Сучасна людина повинна бути не просто освіченою, але й мати широкий кругозір, вміти творчо мислити й нестандартно підходити до вирішення задач. Починаючи вже з дошкільного віку ми навчаємо дітей читання, письма, рахування — за всі ці дії відповідає ліва півкуля мозку.
А от права півкуля працює на творче та образне мислення. Саме для розвитку цих здібностей потрібно займатися з дитиною малюванням й розмальовуванням, ліпленням, оригамі, танцями, музикою. Тож як познайомити дитину з мистецтвом? Про це читайте в нашій новій статті.
За допомогою творчості й мистецтва людина ділиться своїми думками, емоціями та враженнями — ця властивість притаманна лише людям. Тож навіщо дітям потрібні творчі заняття?
Більш того, декоративно-прикладне мистецтво, яким ви займаєтеся з дитиною, розвиває дрібну моторику рук дитини, уважність та акуратність. Певно, не треба вже й казати, що дитина, яка всебічно розвивається, буде легше та краще навчатися, а в дорослому житті буде більш успішною та щасливою.
Розвивайте любов до прекрасного з самого малечку: разом слухайте різну музику, танцюйте, давайте малюкові пальчикові фарби, безпечний дитячий пластилін. Обираючи ці іграшки, обов’язково зважайте на їхню якість та пересвідчитеся в тому, що пластилін чи фарби є безпечними для здоров’я при випадковому попаданні в рот.
Запишіть на кружок: трохи пізніше, коли дитина підросте, звертайте увагу на те, що їй більше подобається і пропонуйте різні заняття. Нічого страшного, якщо малюк два тижні походить на малювання, ще два — на танці, а потім захоче піти в театральний кружок. Дайте дитині можливість визначити, що їй подобається більше.
Відвідуйте театр, музичні концерти, художні виставки. Окрім того, що це корисно для культурного та творчого розвитку дитини, подібні заходи також зближують і дають нові свіжі теми для розмов та дискусій.
Прививайте любов до читання: про користь читання чимало сказано й написано, тож тут без коментарів. Скажемо лише: якщо бажаєте привити дитині любов до читання, пропонуйте їй дійсно цікаві книжки. Добре, що сьогодні є широкий вибір якісної літератури для малюків різного віку.
Ця техніка малювання неодмінно сподобається не лише дітям, але й дорослим. Зробіть для дитини кілька основ для малювання в цій техніці й займайтеся творчістю разом. Що для цього потрібно?
Цікава та корисна гра, яку можна виготовити своїми руками. Суть цієї гри полягає в тому, щоб кидати кубики і з використанням тих малюнків, що випали, скласти історію. Для цього потрібно підготувати кілька груп кубиків:
Склавши перелік груп, до кожної з них придумайте по 6 зображень. Наприклад, для групи місця — дім, ліс, замок, вулиця, школа, магазин; їжа — яблуко, салат, молоко, капуста, яйця, тістечко; персонажі — котик, зайчик, хлопчик, дівчинка, ведмідь, вовк; погода — сонце, дощ, хмари, сніг, туман, мороз і т.д.
Ну, і в самому кінці нанесіть ці зображення на кубики — по одному на кожну грань. Для цього можна використовувати кольорові ручки, олівці, наліпки. А от маркери краще не брати, оскільки вони дають надто товсту лінію.
Як грати сюжетними кубиками? Просто по черзі кидайте їх і з тих зображень персонажів, місць, часу, предметів, що вам випадатимуть, складайте веселі історії. Таку іграшку зручно взяти з собою в дорогу, щоб розважити малечу. А ще кубики, виготовлені своїми руками, — це чудовий подарунок для друга.
І ще дещо: не намагайтеся підігнати творчість дитини під загальноприйняті правила. Нехай на її малюнках сонце буде блакитним, а квітка — зеленою. Адже мистецтво — це не точне зображення оточуючого світу, а те, яким його бачить митець. Тож дозвольте своїй дитині розкрити свій творчий потенціал і відчути себе митцем!
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні