало, що фенотип шкірного покриву, глибина та кількість зморшків, загальні вікові зміни та старіння лише на 60% пов’язані з генетикою. А решта 40% – це вплив довкілля, регіон проживання, спосіб життя і навіть такі чинники, як склад води, якою людина миється. Для десяти рандомних людей з однією і тією самою проблемою, може бути 10 різних підходів до усунення недосконалостей шкірного покриву. І це є справжнім персоналізованим доглядом, а не “Всім по банці ретинолу📢!!!”

2-Догляд-за-шкірою-на-рівні-ДНК

А тепер уяви, “один мазок” з твоєї щоки й вищевказані моменти відкривають перед фахівцем на 100% цілісну картину не просто стану твоєї шкіри з урахуванням абсолютно всіх чинників, а перелік доглядових засобів з конкретним складом, який гарантовано підійде саме тобі. Зараз розповім детальніше😉

Цікаво на тему: Чистка обличчя: всі за та проти

4 Догляд-1024х500_03

Як працюватиме персоналізований догляд за шкірою на рівні ДНК

3-Догляд-за-шкірою-на-рівні-ДНК

У нас є з тобою дві ввідні – генетика та зовнішні стресори (регіон, спосіб життя тощо). Начебто, все просто й зрозуміло, але насправді все набагато складніше. Приміром, у Швеції досить популярна історія мати індивідуальний профіль стану крові. Навіщо? Щоб отримувати рекомендації щодо приймання тих самих вітамінно-мінеральних комплексів в індивідуальному порядку. Така ж тенденція підібралася до ринку косметики, й деякі бренди вже зараз практикують персоналізований догляд у дуже вузькому та вкрай дорогому сегменті косметологічних послуг. Але все одно догляд за шкірою на основі ДНК все ще перебуває в зародковому стані.

Отже, такий підхід у майбутньому повинен:

  1. Виключати марні експерименти з нашими улюбленими баночками.
  2. Зробити процес підбору доглядових засобів практично миттєвим.
  3. Гарантовано вирішувати проблеми зі шкірою.
  4. Економити гроші та нерви споживачеві.

4-Догляд-за-шкірою-на-рівні-ДНК

Загалом, закріпимо, що головна мета генетичного тестування – це створення або підбір продуктів, адаптованих до індивідуальних потреб шкіри конкретної людини. За прогнозами люди з високим доходом зможуть уже через 3-5 років зануритися в абсолютно новий світ краси. А до широких мас така розкіш має дійти через 8-10 років.

Наразі сам по собі ДНК-тест – річ не марна в питанні догляду за шкірним покривом, однак потрібні серйозні доопрацювання і масштабування самої процедури виключно з науковим підходом. Як же буде реалізовано ДНК-догляд?

Цікаво на тему: Ботокс: за та проти популярної б’юті-процедури

Індивідуальний догляд за шкірою на рівні ДНК

Тут на нас із тобою чекає винятково персоналізований підхід до розв’язання проблем із недосконалостями шкіри: ДНК-аналіз, вивчення чинників довкілля, що згубно впливають, конкретно у твоєму регіоні та, звісно ж, спосіб життя. Наведу тобі простий приклад.

ДНК-аналіз: що він дає?

5-Догляд-за-шкірою-на-рівні-ДНК

Процедура виявляє генетичні схильності:

  • схильність до фотостаріння;
  • низький рівень природного антиоксидантного захисту;
  • високий ризик пігментації;
  • генетично зумовлена сухість шкіри;
  • уповільнена регенерація тощо.

Ці дані незмінні, але вони показують, які ризики та слабкі місця закладені у твоїй шкірі від народження.

Роль навколишнього середовища

6-Догляд-за-шкірою-на-рівні-ДНК

Фактори довкілля (сонячна активність, забруднення повітря, вологість та інше) мають епігенетичний вплив, тобто вони можуть впливати на те, як активуються або пригнічуються твої гени. Наприклад:

  1. Надмірне УФ-випромінювання може активувати гени, пов’язані із запаленням і пошкодженням ДНК, що прискорює старіння.
  2. Забруднення повітря підвищує рівень вільних радикалів, що додатково пошкоджує шкіру.

У підсумку з’ясовується, наприклад, що в людини генетично низький рівень антиоксидантного захисту, що вже робить шкіру більш вразливою до УФ-випромінювання. Якщо ця людина живе в регіоні з високим рівнем сонячної активності або забрудненою атмосферою, ризик фотостаріння і запалень зростає. І це лише крихітна частина того, які таємниці відкриє персоналізований догляд на рівні ДНК. А далі все залежить від серйозності проблеми та часу, за який клієнт хоче її позбутися. Фахівці бачитимуть твою шкіру в максимально розгорнутому форматі й точно знатимуть, що їй потрібно конкретно зараз.

Цікаво на тему: Екзосоми: модна тенденція чи еліксир здорової шкіри?!

7-Догляд-за-шкірою-на-рівні-ДНК

Доглядові засоби будуть підбиратися двома способами:

  1. Системою машинного навчання. Штучний інтелект знаходитиме схожі кейси й пропонуватиме найкращі рішення. Водночас завдання АІ в цьому разі – не просто підібрати ідеальний догляд для тієї ж сухої проблемної шкіри, схожий з тим, що був запропонований твоїй сусідці. Він врахує все до крупинки: твою генетичну схильність, вік, клімат проживання, анамнез і багато-багато чого іншого. Після цього запропонує персоналізований набір доглядових засобів.
  2. Індивідуально розроблені формули косметики. Якщо раніше про це замислювалися лише в теорії, то зараз великі корпорації поступово переходять до практики. І персоналізований догляд за шкірою на рівні ДНК, найімовірніше, буде тією самою відправною точкою для реалізації такої крутої послуги.

До речі, перший метод технології, заснований на штучному інтелекті спільно з ДНК-аналізом шкіри, вже існує й активно використовується лише кількома компаніями в усьому світі. Індустрії, що працюють з генетикою та АІ, розробляють бази даних, що містять мільйони записів, заснованих на реальній статистиці того чи іншого догляду. Далі всі ці записи поділяються на підгрупи. Після генетичного аналізу й збору всієї необхідної інформації про твою шкіру, ти автоматично визначаєшся в одну з підгруп, і система одразу ж підбирає найкращий догляд.

8-Догляд-за-шкірою-на-рівні-ДНК

Це нагадує підхід до медичних протоколів: якщо людина потрапляє в певну категорію (наприклад, “предіабет”), їй пропонують протокол лікування, заснований на статистиці для групи, а не на унікальних даних.

Штучний інтелект проводить глибокий аналіз між безліччю варіантів догляду за конкретної проблеми та їхніми реальними результатами, мінімізуючи ту саму “вгадайку” – допоможе чи ні? Але, як я вже говорила, потрібно ще чимало доопрацювань. Тим людям, які зараз користуються такою послугою, слід сказати спасибі. Так, саме завдяки їм ми з тобою незабаром теж зможемо випробувати всю силу інновацій, адже вони по суті ті самі першопрохідці, двигуни прогресу🙃

А ти хотіла б спробувати індивідуальний догляд за шкірою на рівні ДНК? Або твій косметолог цілком справляється із завданням? Обов’язково поділися з нами в коментарях і не забудь жмакнути вподобайку, якщо стаття була цікавою.

1 Корисна стаття-1200х200_01_ukr

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1280x400_ukr (6)