8 навичок, які розвиває дитячий конструктор

Конструктор — це не лише розвивальна іграшка для дітей. А й один, два, три (і навіть більше!) десятки розкиданих по всьому будинку деталей, які так і норовлять впитися в ноги батькам. Так заради чого терпіти конструкторське свавілля? На це є 8 причин.

А це цікаво

Педагоги й психологи стверджують, що збирання конструктора — не просто цікавий варіант дозвілля. Це гра, яка забезпечує всебічний розвиток малюка.

Результати досліджень говорять, що:

 • існує зв’язок між грою в конструктор у дитинстві й розвитком математичного мислення;
 • конструктор — це зручна форма гри, яка допомагає дитині розвивати моторику, мислити нестандартно, отримувати навички організації простору;
 • багато людей з технічним складом розуму в дитинстві захоплювалися конструкторами, що, можливо, і вплинуло на вибір майбутньої професії.

Блокові набори були в Альберта Ейнштейна, а на металевих конструкторах виросло не одне покоління інженерів. Тому зверніть увагу на таку іграшку й ви.

Які навички розвиває конструктор

Під час гри дитина тренує:

 1. Дрібну моторику. При складанні потрібно працювати з дрібними деталями, різними способами з’єднання. Це вам не кола накидати, щоб вийшла піраміда!
 2. Креативність. Хороший конструктор можна збирати не за шаблоном і створювати щось унікальне. Будинок для хом’яка? Житло для ляльки? Трактор? На що вистачить фантазії та деталей.
 3. Увагу, вміння концентруватися. Збирання займає не одну годину, вимагає уважності, щоб правильно підібрати деталі, знайти потрібні частини, поєднати у єдине ціле.
 4. Логічне мислення. Дитина вчиться підбирати правильні комбінації, будувати стратегію: як розподілити деталі, щоб вистачило добудувати задуманий об’єкт.
 5. Уміння планувати й розв’язувати проблеми. Дитина вчиться розбивати роботу на етапи, одночасно долаючи різноманітні проблеми. У процесі народжуються нові способи з’єднань, незвичайні комбінації.
 6. Роботу в команді. Мама будує паркан, тато збирає дах, а малюк займається стінами та фундаментом. Відмінна можливість відчути себе архітектором, який роздає завдання робітникам.
 7. Цілеспрямованість. Уявіть відчуття гордості, коли перед малюком постане модель, зібрана його руками! Дуже підвищує самооцінку та мотивує не зупинятися на досягнутому.
 8. Мову. У процесі роботи потрібно запам’ятати назву деталей, щоб не заплутатися, особливо якщо йде робота в команді, пояснити, що потрібно зробити тощо.

Який конструктор вибрати 

Конструктор є універсальною іграшкою, яка підійде як хлопчикам, так і дівчаткам. Так, виробники роблять замки для принцес і машини для принців, але в цілому дитині буде цікаво грати з будь-яким набором.

Сьогодні на ринку представлений великий асортимент конструкторів — від простих наборів із пластику й металу до деталізованих Лего. Основні види:

 1. Блокові. Це пластикові деталі, маленькі, середні, великі блоки різної форми, які з’єднуються між собою, як цеглинки — накладаються один на одного. Відмінно підходять малюкам, які освоїли складання пірамідки.
 2. З деталями, які можна скріплювати довільно або за схемою. Наприклад, набори із пластику для зведення будинку чи цілого міста: заготовки з вікнами, дверима, різної висоти й форми. Такі іграшки коштують недорого, вони безпечні та надовго захоплюють дитину.
 3. Металеві (меккано). Складаються з деталей, які треба з’єднувати за допомогою гайок та інших кріплень. З одного набору можна зібрати й трактор, і легковий автомобіль, і карету. Рекомендуємо для дошкільнят і молодших школярів, які вже не стануть пробувати гайки на зуб.
 4. Дерев’яні. Складаються з листів, на яких лазером випалені деталі. У таких конструкторів немає варіативності, але вони наочно демонструють, як працюють різні механізми. Модель збирається довго, тому підійде для школярів-посидючок.
 5. Лего. Фірмові конструктори для дітей та дорослих. Вимагають концентрації при складанні, тому враховуйте вік і темперамент дитини. З мінусів — більша частина таких конструкторів не універсальна: з набору вийде зібрати тільки одну модель. Хороший подарунок підлітку, який захоплюється темою Лего.
 6. Магнітні. Зазвичай складаються з дрібних деталей, а це небезпечно для малюків. Підійдуть для дітей віком від 5 років. Наочно демонструють процес намагнічування, варіативні.

Головне при виборі конструктора — орієнтуватися на вік дитини та її захоплення.

Безпека

Не купуйте конструктори з дешевого пластику, він може бути токсичний і викликати серйозні алергічні реакції. Зверніть увагу, чи всі деталі відшліфовані, вони не повинні фарбувати руки й різко пахнути.

Рекомендуємо робити покупки у спеціалізованих магазинах, щоб у разі поганої якості або браку ви могли обміняти чи повернути товар. Якщо ви не довіряєте виробнику, не купуйте іграшку.

Для малюків до року краще вибирати конструктори з дерева, з великими деталями без дрібних частин. Магнітні — не варіант. Не можна виключати випадкового проковтування або попадання в дихальні шляхи. Поки ви не будете впевнені, що дитина акуратно гратиметься, не залишайте її сам на сам з іграшкою.

Вибираючи конструктор, також керуйтеся здоровим глуздом. Якщо дитина 3-4 років випереджає ровесників за розвитком, то можна купити іграшку складнішого рівня. Але грати краще під наглядом дорослих!

Конструктор — це велика кількість можливостей для дитини, зокрема й розвивальних. Його цікаво збирати не лише малюкам, але й дорослим. Тому якщо ви ще не придбали декілька наборів, радимо це зробити.

Коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 1. […] Розвиваючі ігри потрібні кожній дитині, і чи раніше вони за них візьмуться, тим краще. Тому запропонуйте своєму малюкові погратись із конструктором. А як правильно його вибрати, дізнайтеся із наступної статті – «8 навичок, які розвиває дитячий конструктор». […]

 2. Лилия

  Интересная статья. Конструктор это отличная игрушка и сейчас огромный выбор есть,не то что раньше)

 3. Уляна

  Маємо з 5 видів різних конструкторів. Для того, щоб вони не переміщувалися, кожен має свою велику прозору коробку.