Якщо ви бажаєте схуднути, покращити витривалість або ж просто урізноманітнити фізичну активність, тоді вам варто спробувати табату. Цей різновид тренування відомий своєю здатністю вдвічі пришвидшувати обмін речовин, і він однаково добре показав себе і для покращення м’язового тонусу, і для зниження ваги тіла, і для загального зміцнення здоров’я. Що таке табата, в чому її особливість та як займатися за цією методикою?
Систему Табата ще в 1996 році запропонував японський лікар Ізумі Табата. Це високоінтенсивне інтервальне тренування тривалістю лише 4 хвилини. Незважаючи на таку короткотривалість, вправи табата ефективно розганяють метаболізм, у результаті чого жироспалювання триває упродовж ще кількох годин.
Комплекс вправ табата складається з 8 циклів по 20 секунд навантаження та 10 секунд відпочинку. Вважається, що за хвилину такого тренування організм втрачає близько 13,5 калорій.
Цікаво по темі: Фізкультура і здоров’я: вплив спорту на організм
Інтенсивність тренувань
Тренуватися за системою табата досить складно, і тут дуже важливо підібрати правильний ритм в залежності від вашої фізпідготовки. При чому це важливо як для чоловіків, так і для жінок. Якщо не справляєтесь, не намагайтеся себе примусити, а краще зменште навантаження. Такий індивідуальний підхід дозволить отримати максимум ефективності та користі для здоров’я.
Залежно від рівня підготовки виконуйте вправи табата за такою схемою:
1 цикл — 1 група м’язів. Якщо за раз виконуєте більше одного циклу, для кожного з них підберіть вправи для тренування різних частин тіла.
Цікаво по темі: Зарядка в офісі: вправи, які легко виконати на робочому місці
Для таких занять підійдуть будь-які силові вправи. Головне, щоб ваш рівень підготовки дозволяв виконати як мінімум 8, але не більше 10 повторів за 20 секунд. Починати можна з простих вправ:
У залежності від мети, якої ви бажаєте досягти, для табати можна дібрати й інші вправи. Так, наприклад, для схуднення найбільш ефективними є:
Цікаво по темі: Білки, жири, вуглеводи: як досягти ідеального балансу
З часом прості вправи ви можете ускладнити, поклавши диск від штанги на живіт, узявши в руки гантелі тощо.
При цьому важлива не складність вправи, а її виконання: з максимальною швидкістю та правильною технікою. З цієї причини найкраще займатися перед великим дзеркалом, щоб слідкувати за точністю рухів.
Як правильно займатися
Цікаво по темі: Дитина та спорт: коли починати займатися
Окрім очевидної користі, яку приносять заняття по системі табата, треба згадати й про протипоказання. Не варто влаштовувати такі інтенсивні тренування тим, хто:
Ще один величезний плюс системи табата, про який ми не згадали, — це економія часу, адже заняття новачка триває усього 4-8 хвилин! Тож якщо ви раніше не займалися спортом лише через брак часу, то тепер, узнавши що таке табата, ви вже не зайдете відмовок 🙂
Читайте також:
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні