Гід по косметичних глинах: як вибрати та правильно застосовувати

Дівчатка, давайте відверто – всі ми знаємо, що класні косметичні засоби можуть бути як цілком бюджетними, так і дорогими, дуже дорогими й “Скільки???”😲 Але іноді для розв’язання різних питань зі шкірою та навіть волоссям немає нічого потужнішого й водночас доступнішого за глину. Так-так, та сама глина, яка, здається, підходить тільки для стародавніх ритуалів або реставрації статуй. Але насправді подрібнена гірська порода – справжнє джерело корисних речовин, здатне творити чудеса.

Що з себе представляє глина та які корисні речовини містить?

Глина – це природна гірська порода, що складається з дрібних частинок глинистих мінералів та інших хімічних сполук. Вона утворюється в результаті вивітрювання гірських порід, що піддаються впливу води й повітря. Глина містить безліч корисних мінералів, мікроелементів, які очищають, живлять і відновлюють шкіру. “А як же вітаміни? Багато хто каже, що в глині є вітаміни й косметика з нею насичує шкіру цими нутрієнтами” 😊

1-Гід-по-косметичних-глинах

Вітамінів, таких як A, C, E та інших, в глині немає. У деяких косметичних формулах вітаміни можуть бути додані штучно (наприклад, у креми або маски з глиною), але сама по собі глина їх не містить. Тож якщо ти десь побачиш твердження про якусь “супер глину”, видобуту на островах, що не бачили ніг людини, з вмістом природних вітамінів… Просто посміхнися і не витрачай гроші на такий “диво-засіб”🙃

А що ж міститься в цій гірській породі? Зараз буде трохи складних слів, але я постараюся пояснити максимально зрозуміло😉 Безсумнівно, багато що вирішує конкретний вид глини, але якщо говорити загалом, то ситуація така.

Склад глини за мікроелементами та мінералами

2-Гід-по-косметичних-глинах

Список цих речовин, які можуть міститися в глині, що використовується в косметології, не маленький:

  • магній – допомагає відновлювати й зволожувати шкіру. Він бере участь в обмінних процесах, необхідних для якнайшвидшого загоєння запалень і відновлення після пошкоджень;
  • кальцій – важливий для підтримання структури шкіри та нормальної роботи клітин, ще більше посилюючи процес регенерації;
  • калій і натрій – зберігають водний баланс у клітинах на необхідному рівні, що важливо для збереження еластичності та запобігання зневодненню. Вони необхідні для нормальної роботи клітинних мембран і загалом для зволоження шкіри;3-Гід-по-косметичних-глинах
  • залізо – покращує циркуляцію крові та кровопостачання клітин шкіри, що сприяє поліпшенню її кольору й запобігає тьмяності;
  • цинк – має антисептичні та протизапальні властивості, допомагає в разі акне та запалень. Цинк регулює вироблення себуму й сприяє загоєнню шкірного покриву;
  • мідь – бере участь у синтезі колагену й еластину, що допомагає підтримувати пружність і боротися зі зморшками. Мідь також бере участь в активації антиоксидантних систем шкіри.

А тепер перейдемо до більш складних речей, але трохи пізніше ти зрозумієш, чому ця інформація важлива😎

Цікаво на тему: Скажи «прощавай!» недосконалостям: найкращі точкові засоби від висипань

Глинисті мінерали

4-Гід-по-косметичних-глинах

Це особлива група мінеральних речовин, яка утворюється під час руйнування гірських порід і має дрібну, порошкоподібну структуру. Такі мінерали часто містять водні молекули, що робить їх м’якими та пластичними. Вони легко поглинають воду й утворюють пасту або глину, коли з нею змішуються. Скільки їх? Десятки, проте ключових, які утворюють різні типи глин з різними властивостями, що можуть використовуватися в косметології для очищення шкіри, зволоження або боротьби із запаленнями, не так вже й багато. Перераховувати абсолютно всі немає жодного сенсу, тому погляньмо на найпопулярніші:

  1. Монтморилоніт – основний компонент у таких глинах, як бентонітова. Відомий своїми чудовими абсорбувальними та детоксикаційними властивостями.
  2. Каолініт – основа білої глини й більш тобі відомий як каолін. Має м’який очищувальний і заспокійливий ефект і добре підходить для чутливої шкіри.
  3. Іліт – один із компонентів зеленої глини. Його головні ефекти: поліпшення кровообігу, очищення і звуження пор.
  4. Гідроталькіт – цей мінерал часто використовують для жирної, а також проблемної шкіри завдяки своїм абсорбувальним і матуючим властивостям.5-Гід-по-косметичних-глинах
  5. Смектити – група глинистих мінералів, які дуже ефективно не тільки очищають пори, а й поглинають надлишки жирової тканини.
  6. Палигорськіт – використовується в косметиці для очищення шкірного покриву та є чудовим антисептиком.
  7. Сепіоліт – глинистий мінерал з очисними властивостями й, крім антиоксидантного впливу, допомагає поліпшити текстуру шкіри.

Тобі важливо зрозуміти, що деякі з цих глинистих мінералів утворюють різні типи глин з конкретними властивостями. До того ж у багатьох гігантів індустрії краси є свої улюбленці. Наприклад, за деякими даними, L’Oreal® є основним споживачем сепіоліту, тоді як Procter and Gamble® – основним споживачем палигорськіту в косметичних продуктах🧐

Так, у глині також можуть міститися різноманітні мікроелементи та речовини з позитивним впливом на шкірний покрив. Але основні групи корисних речовин перераховані вище.

Цікаво на тему: Що потрібно знати про догляд за шкірою у 20+ років

1 Проф догляд-1024х500_30

Основні види глин у косметиці

6-Гід-по-косметичних-глинах

Якщо ти бачила глини для укладання волосся, для обличчя, тіла, в окремій сипучій або рідкій формі, у складі готових доглядових засобів – це далеко не межа можливостей подрібненої гірської породи. Глини використовуються в різних косметичних формулах, таких як креми (зокрема сонцезахисні), зубні пасти, дезодоранти, косметика для волосся, макіяж, лак для нігтів, маски для обличчя, шампуні та багато іншого. Розберімо основні види глин та їхні властивості:

Бентонітова глина

8-Гід-по-косметичних-глинах

Це справжня зірка серед глин🤩 Бентонітова глина, завдяки неймовірно високому вмісту мінералів, має чудові очищувальні та детоксикаційні властивості. Вона ідеально підходить для двох типів шкіри – жирної й, звісно ж, комбінованої, адже поглинає надлишки себуму та забруднень, при цьому не викликає сухості. Часто використовується в складі пілінгів і очищувальних масочок.

Біла (каолін)

7-Гід-по-косметичних-глинах

М’яка й дуже делікатна глина. Так, ти правильно здогадалася – вона просто створена для власниць не тільки чутливої шкіри, а й сухої. Ніжно очищає, зволожує, покращує текстуру та усуває дрібні зморшки. Цей вид глини бездоганно підходить для регулярного догляду за шкірою без ризику пересушування.

Червона

9-Гід-по-косметичних-глинах

Насичена оксидами й що важливо – залізом. Крім того, що вона покращує циркуляцію крові, червона глина активно стимулює процеси, необхідні для регенерації клітин. Є чудовим вибором для тих, хто має нормальну та чутливу шкіру, часто використовується в антиейдж засобах.

Рожева

10-Гід-по-косметичних-глинах

Являє собою комбінацію білої та червоної глини, яка стане справжньою знахідкою для чутливого та сухого шкірного покриву. Заспокійливий і відновлювальний ефект винятково позитивно впливає на стан шкірного бар’єра, зволожуючи й живлячи шкіру. Рожева глина також сприяє поліпшенню кровообігу, зменшуючи почервоніння і допомагаючи тим самим справлятися з тьмяним тоном обличчя.

Цікаво на тему: Особливості догляду за шкірою 30+

Зелена

11-Гід-по-косметичних-глинах

Це найкраще рішення для догляду за шкірою з акне. Сильна антисептична й антибактеріальна дія не тільки допомагає очищати шкіру, але й звужує пори. Також ця глина має матувальний ефект, що робить її чудовим вибором для комбінованого та жирного типу шкіри.

Блакитна

12-Гід-по-косметичних-глинах

Завдяки своєму багатому складу, має потужний антиоксидантний і очищувальний ефект. Допомагає тонізувати й омолоджувати шкіру, активізуючи вироблення колагену. Ця глина особливо підійде для шкіри, що в’яне та зрілої, а також для шкірного покриву зі зморшками.

Жовта

13-Гід-по-косметичних-глинах

Зріла шкіра – це той тип, з яким жовта глина працює ідеально через свою антиоксидантну дію. Тонізація, поліпшення текстури, зняття запалень – те, що потрібно для шкіри з віковими змінами.

Чорна

Сильні протизапальні та очищувальні властивості – ось чим відома чорна глина. Показує особливу ефективність на шкірі з акне, зменшуючи жирність і знімаючи запалення. Якщо у тебе проблема з розширеними порами – рекомендую придивитися до цієї глини.

14-Гід-по-косметичних-глинах

З огляду на все, що ми з тобою дізналися, можна сміливо скласти ТОП 5 переваг косметичних глин:

  1. Природне очищення шкіри. Якщо твоя шкіра схильна до забруднень і акне, глина – твій рятівник. Вона чудово очищає пори від бруду й токсинів, не пошкоджуючи захисний бар’єр шкіри.
  2. Поглинання надлишків жиру. Для власниць жирної шкіри або схильної до блиску в Т-зоні глина здатна абсорбувати надлишковий себум, у такий спосіб запобігаючи неприємному блиску та висипанням.
  3. Заспокійлива дія. Для чутливої шкіри або запалень глина – це справжній мастхев. Вона заспокоює подразнення і знижує запальні процеси на шкірі, допомагаючи уникнути нових висипань.
  4. Живлення і відновлення. Деякі види глин, наприклад, рожева або блакитна, містять мінерали, які живлять шкіру, сприяють регенерації клітин і роблять її більш пружною та еластичною.
  5. Антиоксидантна дія. Глина також має потужний антиоксидантний ефект, що допомагає сповільнювати процеси старіння, покращуючи текстуру шкіри й надаючи їй здорової сяйливості.

Глину можна сміливо назвати однією з незаслужено забутих, а точніше не надто популярних героїнь косметичного світу. Але ж вона вкрай доступна за ціною, ефективна й завжди готова допомогти в боротьбі за ідеальну шкіру.

Цікаво на тему: Преміальний догляд для тіла: бренди, з якими варто познайомитися

Яку глину вибрати?

15-Гід-по-косметичних-глинах

В ідеалі, звісно, вводити глину у свою б’юті-рутину після консультації з косметологом. Хоча це безпечний засіб, розкрити його потенціал по максимуму вийде в разі “розбору” всіх доглядових засобів, що застосовуються, в індивідуальному порядку. Наприклад, для жирної шкіри з акне, запаленнями віддавай перевагу бентонітовій або зеленій глині. Біла або рожева глина ідеально підійде для зволоження, заспокоєння чутливої та сухої шкіри. А блакитна та рожева – чудовий варіант для тьмяної та шкіри, що в’яне.

Також не забувай, що формули можуть бути комплексними, та ж червона бентонітова глина тощо.

Як застосовувати косметичні глини та доглядову косметику з ними в складі?

16-Гід-по-косметичних-глинах

Готові масочки нанось за інструкцією від виробника, а якщо вирішила купити глину певного виду в порошку, просто змішай її з водою або гідролатом (наприклад, з трояндовою водою), щоб отримати пасту середньої консистенції. Нанось її на обличчя не більше ніж на 20 хвилин (у середньому достатньо 10-15 хв.) і після того, як маска підсохне, обов’язково змий її теплою (не гарячою) водою й не забудь зволожити шкіру кремом. Важливо: коли ми наносимо глиняні маски, краще уникати дві області – губи та зона навколо очей. Шкіра навколо очей дуже ніжна й тонка. Маски з глиною (особливо ті, які мають сильну очищувальну або поглинальну дію) можуть призвести до пересушування цієї ділянки. Глина, особливо коли вона висихає, стягує шкіру. Це може створити дискомфорт і навіть спричинити мікротріщини на тонкій шкірі. У ділянці губ ситуація схожа, оскільки шкіра також досить ніжна.

Якщо у тебе комбінована або жирна шкіра, обов’язково спробуй пілінг із глиною. Просто додай трохи глиняного порошку у свій звичайний скраб, і застосовуй кілька разів на тиждень. І, природно, глину можна використовувати для догляду за тілом👍

Цікаво на тему: Догляд з ліфтинг-ефектом: круті засоби для твоєї вічно молодої шкіри

Глиняні обгортання

Досить популярний спосіб застосування глини для тіла, який допомагає поліпшити контури фігури, зменшити набряки та стимулювати кровообіг. Це особливо корисно за целюліту та зайвої ваги.

17-Гід-по-косметичних-глинах

Як робити:

  • змішай глину (наприклад, зелену або чорну) з водою або рослинною олією (оливковою, кокосовою) до консистенції пасти;
  • нанеси на проблемні зони (стегна, живіт, сідниці);
  • оберни тіло плівкою або теплим рушником;
  • лежи 20-30 хв, потім змий теплою водою;

Для посилення ефекту можна робити такі обгортання 2-3 рази на тиждень.

Глиняні скраби

Глина також може бути частиною скрабів для тіла, щоб відлущити мертві клітини шкіри й поліпшити її текстуру.

18-Гід-по-косметичних-глинах

Як робити:

  • змішай глину з цукром або морською сіллю;
  • додай трохи олії (наприклад, жожоба або мигдалевої) і води до консистенції пасти;
  • масажуй отриманою сумішшю шкіру, приділяючи увагу сухим ділянкам (лікті, коліна, ступні);
  • змий теплою водою і зволож шкіру.

Глиняні ванни

Вони не тільки допоможуть розслабитися, а й поліпшать циркуляцію крові, знімуть втому та очистять шкіру. Такі ванни особливо корисні для шкірного покриву, схильного до акне або запалень.

19-Гід-по-косметичних-глинах

Як робити:

  • додай 100-200г глини (наприклад, бентонітової або блакитної) в теплу ванну з водою;
  • розмішай до повного розчинення;
  • відпочинь у ванній 20-30 хв. Глина абсорбуватиме токсини та надлишки жиру, а також заспокоюватиме шкіру.

Маски для тіла з глиною

Якщо у тебе є проблеми зі шкірою на тілі (акне на спині, подразнення), можна використовувати глину як маску для локальних проблем.

20-Гід-по-косметичних-глинах

Як робити:

  • нанеси глиняну пасту (із зеленої глини або бентонітової) на проблемні ділянки;
  • залиш не більше ніж на 20 хв, щоб глина встигла увібрати надлишки жиру й очистити пори;
  • змий водою (тепленькою), уникаючи агресивного тертя шкіри.

Глиняні маски для ніг і ступнів

Глина відмінно допомагає зняти втому з ніг, а також бореться з неприємним запахом і сухістю шкіри.

21-Гід-по-косметичних-глинах

Як робити:

  • змішай глину з водою до пастоподібної консистенції й нанеси на ноги (особливо на стопи та п’ятки);
  • залиш на 15-20 хв, потім змий водою;
  • для додаткового ефекту можна додати в суміш ефірні олії (лаванди або чайного дерева).

І кілька корисних порад. Після застосування глиняних процедур для тіла завжди зволожуй шкіру. Глина може трохи пересушити її, тому обов’язково використовуй зволожувальний крем. Для отримання класного ефекту та закріплення результату застосовуй глину регулярно, але не надто часто (особливо якщо у тебе суха шкіра), щоб уникнути її пересушування. Для обгортань і ванн краще вибирати бентонітову, чорну або зелену глину, оскільки ці види мають сильні очищувальні та детоксикаційні властивості.

Говорячи про різну косметику з глиною в складі (креми, тоніки та інше), в таких продуктах вона працює м’якше й ефективно допомагає підтримувати чистоту шкіри протягом дня. Просто користуйся доглядовим засобом, як будь-яким іншим із цієї ж категорії.

А ти використовуєш глину у своїй б’юті-рутині? Обов’язково поділися з нами в коментарях про результати та який вид глини тобі подобається найбільше. Звичайно ж, не забудь жмакнути вподобайку, якщо стаття була для тебе корисною.

1 Корисна стаття-1200х200_01_ukr

7 Лютого / 2025 Догляд за обличчям

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

03 (538)