Гречані, пшеничні, мереживні, з дірочками, зі сметаною, з м’ясом, сиром та родзинками… Це все вони, млинці — головний та найсмачніший почастунок на Масницю. Чому саме млинці? Тому що вони круглі й так схожі на Сонце, яке прославляли наші предки у цей святковий тиждень.
Докладніше про традиції та символи одного із найулюбленіших свят українців, а також найкращі рецепти млинців — у цьому смачному матеріалі.
Це давньослов’янське свято проводів зими й зустрічі весни. Воно було пристосоване християнською церквою й стало відзначатися за тиждень перед Великим постом. У наші дні фіксованої дати Масниця не має, вона щороку змінюється в залежності від того, коли святкується Великдень.
Вперше про Масницю згадується у календарях, датованих IV ст. до н.е., що були знайдені на території сучасної Хмельницької області.
Тиждень, що передує Великому посту, також називають Сиропусним або Колодієм. Протягом семи днів заведено їсти смачні страви та веселитися. Кожний день Масниці особливий. Наприклад, у понеділок потрібно зустрітися з друзями й родичами, з якими давно не бачилися. У середу — ласувати смаколиками, а в п’ятницю неодмінно завітати у гості до тещі. У неділю просять пробачення, позбуваються образ і непорозумінь.
Також господині готували смачні страви й пекли особливий хліб — млинці. У такий спосіб люди задобрювали Сонце, закликали світити, щоби швидше потеплішало. Ця традиція живе й понині.
Перші млинці, за традицією, необхідно було віддати нужденним: жебракам, бідним людям.
У 2022 році початок Масляниці припадає на 28 лютого (понеділок) та триватиме до 6 березня (неділя).
Для ажурної випічки, яка нагадує мереживні серветки, вам знадобляться:
Підігрійте молоко до 35-37 °C, додайте дріжджі, сіль, трохи цукру. Перемішайте масу до повного розчинення інгредієнтів, залиште в теплі на 15-20 хвилин.
Можете покласти трохи більше дріжджів, якщо не впевнені, що вони спрацюють. Цукор додавайте за смаком, куштуючи тісто.
В іншій мисці змішайте 2 яйця, решту цукру й добряче все збийте. Влийте суміш із дріжджами та починайте всипати борошно. Залиште тісто ще на 20 хвилин, але час від часу помішуйте. Потім влийте теплу воду та рослинну олію, ще раз перемішайте. Усе, можна випікати. Перед кожним новим млинцем змащуйте пательню рослинною олією.
Підготуйте:
У велику миску виливаємо молоко, додаємо яйця, цукор і змішуємо. Поєднуємо борошно з содою, потроху засипаємо до рідини. Можна замішувати блендером, міксером або ложкою. Готове тісто має настоятися 10-15 хвилин. Випікати на розігрітій пательні.
Зовні ці млинці нагадують американські панкейки. Для них знадобляться такі інгредієнти:
Змішуємо рідкі компоненти та борошно, сіль і цукор. Тісто замішуємо до однорідності. Потім додаємо яйця та ванілін. Випікайте тісто одразу ж, щоб не зникли бульбашки. Подавайте з варенням чи цукровою пудрою.
До приготування сонячного хліба можна й треба залучати дітей. Це чудова можливість розповісти їм про свято, цікаво провести дозвілля та мотивувати до кулінарних звершень. Тільки уявіть, з якою гордістю вони пригощатимуть родичів стравою, яку приготували самі!
Кілька корисних порад, як підготуватися до випікання млинців і батькам, і дітям:
Маленькому су-шефу можна доручити змішування компонентів (сіль, цукор, борошно); замішування тіста; змащування готових млинців вершковим маслом; тестування тіста на запах і смак. За допомогою силіконових форм перетворіть кулінарію у навчання, наприклад, вивчайте кольори, форми. Також принагідно розповідайте про те, чим відрізняється сіль від цукру, чому не можна чіпати гарячу пательню, як працюють дріжджі й т. ін.
Масниця — ще один привід зібратися усією родиною та цікаво провести час разом у приємних клопотах та святкуванні. Зичимо вам гарного свята, вдалих кулінарних експериментів і щоб перший млинець не був нанівець!
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні